Tour de Pologne 2016: etap 7

Alex Dowsett (Movistar Team) wygrał jazdę indywidualną na czas, która zamknęła 73. edycję Tour de Pologne.

Brytyjski czasowiec pokonał w Krakowie o 22 sekundy swojego drużynowego kolegę Jonathana Castroviejo. Podium dopełnił Belg Ben Hermans (BMC).

Dowsett na trasę z krakowskiego rynku w kierunku nawrotu w Wieliczce ruszył jako jeden z pierwszych, a uzyskanym rezultatem zawiesił rywalom poprzeczkę bardzo wysoko. Do zwycięzcy na 22 sekundy zdołał zbliżyć się jedynie jego drużynowy kolega Jonathan Castroviejo.

W klasyfikacji końcowej zatriumfował 25-letni Belg Tim Wellens (Lotto-Soudal), który po wygranej na piątym etapie do ostatniego etapu przystąpił z zapasem ponad 4 minut i prowadzenie spokojnie obronił.

Walka na trasie jazdy na czas toczyła się o kolejne miejsca. Z walki tej zwycięsko wyszedł Włoch Fabio Felline (Trek-Segafredo), który z szóstym czasem na mecie wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Podium generalki dopełnił Alberto Bettiol (Cannondale).

Wyniki 7. etapu Tour de Pologne 2016 (WT), Kraków - Kraków (25 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             28:59
  2 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     00:22
  3 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       00:39
  4 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            00:41
  5 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  00:48
  6 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           00:49
  7 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          01:11
  8 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                      01:13
  9 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           01:19
 10 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               01:21
 11 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         01:25
 12 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            01:30
 13 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               01:31
 14 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          01:32
 15 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:35
 16 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            01:37
 17 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:38
 18 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          01:40
 19 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:41
 20 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           01:42
 21 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               01:47
 22 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           01:48
 23 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              01:50
 24 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  01:53
 25 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:54
 26 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 27 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:55
 28 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 29 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    01:58
 30 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 31 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                01:59
 32 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   02:00
 33 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     02:02
 34 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              02:03
 35 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               02:04
 36 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 37 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           02:10
 38 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             02:12
 39 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 40 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             02:13
 41 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 42 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 43 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:17
 44 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
 45 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             02:18
 46 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 47 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            02:20
 48 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          02:22
 49 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             02:24
 50 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             02:28
 51 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:29
 52 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       02:32
 53 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 54 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             02:33
 55 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            02:40
 56 Kévin Reza (Fra) FDJ
 57 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 58 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:41
 59 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 60 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    02:43
 61 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 62 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 63 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    02:44
 64 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      02:50
 65 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 66 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              03:02
 67 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    03:06
 68 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      03:07
 69 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:08
 70 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              03:09
 71 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       03:12
 72 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          03:13
 73 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        03:17
 74 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    03:21
 75 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                         03:26
 76 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              03:31
 77 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 03:35
 78 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       03:37
 79 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           03:44
 80 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              03:47
 81 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              03:49
 82 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         04:00
 83 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             04:01
 84 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       04:05
 85 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 86 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             04:09
 87 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         04:15
 88 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet                         04:18
 89 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    04:22
 90 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski                   04:25
 91 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac                        04:28
 92 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           04:53
 93 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                     04:58
 94 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                       05:07
 95 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             06:24
 96 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          07:35
 97 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                           09:23
DNS Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo

Klasyfikacja końcowa:

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            23:47:23
  2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           04:22
  3 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                      04:54
  4 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       05:06
  5 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              05:22
  6 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          05:45
  7 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          05:47
  8 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           06:08
  9 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          06:20
 10 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                      08:01
 11 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            08:16
 12 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 13 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             09:13
 14 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            09:28
 15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            09:39
 16 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       10:10
 17 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     10:58
 18 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            12:25
 19 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          13:19
 20 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         13:24
 21 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        14:22
 22 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       14:59
 23 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         15:18
 24 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              16:14
 25 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                         17:41
 26 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 17:42
 27 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           18:21
 28 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             22:55
 29 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  22:59
 30 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  24:04
 31 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               26:45
 32 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            26:54
 33 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           27:04
 34 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            27:28
 35 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             27:48
 36 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       27:56
 37 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            28:04
 38 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team                           28:05
 39 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              28:26
 40 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           29:08
 41 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        29:29
 42 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  29:38
 43 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                       30:31
 44 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         31:00
 45 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   33:05
 46 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         35:01
 47 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 39:46
 48 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               47:20
 49 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                           47:21
 50 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     47:26
 51 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                47:32
 52 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     47:37
 53 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           47:38
 54 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             47:46
 55 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        47:50
 56 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        47:51
 57 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      48:14
 58 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    48:16
 59 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           48:51
 60 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              49:04
 61 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       49:10
 62 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    49:40
 63 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             49:42
 64 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski                   49:49
 65 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac                        50:01
 66 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  50:14
 67 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            50:16
 68 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                     50:26
 69 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    50:30
 70 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         50:34
 71 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          51:23
 72 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    51:46
 73 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         53:16
 74 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         54:02
 75 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             54:11
 76 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          57:57
 77 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        58:03
 78 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          58:05
 79 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              58:46
 80 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              59:10
 81 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       59:15
 82 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:00:23
 83 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:01:09
 84 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                     01:02:06
 85 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                          01:02:11
 86 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            01:02:56
 87 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                       01:06:00
 88 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                          01:06:56
 89 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                01:07:26
 90 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                 01:08:18
 91 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:10:45
 92 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                          01:11:58
 93 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet                      01:15:15
 94 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          01:15:40
 95 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling                        01:15:43
 96 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           01:17:03
 97 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                    01:18:04

Klasyfikacja punktowa

  1 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                         53 pkt
  2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         51
  3 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                                 41
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  40
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                               34
  6 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              32
  7 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             26
  8 Kévin Reza (Fra) FDJ                                            25
  9 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                        24
 10 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                               22

Klasyfikacja górska

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  59 pkt
  2 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                         34
  3 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                             30
  4 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                               19
  5 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           18
  6 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     15
  7 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     14
  8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                          14
  9 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                           11
 10 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                       9

Klasyfikacja aktywnych

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   7 pkt
  2 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                                 7
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                               4
  4 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                             3
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                                3
  6 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                          3
  7 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                           3
  8 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                      2
  9 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                              1
 10 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                         1
 11 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                        1
 12 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                            1