Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2016: Wiktoria Pikulik z brązem na otwarcie

Wiktoria Pikulik zdobyła w szwajcarskim Aigle brązowy medal Torowych Mistrzostw Świata Juniorek w wyścigu punktowym.

Polka po walce na 200-metrowym torze w szwajcarskiej siedzibie Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) przegrała tylko z mistrzynią Europy Letizią Paternoster i Brytyjką Jessicą Roberts.

Włoszka złoty medal zabezpieczyła punktując na lotnych finiszach i opierając się atakom Pikulik i Roberts, które nadrobiły jedno okrążenie. Pikulik nie zdołała odpowiedzieć na atak Brytyjki i Włoszki na ostatnim okrążeniu i zmagania zakończyła z 30 punktami. Roberts, która jako pierwsza przecięła linię mety, zdobyła 32 punkty, ale druga na kresce Paternoster na swoim koncie zgromadziła 35 i powtórzyła sukces z mistrzostw Europy.

Dla Wiktorii Pikulik to pierwszy medal mistrzostw świata. Wychowanka BCM Nowatex Ziemia Darłowska to aktualna mistrzyni Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas i brązowa medalistka mistrzostw Europy w scratchu.