Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2016: Włoszczowska i Wawak złoci w Gieleniowie

Bartłomiej Wawak i Maja Włoszczowska z Kross Racing Team zdobyli w Gielniowie tytuły mistrza i mistrzyni Polski w kolarstwie górskim cross-country.

Wawak pod nieobecność ubiegłorocznego mistrza Polski Marka Konwy wjechał  na metę z przewagą dwóch minut nad Maciejem Jeziorskim (Romet Racing) oraz czterech nad Wojciechem Halejakiem (JBG2).

Mistrzynią Polski elity kobiet po raz 10 w karierze została Maja Włoszczowska, która na metę wjechała z minutową przewaga nad Katarzyną Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe) oraz prawie 5-minutową nad trzecią Moniką Żur (BH-SR Suntour  KMC).

Koszulkę z orłem na piersi wśród orlików wywalczył Marceli Bogusławski (Bieniasz Bike), który o dwadzieścia sekund pokonał swojego klubowego kolegę Jakuba Zamroźniaka oraz Filipa Heltę (KKW Superior Wałbrzych).

Zaskoczeń nie było również w wyścigu orliczek - tytuł mistrzyni Polski na ten sezon należał będzie do Aleksandry Podgórskiej (KKW Superior Wałbrzych), która pokonała wracające po kontuzji Ritę Malinkiewicz (Goodman Zator) i Marlenę Droździok (Creon Racing Team).

Wśród juniorów najlepszy okazał się Stanisław Nowak (Creon Racing Team), który o 30 sekund pokonał Wojciecha Ceniucha (Piast Szczecin) oraz Jarosława Żura (KS Luboń Skomielna Biała), który dzięki defektom Dawida Jony oraz Tomasz Budzińskiego wywalczył brązowy medal.

Wyścig juniorek toczył się pod dyktando jednej zawodniczki - Magdy Zielińskiej (UKS Sokół Kęty) - która mimo defektu zdobyła koszulkę z orłem na piersi. Druga do mety dojechała Patrycja Świerczyńska (OK Racing), a trzecia Maja Drelak (UKS Sport Bralin).

Wyniki

Elita mężczyzn

Elita kobiet i kobiety do lat 23

Młodzieżowcy

Juniorki

Juniorzy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: