VOO - Tour de Wallonie 2016: etap 5

Dries Devenyns (IAM Cycling) po śmiałym rajdzie na ostatnim etapie wygrał 37. edycję Tour de Wallonie.

Belg ze szwajcarskiej ekipy w końcówce wyrwał zwycięstwo z rąk Gianniego Meersmana (Etixx-Quick Step), na mecie meldując się tuż przed Jelle Vanendertem (Lotto Soudal) i Jewgienijem Szalunowem (Gazprom-Rusvelo).

W klasyfikacji generalnej Devenyns wyprzedził Meersmana oraz czwartego dziś na mecie Rosjanina Wiaczesława Kuzniecowa (Katusha).

Dla 33-letniego Devenysa to druga wygrana impreza etapowa w tym sezonie - wcześniej triumfował na trasie Baloise Belgium Tour (2.HC).

Wyniki 5. etapu VOO-Tour de Wallonie 2016 (2.HC), Engis - Dison (188 km):

  1 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                           4:33:56
  2 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
  3 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
  4 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
  5 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  6 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            00:02
  7 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
  8 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                00:07
  9 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:08
 10 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 11 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 13 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 14 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 15 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 16 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:13
 17 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           00:15
 19 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           00:29
 21 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     00:31
 22 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 23 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              00:35
 24 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 25 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 26 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 27 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             00:58
 28 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
 29 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 31 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 32 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 34 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 36 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 39 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   01:09
 41 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 42 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           01:19
 43 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 44 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago                          01:21
 45 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 01:48
 48 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    01:52
 49 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           02:14
 50 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 51 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          02:50
 52 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 53 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 54 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 55 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 56 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 57 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 58 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        03:14
 59 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect    03:21
 60 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:34
 61 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 62 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             03:41
 63 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 64 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         03:48
 65 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         04:17
 66 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 67 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 68 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 69 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 70 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 71 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 72 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      05:53
 73 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 74 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 75 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  07:22
 76 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 77 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           09:15
 78 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
 79 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 80 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 81 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 82 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 83 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 84 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 85 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 86 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 88 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 89 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 90 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 91 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 92 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 93 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 95 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 96 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 97 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 98 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 99 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
100 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       09:54
101 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            10:48
102 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            11:49
103 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
104 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
105 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
106 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago
108 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
109 Mickael Delage (Fra) FDJ
110 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
111 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               13:12
112 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
113 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     13:59
DNF Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
DNF Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
DNF Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
DNF Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
DNF Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
DNS Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept

Klasyfikacja końcowa:

  1 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          22:02:48
  2 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     00:05
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:06
  4 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           00:07
  5 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:09
  6 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           00:13
  7 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice                 00:15
  8 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  9 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     00:16
 10 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept               00:17
 11 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    00:20
 12 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:21
 15 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:23
 17 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:26
 18 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 19 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           00:28
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           00:42
 21 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              00:43
 22 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 23 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 00:48
 24 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   01:07
 25 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                      01:11
 26 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 27 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   01:12
 28 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:35
 29 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     01:39
 30 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                           01:41
 31 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:01
 32 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           02:25
 33 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef                     03:11
 34 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    03:13
 35 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       03:19
 36 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                03:40
 37 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             03:54
 38 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          04:00
 39 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     04:03
 40 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             04:08
 41 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               05:00
 42 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                05:11
 43 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   05:46
 44 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      06:02
 45 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           06:05
 46 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 06:36
 47 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             06:48
 48 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         06:53
 49 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     07:11
 50 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre                          07:27
 51 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                08:31
 52 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice                      09:05
 53 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        10:03
 54 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 10:09
 55 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    11:00
 56 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 11:42
 57 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef                 11:58
 58 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago                     12:25
 59 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
 60 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect    12:30
 61 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       12:56
 62 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        13:35
 63 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    14:11
 64 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         15:09
 65 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     15:10
 66 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago                  15:14
 67 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 68 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              15:58
 69 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         16:24
 70 Nils Politt (Ger) Team Katusha                               16:27
 71 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                         16:34
 72 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
 73 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             16:45
 74 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    17:06
 75 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       17:32
 76 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           17:58
 77 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    18:10
 78 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago                          18:35
 79 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           18:44
 80 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         18:51
 81 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              19:06
 82 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  19:08
 83 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect      19:30
 84 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           19:34
 85 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              19:40
 86 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             19:49
 87 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           19:53
 88 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     22:10
 89 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            22:15
 90 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         22:47
 91 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago                        22:52
 92 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect 23:43
 93 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   23:52
 94 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             24:10
 95 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            26:01
 96 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          26:28
 97 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           26:38
 98 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect         27:13
 99 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              27:18
100 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       28:06
101 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
102 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         30:08
103 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           31:20
104 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     31:50
105 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     32:40
106 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            37:31
107 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     38:48
108 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       40:50
109 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo                            41:08
110 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef                41:12
111 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   42:35
112 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
113 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago                         44:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: