PostNord Danmark Rundt 2016: etap 1

Daniele Bennati (Tinkoff) zwyciężył na pierwszym etapie 26. wyścigu dookoła Danii i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Doświadczony Włoch po akcji na ostatnich kilometrach pokonał młodego Duńczyka Madsa Würtza (Virtu Pro Veloconcept). Spóźniony o 16 sekund peleton na metę przyprowadził Holender Moreno Hofland (Team LottoNL - Jumbo).

113. przyjechał Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling).

Wyniki 1. etapu PostNord Danmark Rundt 2016 (2.HC), Herning - Esbjerg (200 km):

  1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                         4:32:29
  2 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept             00:03
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:16
  4 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
  5 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  6 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
  7 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
  8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark
 11 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 12 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 13 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 15 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 16 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm
 17 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 18 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 19 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 20 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 21 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
 22 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 23 Nicolai Br?chner (Den) Riwal Platform
 24 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 26 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 27 Troels R?nning Vinther (Den) Riwal Platform
 28 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 29 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 30 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 31 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 32 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 34 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 35 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
 36 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 37 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 38 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform
 39 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 40 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 41 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform
 42 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 43 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 44 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 45 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 46 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 47 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 48 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 49 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
 50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 51 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 52 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 53 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 54 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  00:27
 55 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:37
 56 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   00:40
 57 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept               01:17
 58 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 59 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:23
 60 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:33
 61 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group                  02:31
 62 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm           03:30
 63 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 64 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm
 65 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 66 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm
 67 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 68 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 69 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:33
 70 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark                     07:34
 71 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm
 72 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark
 73 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 74 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 75 Mikkel Frolich Honoro (Den) Team Postnord Danmark
 76 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 77 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 78 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 79 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 81 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 82 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm
 83 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 84 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 85 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 86 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 87 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 88 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 89 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
 90 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 91 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 92 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 93 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 94 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 95 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 96 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 97 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 98 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
 99 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
100 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg-Bornholm
101 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
103 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
104 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
105 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
106 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
107 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
108 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm
109 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
110 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
111 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
112 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform
113 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
114 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
115 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
116 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform
117 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
118 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
119 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
120 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
121 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
122 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
123 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
124 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         08:31
125 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                        04:32:17
  2 Mads Würtz Schmidt (Den) Virtu Pro - Veloconcept             00:09
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:24
  4 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              00:25
  5 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           00:27
  7 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                00:28
  8 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  9 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
 10 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 11 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Postnord Danmark
 13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 14 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 15 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 17 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 18 Hansen Jannik Hyldtoft (Den) Team Almeborg-Bornholm
 19 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 20 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 21 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 22 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
 23 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 24 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform
 25 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 27 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 28 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Platform
 29 Soren Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 30 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 31 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 32 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group
 33 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 35 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 36 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
 37 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling
 39 Andreas Stokbro Nielsen (Den) Riwal Platform
 40 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 41 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 42 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform
 43 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 44 Mads Baadsgaard Rahbek (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 45 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 46 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 47 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
 48 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 49 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
 50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 51 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 52 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 53 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 54 Mark Pedersen (Den) Virtu Pro - Veloconcept                  00:39
 55 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        00:49
 56 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   00:52
 57 Andreas Jeppesen (Den) Virtu Pro - Veloconcept               01:29
 58 Jesper Odgaard Nielsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 59 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:35
 60 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:45
 61 Michael Carbel (Den) Stölting Service Group                  02:43
 62 Dennis Herfort Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm           03:42
 63 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 64 Christoffer Lisson (Den) Team Almeborg-Bornholm
 65 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 66 Aske Louring Vorre (Den) Team Almeborg-Bornholm
 67 Thomas Nybo Riis (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 68 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 69 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           03:45
 70 Jonas Aaen Jorgensen (Den) Riwal Platform                    07:45
 71 Torkil Veyhe (Den) Team Postnord Danmark                     07:46
 72 Mathias Dam Westergaard (Den) Team Almeborg-Bornholm
 73 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Postnord Danmark
 74 Kasper Asgren (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 75 Tom Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 76 Mikkel Frolich Honoro (Den) Team Postnord Danmark
 77 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 78 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 79 Martin Toft Madsen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 80 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 82 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 83 Christian Nyvang Lund (Den) Team Almeborg-Bornholm
 84 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 85 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Postnord Danmark
 86 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 87 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 88 Kristian Haugaard Jensen (Den) Team Almeborg-Bornholm
 89 Niklas Vestergaard Eg (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 90 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
 91 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 92 Daniel Holm Foder (Den) Virtu Pro - Veloconcept
 93 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 94 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 95 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 96 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 97 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 98 Simone Velasco (Ita) Bardiani CSF
 99 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group
100 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
101 Jesper Juul Andreasen (Den) Team Almeborg-Bornholm
102 Aimé De Gendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
103 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
104 Nicklas Pedersen (Den) Team Postnord Danmark
105 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
106 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Postnord Danmark
107 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
108 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
109 Stefan Djurhuus (Den) Team Almeborg-Bornholm
110 Sebastian Lander (Den) ONE Pro Cycling
111 Jesper Schultz (Den) Team Almeborg-Bornholm
112 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
113 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
114 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
115 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
116 Jesper Morkov (Den) Riwal Platform
117 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Riwal Platform
118 Jonas Vingegaard Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm
119 Emil Toudal (Den) Team Almeborg-Bornholm
120 Gillio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
121 Patrick Clausen (Den) Riwal Platform
122 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
123 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
124 Rune Almindsoe Andersen (Den) Team Almeborg-Bornholm         08:41
125 Alex Rasmussen (Den) Team Almeborg-Bornholm                  08:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: