Tour de Pologne Women 2016: etap 3

Jolanda Neff (Reprezentacja Szwajcarii) wygrała ostatni etap 1. edycji kobiecego Tour de Pologne i zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Szwajcarka na mecie w Bukowinie zameldowała się przed Brazylijką Flavią Oliveirą (BTC City Ljubljana) i Ukrainką Tetianą Riabchenko. 4. miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka).

Druga odsłona drugiego dnia zmagań na trasach wokół Zakopanego liczyła 78 kilometrów i poprowadzona była znaną już z lat ubiegłych rundą przez Bukowinę, Gliczarów Górny i Wierch Rusiński.

Już na pierwszej górskiej premii oderwała się Ukrainka Tetiana Riabchenko, szybko zyskując minutę i samotnie pokonując kolejne wzniesienia. Goniły Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka), Jolanda Neff (Reprezentacja Szwajcarii) i Flavia Oliveira (BTC City Ljubljana-Mix), a na świadka jechała Jewgienia Wysocka (Reprezentacja Ukrainy).

Oliveira dość szybko zdecydowała się na atak i po 34 kilometrach zdołała dołączyć do liderki. Pogoń prowadził duet Brzeźna-Bentkowska i Neff. Dwójka zbliżała się do czołówki, a na ostatnim Gliczarowie doszło do przetasowań - Neff i Oliveira wyszły na prowadzenie, notując 45 sekund nad słabnącą Riabchenko i dojeżdżającą Brzeźną-Bentkowską. Peleton tracił w tym punkcie ponad 7 minut i nie liczył się w rozgrywce o najwyższe miejsca.

Dwójka pracowała razem i przyjechała na metę w Bukowinie. Neff triumfowała, potwierdzając dominację na polskich szosach.

Wyniki 3. etapu Tour de Pologne Women 2016 (2.2), Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska (78 km):

  1 Jolanda Neff (Swi) Reprezentacja Szwajcarii          02:24:46
  2 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                     00:02
  3 Tetiana Riabchenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy               01:10
  4 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix      02:02
  5 Ievgenia Vysotska (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                04:26
  6 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 08:44
  7 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
  8 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix
  9 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 10 Alicja Ratajczak (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka
 11 Corina Gantenbein (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
 12 Aurela Nerlo (Pol) Reprezentacja Polski
 13 Nicole Koller (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
 14 Alessandra Keller (Swi) Reprezentacja Szwajcarii             08:48
 15 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix
 16 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         08:55
 17 Monika Żur (Pol) Reprezentacja Polski                        09:32
 18 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                09:38
 19 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano
 20 Martyna Klekot (Pol) Podium Ambition
 21 Maryna Ivaniuk (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                   09:41
 22 Nikol Płosaj (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                  09:54
 23 Janka Keseg Stevkova (Svk) Reprezentacja Słowacji
 24 Kathrin Stirnemann (Swi) Reprezentacja Szwajcarii            10:35
 25 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                         11:44
 26 Nikola Noskova (Cze) Dukla Praha                             12:11
 27 Olha Shekel (Ukr) Reprezentacja Ukrainy
 28 Klaudia Radziszewska (Pol) Podium Ambition                   12:14
 29 Roos Hoogeboom (Ned) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix
 30 Tatyana Geneleva (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu             12:16
 31 Natalya Sokovnina (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu            14:27
 32 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               14:37
 33 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 34 Paula Gorycka (Pol) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix            16:01
 35 Ewelina Szybiak (Pol) Reprezentacja Polski                   16:45
 36 Martina Mikulaskova (Cze) Dukla Praha                        18:24
 37 Andrea Juhasova (Svk) Reprezentacja Słowacji                 18:26
 38 Agnieszka Bacińska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix              18:28
 39 Valeriya Kononenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy               19:17
 40 Khrystyna Radionova (Ukr) Reprezentacja Ukrainy
 41 Viktoriya Pastarnak (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu          19:51
 42 Faina Potapova (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu               20:17
 43 Karolina Perekitko (Pol) Podium Ambition                     20:34
 44 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                        20:36
 45 Trebaite Ausrine (Ltu) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix
 46 Katarzyna Brewińska (Pol) Podium Ambition                    21:39
 47 Dorota Przęzak (Pol) Reprezentacja Polski                    22:47
 48 Tereza Gargelova (Cze) Unicov                                22:50
 49 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana                        26:17
 50 Patrycja Dąbrowska (Pol) Podium Ambition                     26:36
 51 Patrycja Lorkowska (Pol) Reprezentacja Polski                26:39
 52 Sabina Napieralska (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka            27:57
 53 Tatiana Jasekova (Svk) Reprezentacja Słowacji                28:32
 54 Zuzana Juhasova (Svk) Reprezentacja Słowacji
 55 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 56 Denisa Minarikova-Svecova (Cze) Unicov                       30:17
 57 Sara Mariotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                  30:20
 58 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano
 59 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu        31:31

Klasyfikacja końcowa:

  1 Jolanda Neff (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                5:37:11
  2 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                     01:17
  3 Tetiana Riabchenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy               03:29
  4 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix      04:58
  5 Ievgenia Vysotska (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                07:33
  6 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       11:53
  7 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 12:05
  8 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     12:11
  9 Alicja Ratajczak (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka              14:39
 10 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                  16:18
 11 Corina Gantenbein (Swi) Reprezentacja Szwajcarii             16:19
 12 Martyna Klekot (Pol) Podium Ambition                         16:48
 13 Nicole Koller (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                 18:56
 14 Ewelina Szybiak (Pol) Reprezentacja Polski                   19:38
 15 Nikola Noskova (Cze) Dukla Praha                             19:49
 16 Tatyana Geneleva (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu             20:28
 17 Alessandra Keller (Swi) Reprezentacja Szwajcarii             20:33
 18 Monika Żur (Pol) Reprezentacja Polski                        22:07
 19 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                      22:54
 20 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                23:32
 21 Aurela Nerlo (Pol) Reprezentacja Polski                      26:49
 22 Nikol Płosaj (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                  26:51
 23 Janka Keseg Stevkova (Svk) Reprezentacja Słowacji            27:36
 24 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        27:42
 25 Kathrin Stirnemann (Swi) Reprezentacja Szwajcarii            28:53
 26 Klaudia Radziszewska (Pol) Podium Ambition                   30:44
 27 Maryna Ivaniuk (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                   32:07
 28 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         32:34
 29 Natalya Sokovnina (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu            33:00
 30 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                         34:22
 31 Olha Shekel (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                      34:24
 32 Roos Hoogeboom (Ned) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix           35:02
 33 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               37:03
 34 Khrystyna Radionova (Ukr) Reprezentacja Ukrainy              37:31
 35 Faina Potapova (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu               39:25
 36 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               39:51
 37 Trebaite Ausrine (Ltu) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix         40:57
 38 Andrea Juhasova (Svk) Reprezentacja Słowacji                 41:21
 39 Martina Mikulaskova (Cze) Dukla Praha                        41:55
 40 Valeriya Kononenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy               41:57
 41 Karolina Perekitko (Pol) Podium Ambition                     43:54
 42 Agnieszka Bacińska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix              44:02
 43 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                        45:48
 44 Viktoriya Pastarnak (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu          45:56
 45 Dorota Przęzak (Pol) Reprezentacja Polski                    45:58
 46 Tereza Gargelova (Cze) Unicov                                46:43
 47 Katarzyna Brewińska (Pol) Podium Ambition                    47:16
 48 Paula Gorycka (Pol) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix            49:34
 49 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Reprezentacja Kazachstanu        50:34
 50 Sabina Napieralska (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka            53:54
 51 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 54:24
 52 Zuzana Juhasova (Svk) Reprezentacja Słowacji                 54:46
 53 Denisa Minarikova-Svecova (Cze) Unicov                       54:54
 54 Patrycja Dąbrowska (Pol) Podium Ambition                     55:18
 55 Tatiana Jasekova (Svk) Reprezentacja Słowacji                55:22
 56 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      56:05
 57 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana                        58:15
 58 Sara Mariotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               01:00:34
 59 Patrycja Lorkowska (Pol) Reprezentacja Polski             01:21:52

Klasyfikacja punktowa:

  1 Jolanda Neff (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                     40 pkt
  2 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                        38
  3 Tetiana Riabchenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                  35
  4 Ievgenia Vysotska (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                   31
  5 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix         30
  6 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                          30
  7 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    29
  8 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                        26
  9 Alicja Ratajczak (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                 22
 10 Corina Gantenbein (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                20

Klasyfikacja górska:

  1 Tetiana Riabchenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                  69 pkt
  2 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                        66
  3 Jolanda Neff (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                     59
  4 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix         38
  5 Ievgenia Vysotska (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                   17
  6 Alicja Ratajczak (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                 14
  7 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                         12
  8 Sabina Napieralska (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                7
  9 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                      5
 10 Ewelina Szybiak (Pol) Reprezentacja Polski                       2

Klasyfikacja aktywnych:

  1 Jolanda Neff (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                      6 pkt
  2 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                         4
  3 Tetiana Riabchenko (Ukr) Reprezentacja Ukrainy                   3
  4 Monika Żur (Pol) Reprezentacja Polski                            2
  5 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix          1
  6 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                           1
  7 Martyna Klekot (Pol) Podium Ambition                             1

Klasyfikacja drużynowa:

  1 Reprezentacja Szwajcarii                                  17:27:14
  2 Reprezentacja Ukrainy                                        03:19
  3 Mat Atom Sobótka - Mix                                       08:14
  4 BTC City Ljubljana - Mix                                     23:51
  5 Reprezentacja Polski                                         32:55
  6 Aromitalia Vaiano Fondriest                                  35:25
  7 Top Girls Fassa Bortolo                                      53:18
  8 TKK Pacific Nestle Fitness                                   55:46
  9 Reprezentacja Kazachstanu                                    56:41
 10 UKS Mróz Colnago Jedynka                                     58:40
 11 Reprezentacja Słowacji                                    01:27:15
 12 Planet X / BoGo Szczecin - Mix                            01:29:52

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: