IO 2016: Cummings w miejsce Kennaugha

Stephen Cummings zastąpi Petera Kennaugha w barwach Wielkiej Brytanii podczas wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Brytyjski Związek Kolarki i Brytyjski Komitet Olimpijski potwierdziły dziś, że 35-letni Cummings, który dotychczas znajdował się na liście rezerwowych, zastąpi o 8 lat młodszego kolarza ekipy Sky, który wycofał się z powodu braku formy po upadku podczas majowego Tour de California.

Kadra Zjednoczonego Królestwa podana została pod koniec czerwca, a na początku lipca Cummings w rozmowie z Cyclingnews wezwał trenera kadry narodowej i trenera ekipy Sky Roda Ellingwortha do ustąpienia, oskarżając go o stronniczość w wyborze składu.

W koszulkach z Union Jackiem na piersi w wyścigu ze startu wspólnego wystąpić pierwotnie mieli Christopher Froome, Geraint Thomas, Peter Kennaugh, Ian Stannard (wszyscy Team Sky) i Adam Yates (Orica-GreenEdge).

Dobrowolna rezygnacja Kennaugha otworzyła drzwi dla Cummingsa, który w tym roku w barwach zespołu Dimension Data imponuje formą i wyczuciem czasu - tylko w tym sezonie wygrał etap Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Criterium du Dauphine, a ostatnio Tour de France.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: