La Course by Le Tour de France 2016

Australijka Chloe Hosking (Wiggle High5) triumfowała na Polach Elizejskich w 3. edycji La Course by Le Tour de France.

Druga finiszowała Finka Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla), a trzecia Holenderka Marianne Vos (Rabo Liv).

21. miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Wyścig kobiet składał się z 13 siedmiokilometrowych rund poprowadzonych na Polach Elizejskich w Paryżu. Peleton początkowo jechał razem, a dopiero po ponad 20 kilometrach w ucieczce dnia znalazły się Olga Zabelinskaya (Bepink), Hannah Barnes (Canyon-SRAM), Chantal Blaak (Boels Dolmans) i Lucinda Brand (Rabo Liv). Czwórka uzyskała niewielką przewagę, ale mocne tempo w peletonie nie pozwoliło im na zawiązanie obiecującej akcji.

45 kilometrów przed metą z peletonu wyskoczyły Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) i Joelle Numainville (Cervelo - Bigla), ale ich akcja także nie trwała długo. 10 kilometrów dalej na czele znalazły się z kolei Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), Christine Majerus (Boels Dolmans), Tayler Wiles (Orica-AIS) i Amy Pieters (Wiggle High5), ale także nie zdołały uzyskać znaczącej przewagi.

Peleton nie odpuścił żadnej akcji, ale Brand i Pieters spróbowały ponownie, łącząc siły z Lauren Stephens (TIBCO), Trójka odjechała i razem wjechała na ostatnią rundę, trzymając niewielką przewagę nad peletonem, na którego tyłach doszło do kraksy.

Peleton poskromił zapędy czołowej trójki na 3800 metrów przed metą, a jego liczebność chwilę potem okroiła spora kraksa. W obrębie ostatniego kilometra na samotny atak zdecydowała się Ellen van Dijk (Boels Dolmans), ale jej akcję skasowały sprinterskie pociągi. Długim finiszem popisała się Australijka Chloe Hosking, po raz czwarty w sezonie wygrywając w barwach brytyjskiej Wiggle High5.

Wyniki La Course by Le Tour de France 2016 (WWT), Paryż (89 km):

  1 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                           2:01:27
  2 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
  3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv
  4 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla
  5 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
  6 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
  7 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
  8 Joanne Kiesanowski (NZl) Team Tibco
  9 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies
 10 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
 11 Olga Zabelinskaya (Rus) Bepink
 12 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
 13 Diana Penuela Martinez (Col) Unitedhealthcare
 14 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 15 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
 16 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women's Team
 17 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 18 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
 19 Marta Bastianelli (Ita) Alé Cipollini
 20 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 21 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 22 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
 23 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
 24 Kaat Van Der Meulen (Bel) Lensworld-Zannata                  00:04
 25 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team
 26 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 27 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
 28 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
 29 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 30 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 31 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           00:06
 32 Elise Delzenne (Fra) Lotto Soudal Ladies
 33 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
 34 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 35 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv                        00:09
 36 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86          00:11
 37 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
 38 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
 39 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing
 40 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                         00:29
 41 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:36
 42 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies
 43 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
 44 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
 45 Jessica Allen (Aus) Orica - AIS                              00:39
 46 Vita Heine (Nor) Hitec Products                              00:54
 47 Fiona Dutriaux (Fra) France
 48 Véra Koedooder (Ned) Parkhotel Valkenburg Cont.              01:06
 49 Simona Bortolotti (Ita) Bepink
 50 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
 51 Jessy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 52 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
 53 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 54 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
 55 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 56 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
 57 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata
 58 Lauren Hall (USA) Team Tibco
 59 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 60 Gilke Croket (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx
 61 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare
 62 Chantal Hofmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
 63 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervelo Bigla                  01:36
 64 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana                     01:39
 65 Alexandra Manly (Aus) Orica-AIS
 66 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 67 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam            01:50
 68 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 69 Kathrin Hammes (Ger) Team Tibco
 70 Kelly Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx               02:17
 71 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
 72 Jelena Eric (Srb) BTC City Ljubljana
 73 Hannah Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing                       02:33
 74 Iris Sachet (Fra) France                                     02:43
 75 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling               03:03
 76 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
 77 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     03:41
 78 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
 79 Willeke Knol (Ned) Lotto Soudal Ladies
 80 Lauren Stephens (USA) Team Tibco                             04:23
 81 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg                        04:39
 82 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                               04:57
 83 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur                          05:01
 84 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cyclingteam
 85 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cyclingteam
 86 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             05:04
 87 Valerie Demey (Bel) Topsport Vlaanderen - Etixx              05:17
 88 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     05:37
 89 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Hitec Products                  06:06
 89 Julie Leth (Den) Hitec Products                              06:23
 91 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare
 92 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
 93 Rachele Barbieri (Ita) Cylance Pro Cycling                   06:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: