Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2016: Szymon Krawczyk złoty w wyścigu punktowym

Szymon Krawczyk wywalczył w szwajcarskim Aigle tytuł mistrza świata juniorów w wyścigu punktowym.

Polak zmagania podczas juniorskich Torowych Mistrzostw Świata zakończył z 53 punktami i wyprzedził Brytyjczyka Matta Wallsa, który zgromadził 44 punkty - dokładnie tyle samo ile zajmujący trzecią pozycję Chińczyk Wen Chao Li.

Ogłoszenie wyników odbyło się przy sporym zamieszaniu - sędziowie w trakcie wyścigu jako prowadzącego wskazywali Chińczyka i to jemu początkowo przyznali zwycięstwo. Kilka minut po zakończeniu wyścigu decyzja została zweryfikowana - jury źle policzyło nadrobione okrążenia i dodało reprezentantowi Chińskiej Republiki Ludowej o 20 punktów za dużo.

Zmiana sprawiła, że Krawczyk i Walls przesunęli się o jedną pozycję, co dało im odpowiednio mistrzostwo i wicemistrzostwo świata.

Krawczyk, na co dzień ścigający się w KTK Kalisz, to aktualny mistrz Europy juniorów w omnium, srebrny medalista mistrzostw Starego Kontynentu w wyścigu punktowym (2015), srebrny i brązowy medalista wyścigu drużynowego na dochodzenie (2015 i 2016), a także dwukrotny mistrz Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego na szosie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: