Tour de Pologne Women 2016: etap 2

Flavia Oliveira (BTC City Ljubljana-Mix) okazała się najlepsza na trasie górskiej jazdy indywidualnej na czas Tour de Pologne Women.

Brazylijka, 7. zawodniczka ubiegłorocznego Giro Rosa, na 4-kilometowym odcinku w Bukowinie Tatrzańskiej pokazał się lepsza od Tetiany Riabchenko (Reprezentacja Ukrainy) i Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej (MAT Atom Sobótka).

Czwarty rezultat zanotowała Szwajcarka Jolanda Neff, która obroniła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Po południu rozegrany zostanie ostatni etap - 78-kilometrowa górska pętla wokół Bukowiny. Pogoda w Tatrach dopisuje i nie zanosi się na deszcz, co oczywiście wszystkich niezwykle ucieszyło po ostatnich pogodowych perypetiach.

Wyniki 2. etapu Tour de Pologne Women 2016 (2.2), Bukowina Tatrzańska - Bukovina Resort (4 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                     09:18
  2 Tetiana Riabchenko (Ukr) Ukraine National Team               00:10
  3 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix      00:18
  4 Jolanda Neff (Swi) Swiss National Team                       00:26
  5 Ewelina Szybiak (Pol) Polish National Team                   00:37
  6 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 00:42
  7 Ievgenia Vysotska (Ukr) Ukraine National Team                00:46
  8 Martyna Klekot (Pol) Podium Ambition                         00:47
  9 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     00:48
 10 Nikol Płosaj (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                  00:49
 11 Alicja Ratajczak (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka              00:56
 12 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       00:58
 13 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                  01:05
 14 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                01:11
 15 Nikola Noskova (Cze) DUK                                     01:14
 16 Tatyana Geneleva (Kaz) Kazakhstan National Team              01:15
 17 Monika Żur (Pol) Polish National Team
 18 Aurela Nerlo (Pol) Polish National Team                      01:20
 19 Corina Gantenbein (Swi) Swiss National Team
 20 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               01:22
 21 Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine National Team                   01:25
 22 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                      01:27
 23 Olha Shekel (Ukr) Ukraine National Team
 24 Khrystyna Radionova (Ukr) Ukraine National Team              01:29
 25 Kamila Ploszczyca (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka             01:30
 26 Paula Gorycka (Pol) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix
 27 Kathrin Stirnemann (Swi) Swiss National Team                 01:33
 28 Nicole Koller (Swi) Swiss National Team
 29 Janka Keseg Stevkova (Svk) Slovakia National Team            01:34
 30 Alessandra Keller (Swi) Swiss National Team
 31 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano
 32 Tatiana Jasekova (Svk) Slovakia National Team                01:36
 33 Valeriya Kononenko (Ukr) Ukraine National Team               01:39
 34 Klaudia Radziszewska (Pol) Podium Ambition                   01:45
 35 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                        01:46
 36 Roos Hoogeboom (Ned) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix           01:47
 37 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               01:48
 38 Natalya Sokovnina (Kaz) Kazakhstan National Team
 39 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         01:49
 40 Trebaite Ausrine (Ltu) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix         01:51
 41 Andrea Juhasova (Svk) Slovakia National Team
 42 Karolina Perekitko (Pol) Podium Ambition                     01:52
 43 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        01:56
 44 Tereza Gargelova (Cze) UNI                                   02:03
 45 Sara Mariotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                  02:06
 46 Eva Planickova (Cze) DUK                                     02:08
 47 Agnieszka Bacińska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix
 48 Dorota Przęzak (Pol) Polish National Team                    02:10
 49 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana                        02:11
 50 Katarzyna Brewińska (Pol) Podium Ambition
 51 Nikola Bajgerova (Cze) DUK                                   02:14
 52 Weronika Humelt (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka               02:15
 53 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Kazakhstan National Team         02:18
 54 Denisa Minarikova-Svecova (Cze) UNI                          02:19
 55 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano
 56 Martina Mikulaskova (Cze) DUK                                02:22
 57 Zuzana Juhasova (Svk) Slovakia National Team                 02:23
 58 Faina Potapova (Kaz) Kazakhstan National Team
 59 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 02:26
 60 Patrycja Lorkowska (Pol) Polish National Team                02:28
 61 Patrycja Dąbrowska (Pol) Podium Ambition                     02:31
 62 Sabina Napieralska (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka            02:33
 63 Viktoriya Pastarnak (Kaz) Kazakhstan National Team           02:41
 64 Aneta Rotterova (Cze) UNI                                    03:12
 65 Pavla Havlikova (Cze) DUK                                    03:19
 66 Zhanuya Seitova (Kaz) Kazakhstan National Team               03:45

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Jolanda Neff (Swi) Swiss National Team                     3:12:35
  2 Flavia Oliveira (Bra) BTC City Ljubljana                     01:13
  3 Tetiana Riabchenko (Ukr) Ukraine National Team               02:16
  4 Ewelina Szybiak (Pol) Polish National Team                   02:43
  5 Paulina Brzeźna-Bentkowska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix      02:47
  6 Ievgenia Vysotska (Ukr) Ukraine National Team                02:57
  7 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       02:59
  8 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 03:11
  9 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     03:17
 10 Alicja Ratajczak (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka              05:45
 11 Martyna Klekot (Pol) Podium Ambition                         07:00
 12 Monika Brzeźna (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                  07:20
 13 Corina Gantenbein (Swi) Swiss National Team                  07:25
 14 Nikola Noskova (Cze) DUK                                     07:28
 15 Tatyana Geneleva (Kaz) Kazakhstan National Team              08:02
 16 Nicole Koller (Swi) Swiss National Team                      10:02
 17 Alessandra Keller (Swi) Swiss National Team                  11:35
 18 Monika Żur (Pol) Polish National Team                        12:25
 19 Katarzyna Wilkos (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                13:44
 20 Marta Lach (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix                      14:00
 21 Nikol Płosaj (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka                  16:47
 22 Janka Keseg Stevkova (Svk) Slovakia National Team            17:32
 23 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        17:54
 24 Aurela Nerlo (Pol) Polish National Team                      17:55
 25 Khrystyna Radionova (Ukr) Ukraine National Team              18:04
 26 Kathrin Stirnemann (Swi) Swiss National Team                 18:08
 27 Klaudia Radziszewska (Pol) Podium Ambition                   18:20
 28 Natalya Sokovnina (Kaz) Kazakhstan National Team             18:23
 29 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Kazakhstan National Team         18:53
 30 Faina Potapova (Kaz) Kazakhstan National Team                18:58
 31 Trebaite Ausrine (Ltu) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix         20:11
 32 Olha Shekel (Ukr) Ukraine National Team                      22:03
 33 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               22:16
 34 Maryna Ivaniuk (Ukr) Ukraine National Team
 35 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                         22:28
 36 Valeriya Kononenko (Ukr) Ukraine National Team               22:30
 37 Roos Hoogeboom (Ned) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix           22:38
 38 Andrea Juhasova (Svk) Slovakia National Team                 22:45
 39 Dorota Przęzak (Pol) Polish National Team                    23:01
 40 Karolina Perekitko (Pol) Podium Ambition                     23:10
 41 Martina Mikulaskova (Cze) DUK                                23:21
 42 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         23:29
 43 Tereza Gargelova (Cze) UNI                                   23:43
 44 Denisa Minarikova-Svecova (Cze) UNI                          24:27
 45 Pavla Havlikova (Cze) DUK                                    24:59
 46 Urska Zigart (Slo) BTC City Ljubljana                        25:02
 47 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               25:04
 48 Agnieszka Bacińska (Pol) Mat Atom Sobótka - Mix              25:24
 49 Katarzyna Brewińska (Pol) Podium Ambition                    25:27
 50 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      25:35
 51 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 25:42
 52 Sabina Napieralska (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka            25:47
 53 Viktoriya Pastarnak (Kaz) Kazakhstan National Team           25:55
 54 Zuzana Juhasova (Svk) Slovakia National Team                 26:04
 55 Tatiana Jasekova (Svk) Slovakia National Team                26:40
 56 Patrycja Dąbrowska (Pol) Podium Ambition                     28:32
 57 Eva Planickova (Cze) DUK                                     29:12
 58 Nikola Bajgerova (Cze) DUK                                   29:18
 59 Sara Mariotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                  30:04
 60 Tanja Elsner (Slo) BTC City Ljubljana                        31:48
 61 Paula Gorycka (Pol) Planet X/Bo-Go Szczecin - Mix            33:23
 62 Weronika Humelt (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka               41:23
 63 Aneta Rotterova (Cze) UNI                                    45:55
 64 Zhanuya Seitova (Kaz) Kazakhstan National Team               46:11
 65 Kamila Płoszczyca (Pol) UKS Mróz Colnago Jedynka             47:55
 66 Patrycja Lorkowska (Pol) Polish National Team                55:03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: