PostNord Danmark Rundt 2016: etap 2

Magnus Cort Nielsen (Reprezentacja Danii) wygrał drugi odcinek Danmark Rundt.

Kolarz ekipy Orica-BikeExchange pokonał na finiszu Holendra Moreno Hoflanda (Team LottoNL - Jumbo) i Włocha Daniele Bennatiego (Tinkoff). Cała trójka finiszowała 2 sekundy przed grupą goniącą, która naciągnęła się na brukowanym podjeździe na 2 kilometry przed metą.

Bennati, który wczoraj triumfował, obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu PostNord Danmark Rundt 2016 (2.HC), Rømø - Sønderborg (180 km):

  1 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark            4:52:26
  2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  4 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:02
  5 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
  6 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept
  7 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
  8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
 10 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 11 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 12 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 13 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 15 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 16 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 17 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 18 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 19 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 20 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 21 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 22 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 23 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 24 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
 25 Mikkel Frolich Honor? (Den) Team Postnord Danmark
 26 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 27 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 28 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 29 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 30 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 31 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 32 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 34 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 36 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 37 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 38 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 40 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 41 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 42 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
 43 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 44 Soren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 45 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 46 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 47 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 48 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 49 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 50 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 51 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 52 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 53 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:03
 54 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  01:05
 55 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm          01:10
 56 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team            01:13
 57 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                         01:21
 58 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept         01:26
 59 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 60 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group                     01:30
 61 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        01:53
 62 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   02:01
 64 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm
 65 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                02:05
 66 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:10
 67 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            02:15
 68 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       00:02
 69 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team
 70 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm              02:37
 71 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm        02:50
 72 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 73 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 74 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 75 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
 76 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 77 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              13:20
 78 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 78 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 78 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 78 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 78 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 78 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
 78 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group
 78 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 78 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 78 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
 78 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 78 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 78 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 78 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 78 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 78 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 78 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 78 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 78 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
 78 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 78 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                00:02
 78 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     13:20
 78 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 78 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 78 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 78 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 78 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team
 78 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
 78 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 78 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform Cycling Team
 78 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 78 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 78 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
 78 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark
 78 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark
DNF Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
DNF Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg-Bornholm

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                         9:24:39
  2 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept             00:15
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:22
  4 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark
  5 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:31
  6 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           00:33
  7 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:34
  8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 10 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 12 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 14 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 15 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 16 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 17 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 18 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 19 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 20 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 21 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
 22 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 23 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 24 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 25 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 27 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 28 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 29 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 30 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 31 Soren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 32 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 34 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 35 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 36 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 37 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 38 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 39 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 40 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform Cycling Team
 41 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  00:45
 43 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:32
 44 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:51
 45 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                         01:53
 46 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        01:58
 47 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 48 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                02:37
 49 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm          02:43
 50 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        02:46
 51 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            02:47
 52 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   02:57
 53 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         03:22
 54 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              03:48
 55 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm              06:23
 56 Mikkel Frolich Honor? (Den) Team Postnord Danmark            07:52
 57 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 58 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 59 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
 60 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 61 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 62 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 63 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
 64 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
 65 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 66 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         08:47
 67 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  08:55
 68 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform Cycling Team            09:03
 69 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group                     09:20
 70 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            09:43
 71 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm         09:51
 72 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                10:00
 73 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         10:40
 74 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 75 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 76 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 77 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
 78 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 79 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      13:49
 80 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            13:52
 81 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm
 82 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
 83 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 84 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept               14:53
 85 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   14:59
 86 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group                  16:07
 87 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm           17:06
 88 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 89 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm
 90 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 91 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 92 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           17:09
 93 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               21:06
 94 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                             21:07
 95 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             21:08
 96 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform Cycling Team       21:09
 97 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark                     21:10
 98 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark
 99 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
100 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
101 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
102 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm
103 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
104 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
105 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
106 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
107 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept
108 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
109 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
110 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
112 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
113 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
114 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
115 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
116 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm
117 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
118 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
119 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
120 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform Cycling Team
121 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform Cycling Team
122 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
123 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm                  22:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: