Thomas De Gendt i Lars Bak zostaną w Lotto Soudal

Thomas De Gendt

Belgijski zespół Lotto Soudal ogłosił przedłużenie kontraktów z Thomasem De Gendtem i Larsem Bakiem.

29-letni Belg podpisał umowę na kolejne trzy lata, 36-letni Duńczyk na kolejne dwa sezony.

De Gendt w barwach zespołu Marca Sergeanta zostanie do końca 2019 roku. Znany z agresywnego stylu jazdy Belg w ostatnich dniach świetnie prezentował się na trasie Tour de France - na piątym etapie przyjechał drugi, a odcinek 12 z metą w połowie słynnego Mont Ventoux wygrał po samotnej szarży. W tym sezonie najlepszy okazał się też na jednym z etapów Volta a Catalunya.

Podpisanie kontraktu z Thomasem to logiczna kolej rzeczy. Rozmawialiśmy już przed Tourem. Szybko stał się częścią zespołu, zawsze chętnie pracuje na kolegów, a do tego notuje bardzo dobre wyniki, które przynoszą rozgłos jemu i ekipie. Cieszę się, że go zatrzymaliśmy

- komentował Sergeant.

Bak to z kolei kapitan zespołu, doświadczony i sprawdzający się w każdym terenie. Na koncie ma m.in. wygrane dwa etapy Giro d'Italia (2011 i 2012).

Lars to jeden z najbardziej cenionych kolarzy w peletonie. Nie ma kolarza, który potrafiłby jeździć lepiej zespołowo, zawsze jest świetnie przygotowany. Do tego uwielbia spotkania z mediami i fanami, dzięki niemu w ekipie panuje fantastyczna atmosfera

- przypominał manager zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: