Etixx-Quick Step stawia na młodzież

Belgijska drużyna postanowiła zatrudnić trzech neo-pro z ekipy Klein Constantia. Szeregi Etixx-Quick Step zasilą Enric Mas, Maximilian Schachmann i Remi Cavagna. 

Fantastycznie w tym sezonie spisuje się Enric Mas. Hiszpan wygrał w tym roku Volta ao Alentejo i Tour de Savoie Mont Blanc. Nie mniej jednak jego najważniejszy wynik to 2. miejsce na Giro Ciclistico della Valle d'Aosta Mont Blanc, jest bo powiem impreza, którą wygrywały takie gwiazdy jak Fabio Aru czy Thibaut Pinot. 21-latek pokazał się również dobrej strony w Polsce - zajął 6. miejsce w Karpackim Wyścigu Kurierów.

Następcą Tony'ego Martina, która odchodzi najprawdopodobniej do Bora-Argon 18, ma być Maximilian Schachmann. 22-latek w tym roku uplasował się na 2. miejscu w Tour de Berlin oraz był 3. w Le Triptyque des Monts et Châteaux. Ponadto został mistrzem Niemiec w jeździe indywidualnej na czas młodzieżowców, a na ostatnim Giro Ciclistico della Valle d'Aosta wygrał etap i ukończył wyścig na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ostatnim nowym nabytkiem Etixx-Quick Step jest Remi Cavagna. Francuz wygrywał etapy takich wyścigów jak Volta ao Alentejo, Circuit des Ardennes International, Tour de Berlin, Paris-Arras Tour i Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Ponadto wygrał klasyfikację generalną Tour de Berlin i był 2. w Paris-Arras Tour.

Cała trójka podpisała dwuletnie kontrakty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: