Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2016: etap 6

Amanda Spratt (Orica-AIS) po ucieczce okazała się najszybsza na mecie szóstego odcinka Thüringen Rundfahrt.

Australijka wyprzedziła na mecie mistrzynię Włoch Elenę Cecchini (Canyon-SRAM), która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej niemieckiej etapówki.

Podium dnia dopełniła Annemiek van Vleuten (Orica-AIS), prowadząc mocno spóźnioną grupę goniącą.

Wyniki 6. etapu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2016 (2.1), Schleiz - Schleiz (130 km):

  1 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                              3:47:31
  2 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                      00:02
  3 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica-AIS                         04:39
  4 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
  5 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
  6 Emilia Fahlin (Swe) Reprezentacja Szwecji
  7 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
  8 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare
  9 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla
 10 Ashleigh Mollman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
 11 Olga Zabelinskaya (Rus) Reprezentacja Rosji
 12 Vita Heine (Nor) Reprezentacja Norwegii                      04:43
 13 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM Racing
 14 Tatiana Guderzo (Ita) Reprezentacja Włoch
 15 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       04:48
 16 Natalia Boyarskaya (Rus) Reprezentacja Rosji                 04:50
 17 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team         04:57
 18 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    09:04
 19 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
 21 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb
 22 Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
 23 Laura Massey (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 24 Danielle King (GBr) Wiggle High5
 25 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
 26 Alice Barnes (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 27 Liane Lippert (Ger) Reprezentacja Niemiec
 28 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
 29 Katrine Aalerud (Nor) Reprezentacja Norwegii
 30 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
 31 Linda Villumsen (NZl) UnitedHealthcare
 32 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare
 33 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare
 34 Irene Bitto (Ita) Reprezentacja Włoch
 35 Anna Potokina (Rus) Reprezentacja Rosji
 36 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 37 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb
 38 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla
 39 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 40 Shani Bloc (Isr) Reprezentacja Izraela
 41 Kathrin Hammes (Ger) Tibco-Silicon Valley Bank
 42 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS                                 09:11
 43 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS
 44 Ida Erngren (Swe) Reprezentacja Szwecji
 45 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                       09:22
 46 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
 47 Emma Pooley (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii            09:30
 48 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT                              14:04
 49 Omer Shapira (Isr) Reprezentacja Izraela
 50 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 51 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
 52 Alexandra Nessmar (Swe) Reprezentacja Szwecji
 53 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 54 Elena Kuchinskaya (Rus) Reprezentacja Rosji                  14:07
 55 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                            14:09
 56 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                         16:40
 57 Beate Zanner (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team        21:53
 58 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervelo Bigla
 59 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 60 Joanne Marie Kiesanowski (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank     26:30
 61 Ingrid Lorvik (Nor) Reprezentacja Norwegii
 62 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 63 Jelena Eric (Ser) BTC City Ljubljana
 64 Ingrid Moe (Nor) Reprezentacja Norwegii                      30:23
 65 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Reprezentacja Norwegii
 66 Vera Adrian (Nam) Team Maxx-Solar Women Cycling Team
 67 Kseniia Tcymbaliuk (Rus) Reprezentacja Rosji
 68 Oksana Kozonchuk (Rus) Reprezentacja Rosji
 69 Benita Wesselhoeft (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team
 70 Elena Valentini (Ita) Vitalogic Astrokalb
 71 Carolin Schiff (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team
 72 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb
 73 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana
 74 Sara Penton (Swe) Reprezentacja Szwecji
 75 Hila Yizhak (Isr) Reprezentacja Izraela
 76 Christina Koep (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team
 77 Diana Penuela (Col) UnitedHealthcare
 78 Bianca Bernhard (Ger) Reprezentacja Niemiec
 79 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
 80 Kendall Ryan (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
 81 Stefanie Paul (Ger) Team WNT
 82 Elena Büchler (Ger) Reprezentacja Niemiec
 83 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
 84 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 85 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg
 86 Lydia Boylan (Irl) Team WNT
 87 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 88 Francesca Pattaro (Ita) Reprezentacja Włoch
 89 Beatrice Bartelloni (Ita) Reprezentacja Włoch
 90 Dorothee Lorch (Ger) Reprezentacja Niemiec
 91 Simona Frapporti (Ita) Reprezentacja Włoch
 92 Lauren Hall (USA) Tibco-Silicon Valley Bank
 93 Amber Pierce (USA) Vitalogic Astrokalb
 94 Annasley Park (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM Racing                   14:18:34
  2 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                                03:05
  3 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team              03:20
  4 Annemiek Van Vleuten (Ned) Orica-AIS                         03:30
  5 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               03:49
  6 Ashleigh Mollman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla                   03:52
  7 Olga Zabelinskaya (Rus) Reprezentacja Rosji                  04:09
  8 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM Racing                      04:24
  9 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            04:53
 10 Emilia Fahlin (Swe) Reprezentacja Szwecji                    05:52
 11 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla                       05:55
 12 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team         06:01
 13 Tatiana Guderzo (Ita)Reprezentacja Włoch
 14 Coryn Rivera (USA) UnitedHealthcare                          06:07
 15 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       06:28
 16 Vita Heine (Nor) Reprezentacja Norwegii                      06:51
 17 Natalia Boyarskaya (Rus) Reprezentacja Rosji                 07:24
 18 Linda Villumsen (NZl) UnitedHealthcare                       09:40
 19 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team           10:08
 20 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     10:14
 21 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                               10:37
 22 Liane Lippert (Ger) Reprezentacja Niemiec                    11:12
 23 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team             11:13
 24 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team                 11:23
 25 Lauren Stephens (USA) Tibco-Silicon Valley Bank              11:24
 26 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          11:54
 27 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    12:04
 28 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                    12:16
 29 Alice Barnes (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           12:27
 30 Rachel Neylan (Aus) Orica-AIS                                12:35
 31 Irene Bitto (Ita) Reprezentacja Włoch                        12:38
 32 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare                        12:46
 33 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM Racing
 34 Danielle King (GBr) Wiggle High5                             13:05
 35 Laura Massey (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           13:09
 36 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb                         13:17
 37 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb                13:21
 38 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare                       13:23
 39 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS                                 13:47
 40 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing                       14:17
 41 Kathrin Hammes (Ger) Tibco-Silicon Valley Bank               14:28
 42 Katrine Aalerud (Nor) Reprezentacja Norwegii                 15:42
 43 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     17:30
 44 Omer Shapira (Isr) Reprezentacja Izraela                     18:05
 45 Natalie Grinczer (GBr) Team WNT                              18:14
 46 Shani Bloc (Isr) Reprezentacja Izraela                       18:21
 47 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                            22:37
 48 Ida Erngren (Swe) Reprezentacja Szwecji                      26:48
 49 Anna Potokina (Rus) Reprezentacja Rosji                      27:02
 50 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS                                 28:16
 51 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                         28:54
 52 Beate Zanner (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team        29:43
 53 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           30:47
 54 Joanne Marie Kiesanowski (NZl) Tibco-Silicon Valley Bank     30:53
 55 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team            30:56
 56 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cycling Team               32:13
 57 Alexandra Nessmar (Swe) Reprezentacja Szwecji                33:12
 58 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team            36:22
 59 Elena Kuchinskaya (Rus) Reprezentacja Rosji                  36:49
 60 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg                       38:16
 61 Sophie De Boer (Ned) Parkhotel Valkenburg                    38:56
 62 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Cervelo Bigla                  40:19
 63 Beatrice Bartelloni (Ita) Reprezentacja Włoch                40:34
 64 Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo Bigla                        42:48
 65 Corinna Lechner (Ger) BTC City Ljubljana                     44:42
 66 Simona Frapporti (Ita) Reprezentacja Włoch                   46:40
 67 Emma Pooley (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii            47:05
 68 Carolin Schiff (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team      48:04
 69 Lauren Hall (USA) Tibco-Silicon Valley Bank                  48:24
 70 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                 48:28
 71 Vera Adrian (Nam) Team Maxx-Solar Women Cycling Team         49:12
 72 Diana Penuela (Col) UnitedHealthcare                         49:36
 73 Lydia Boylan (Irl) Team WNT                                  49:41
 74 Francesca Pattaro (Ita) Reprezentacja Włoch                  49:51
 75 Sara Penton (Swe) Reprezentacja Szwecji                      55:41
 76 Jelena Eric (Ser) BTC City Ljubljana                         59:45
 77 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg                     01:00:36
 78 Ingrid Lorvik (Nor) Reprezentacja Norwegii                01:05:09
 79 Annasley Park (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii       01:06:35
 80 Cecilie Gotaas Johnsen (Nor) Reprezentacja Norwegii       01:08:13
 81 Oksana Kozonchuk (Rus) Reprezentacja Rosji                01:13:15
 82 Kendall Ryan (USA) Tibco-Silicon Valley Bank              01:15:16
 83 Dorothee Lorch (Ger) Reprezentacja Niemiec                01:15:39
 84 Kseniia Tcymbaliuk (Rus) Reprezentacja Rosji              01:16:10
 85 Bianca Bernhard (Ger) Reprezentacja Niemiec               01:18:24
 86 Elena Valentini (Ita) Vitalogic Astrokalb                 01:19:29
 87 Amber Pierce (USA) Vitalogic Astrokalb                    01:23:33
 88 Stefanie Paul (Ger) Team WNT                              01:24:18
 89 Benita Wesselhoeft (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling T  01:26:12
 90 Christina Koep (Ger) Team Maxx-Solar Women Cycling Team   01:27:41
 91 Ingrid Moe (Nor) Reprezentacja Norwegii                   01:28:47
 92 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb                  01:29:15
 93 Elena Büchler (Ger) Reprezentacja Niemiec                 01:30:29
 94 Hila Yizhak (Isr) Reprezentacja Izraela                   01:52:01

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: