Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2016: Nikola Różyńska 4. w wyścigu indywidualnym

Nikola Różyńska zajęła czwarte miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie juniorek podczas Torowych Mistrzostw Świata w szwajcarskim Aigle.

Polka, na co dzień ścigająca się w klubie ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, w biegu finałowym wyraźnie uległa Nowozelandce Ellessen Andrews.

Różyńska, brązowa medalistka mistrzostw Europy w tej konkurencji, w kwalifikacjach uzyskała wyniki 2:22.365, co dało jej trzecią pozycję. Pierwsze biegi wygrała Rosjanka Maria Novolodskaya, wynikiem 2:22.410 poprawiła rekord świata i zdecydowanie pokonała drugą Australijkę Jade Haines.

W finale Rosjanka poradziła sobie z zawodniczką z antypodów i sięgnęła po tytuł mistrzyni świata juniorek.

21. miejsce w kwalifikacjach zajęła druga reprezentantka Polski - Klaudia Bielawska.

Różyńska przed rokiem na mistrzostwach Europy wywalczyła srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie. 17-latka w swoich palmares ma też brąz szosowych mistrzostw Polski w jeździe na czas juniorek (2015) i brąz w wyścigu ze startu wspólnego (2016).

19. miejsce w wyścigu na kilometr zajął Bartosz Rudyk, natomiast kraksa wyeliminowała z rywalizacji w scratchu bardzo pewnie jadącą Klaudię Seremak.

Kadra Polski podczas tegorocznych mistrzostw świata zdobyła póki co dwa medale - złoto Szymona Krawczyka i brąz Wiktorii Pikulik w wyścigach punktowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: