Torowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2016: skład kadry Polski

Bardzo mocny skład juniorskiej kadry w Szwajcarii walczył będzie o medale.

Polski Związek Kolarski (PZKol) podał skład juniorskiej kadry Polski, która w dniach 20-24 lipca weźmie udział w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym.

Zmagania rozegrane zostaną na 200-metrowym torze w szwajcarskim Aigle. W szeregach biało-czerwonej kadry na 15 reprezentantów aż 11 zdobywało medale na tegorocznych mistrzostwach Europy, które zakończyły się 17 lipca we włoskim Montichiari.

Kadra Polski z ubiegłorocznych mistrzostw świata w kazachskiej Astanie przywiozła sześć medali, w tym dwa złote, wywalczone przez Darię Pikulik i Justynę Kaczkowską.

Konkurencje sprinterskie juniorów:

  1. Dawid Jankowski (Piast Szczecin, SMS Żyrardów): sprint, sprint drużynow
  2. Mateusz Miłek (Piast Szczecin, SMS Żyrardów): sprint, sprint drużynowy, keirin
  3. Daniel Rochna (UKS Copernicus, SMS Żyrardów): sprint drużynowy, keirin
  4. Krystian Ruta (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, SMS Żyrardów): sprint drużynowy - rezerwa

Konkurencje sprinterskie juniorek:

  1. Aleksandra Tołomanow (ALKS Stal Grudziądz, SMS Żyrardów): sprint, keirin

Trener: Daniel Meszka

Konkurencje średniodystansowe juniorów:

  1. Alex Castaldo (Piast Szczecin, SMS Żyrardów): scratch
  2. Dawid Czubak (KTK Kalisz, SMS Toruń): wyścig drużynowy na dochodzenie, omnium, Madison, 1 km Time Trial
  3. Szymon Krawczyk (KTK Kalisz, SMS Toruń): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy, Madison
  4. Patryk Pazik (ALKS Stal Grudziądz): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie
  5. Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz, SMS Świdnica): wyścig drużynowy na dochodzenie

Trener: Jerzy Świnoga

Konkurencje średniodystansowe juniorek:

  1. Klaudia Bielawska (Koźminianka Koźminek): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie
  2. Karolina Lipiejko (ALKS Stal Grudziądz): wyścig drużynowy na dochodzenie, scratch, Madison
  3. Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska): wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy, omnium
  4. Nikola Różyńska (ALKS Stal Grudziądz): wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie
  5. Klaudia Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska): Madison

Trener: Marcin Adamów

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: