VOO - Tour de Wallonie 2016: etap 1

Tom Boonen (Etixx - Quick Step) zwyciężył na pierwszym etapie 37. wyścigu Tour de Wallonie.

Weteran peletonu wyprzedził w masowym sprincie Jonasa van Genechtena (IAM Cycling) i Arnauda Démare (FDJ).

Polscy kolarze nie biorą udziału w wyścigu.

Wyniki 1. etapu VOO-Tour de Wallonie 2016 (2.HC), Charleroi – Mettet (178,3 km):

  1 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                        4:15:32
  2 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  4 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
  5 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  6 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
  8 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 10 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 11 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
 12 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 14 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 15 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 17 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 18 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 19 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 21 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 22 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 23 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
 24 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef
 25 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 26 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 27 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 30 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 31 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 32 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 33 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 34 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 35 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 36 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 37 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 39 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 40 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef
 42 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 43 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 44 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 45 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 46 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 48 Arnaud Voss (Bel) Veranclassic-Ago
 49 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 50 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 51 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 52 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 53 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Mickael Delage (Fra) FDJ
 56 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 58 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 59 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 60 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 62 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 65 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 66 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 67 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 68 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 69 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 70 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 71 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 72 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 73 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 74 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 75 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 77 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 78 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 79 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 80 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 81 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 82 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 83 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 84 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
 86 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 87 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 88 Martin Palm (Bel) Color Code - Arden'beef
 89 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 90 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 91 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 92 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago
 94 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 95 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 96 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 97 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 98 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 99 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
100 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
101 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
102 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
103 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
104 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
105 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
106 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
107 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
108 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
109 Julien Kaise (Bel) Color Code - Arden'beef
110 Laurent Pichon (Fra) FDJ
111 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
112 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
113 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
114 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
115 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
116 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
117 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
118 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
119 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
121 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
122 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
123 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
124 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
125 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
126 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
128 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
129 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
130 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
131 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
132 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
133 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
134 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
135 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
136 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     00:17
137 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       00:24
139 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           00:29
140 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton                      00:40
141 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               01:22
142 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          02:17
143 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            02:30

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                        4:15:22
  2 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         00:04
  3 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
  4 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      00:06
  5 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:07
  7 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     00:08
  8 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  9 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:09
 10 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:10
 11 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 12 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 13 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 14 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre
 16 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 17 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ago
 18 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 20 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 22 André Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 24 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 26 Massimo Vanderaerden (Bel) Veranclassic-Ago
 27 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Lionel Taminiaux (Bel) Color Code - Arden'beef
 29 Ludovic Robeet (Bel) Color Code - Arden'beef
 30 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 31 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 32 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 34 Tim Merlier (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 35 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 36 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 37 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 38 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 39 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 40 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 41 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 43 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 44 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Maximilien Picoux (Bel) Color Code - Arden'beef
 46 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 47 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 48 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 49 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 50 Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
 51 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 52 Arnaud Voss (Bel) Veranclassic-Ago
 53 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 54 Christophe Masson (Fra) Veranclassic-Ago
 55 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 56 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 57 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 58 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Mickael Delage (Fra) FDJ
 60 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 61 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 62 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 63 Huub Duyn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 64 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 65 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 68 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 69 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 70 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 72 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 73 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 74 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 75 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 76 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 77 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 79 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 80 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 81 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 82 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 83 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ago
 85 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 87 Johan Hemroulle (Bel) Color Code - Arden'beef
 88 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 89 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 90 Martin Palm (Bel) Color Code - Arden'beef
 91 Nils Politt (Ger) Team Katusha
 92 Antoine Loy (Bel) Color Code - Arden'beef
 93 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 94 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 95 Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-Ago
 96 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 97 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 98 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 99 Roman Kustadinchev (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
101 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
102 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
103 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
104 Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
105 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
106 Remy Mertz (Bel) Color Code - Arden'beef
107 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
108 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
109 Julien Kaise (Bel) Color Code - Arden'beef
110 Laurent Pichon (Fra) FDJ
111 Sam Lennertz (Bel) Veranclassic-Ago
112 Jens Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice
113 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
114 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
115 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
116 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
117 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
118 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
119 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
120 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
121 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
122 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
123 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
124 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
125 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
126 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
128 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
129 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
130 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-Ago
131 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
132 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
133 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
134 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
135 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
136 Rob Peeters (Bel) Crelan-Vastgoedservice                     00:27
137 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       00:34
139 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           00:39
140 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton                      00:50
141 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               01:32
142 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          02:27
143 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            02:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: