Focus Górale na Start 2016 #2: Konwa i Żur najlepsi w Boguszowie Gorcach

Piotr Konwa (Chrobry Scott Głogów) oraz Monika Żur (BH-SR KMC Suntour) zwyciężyli w Boguszowie Gorcach w 2. edycji cyklu Górale na Start, 6. odsłonie Pucharu Polski w cross-country.

Konwa, który w tym sezonie zajął drugie miejsce na Szosowych Mistrzostwach Polski w Świdnicy, pokonał o 30 sekund lidera Pucharu Polski - Macieja Jeziorskiego (Romet Racing) - oraz Filipa Heltę (KKW Superior Wałbrzych).

Rywalizację kobiet zdominowała Monika Żur (BH-SR Suntour KMC), która o ponad trzy minuty wyprzedziła Aleksandrę Podgórską (KKW Superior Wałbrzych) i Martę Turoboś (LKK LUKS Sławno). Co ciekawe start Moniki stał pod dużym znakiem zapytania z powodu urazu szyi, ostatecznie Polka wystartowała bez znajomości trasy.

Mój start w Pucharze Polski w sobotę stanął pod dużym znakiem zapytania. Obudziłam się z ogromnym bólem szyi. Nie było mowy o jakimkolwiek ruchu, a co dopiero jeździe na rowerze. Dzięki pomocy fizjoterapeuty udało się doprowadzić mnie do stanu w którym szyja odzyskała część sprawności. Pierwszy raz w życiu pojechałam wyścig bez poznania trasy, a ta do łatwych nie należała. Pierwszą rundę przejechałam za Martą Turoboś. Sprawdziłam najszybsze ścieżki i już na drugiej pojechałam swoje na mecie uzyskując przewagę kilku minut

- oznajmiła Monika.

Następnym startem Żur będą mistrzostwa Polski w eliminatorze (XCE), które odbędą się 7. sierpnia w Lublinie.

Jestem zadowolona z formy jaką obecnie prezentuję i cieszę się, że udało się łatwo zwyciężyć. Następnym moim startem będą mistrzostwa Polski w eliminatorze MTB.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: