"Czysty" jak rosyjski kolarz

Z ustaleń przedstawionych w dokumencie opracowanym na zlecenie Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przez kanadyjskiego prawnika Richarda McLarena na temat państwowego dopingu w Rosji, możemy między innymi się dowiedzieć, że w latach 2012-15 pod dywan zostało zamiecionych 26 pozytywnych próbek rosyjskich kolarzy.

WADA zarekomendowała Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu (MKOl) wykluczenie wszystkich rosyjskich sportowców z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Dla szefa Katushy, Dimitria Konysheva, sprawa jest jasna, to światowy spisek przeciwko Rosji.

Wypełniamy wszystkie zobowiązania, nie możemy poddawać się już większej liczbie kontroli, nie możemy być bardziej czystsi. Report jest elementem wojny politycznej z Rosją, jesteśmy naciskani ze wszystkich stron. Wydaje mi się dziwne, że o demokracji słyszę od ludzi, którzy skolonizowali cały świat. Odważnie mówią o demokracji, podczas gdy miliony ludzi zostało zabitych. To wydaje mi się śmieszne

- powiedział Konyshev, który nie kłopocze się ty czy Ilnur Zakarin będzie mógł wystartować w Rio de Janeiro.

Dla mnie i dla Ilnura, życie nie ulegnie zmianie, jeżeli nie pojedziemy na igrzyska, ale oczywiście jest to duży problem dla osób, które przygotowały się dla tego konkretnego celu przez ostatnie cztery lata. Żal mi tych ludzi

- dodał Konyshev w „Cyclingnews”.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: