ŠKODA Napędza Rowery

ŠKODA wspiera kolarstwo od lokalnych imprez po Tour de France.

Czeski producent samochodów z rowerami jest związany od ponad 120 lat. Ojców założycieli marki, księgarza Václava Klementa i mechanika Václava Laurina, połączyło w 1895 roku wspólne marzenie – produkcja rowerów. Niedługo potem Laurin i Klement do swojego asortymentu wprowadzili motocykle, a następnie pierwsze samochody.

Marzenie dwóch czeskich przedsiębiorców spełniło się z nawiązką i ugruntowało sukces Škody. Dzięki ich innowacyjnemu myśleniu małe przedsiębiorstwo przerodziło się w wielką, międzynarodową firmę. Nie zapominamy o swoich korzeniach i to właśnie dlatego kolarstwo jest nam szczególnie bliskie. Z Laurinem i Klementem łączy Škodę kolarska pasja.

Škoda od 13 lat jest oficjalnym sponsorem i oficjalnym partnerem wyścigu Tour de France, któremu od 2015 roku przewodzi czerwona Škoda Superb. Każdego roku 250 modeli Škoda pokonuje blisko 2,8 miliona kilometrów podczas najważniejszej imprezy kolarskiej we Francji.

Škoda działa też lokalnie. W ostatnich latach szczególnie aktywnie wspiera wydarzenia kolarskie w Polsce, a dealerzy czeskiej marki chętnie podejmują działania związane z kolarstwem. Firma promuje sport, ruch, kolarstwo zawodowe i rekreacyjną turystykę rowerową.

Inicjatywa ŠKODA Napędza Rowery powstała, by dzielić się pasją do kolarstwa. Wszystkich, których łączy kolarska pasja, zapraszamy na wyścigi w całym kraju. Najbliższe odbędą się 14.08.2016 we Wrocławiu i 11.09.2016 w Poznaniu. Do zobaczenia na starcie!

Zapraszamy również do odwiedzenia strony ŠKODA Napędza Rowery, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z Tour de France, porad dotyczących sprzętu a nawet dowiedzieć się czegoś o treningu od samego Michała Kwiatkowskiego.

Tekst sponsorowany

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: