Tour de Pologne 2016: „To był horror”

Paweł Cieślik zaprezentował dobrą jazdą na trasie piątego etapu Tour de Pologne z Wieliczki do Zakopanego.

Zawodnik Verva Activejet Team atakował, uciekał i ostatecznie był 18. na mecie, gdzie odebrał nagrodę dla najlepszego Polaka.

Piąty etap przebiegał w fatalnych warunkach atmosferycznych. Zimno i deszcz spowodowało, że blisko połowa kolarzy nie ukończyła rywalizacji. Jednym z bohaterów etapu był Paweł Cieślik, który znalazł się w końcówce etapu w trzyosobowym odjeździe.

Dałem z siebie dzisiaj wszystko. To był najcięższy etap w mojej karierze, a trochę tych wyścigów było. Może zaatakowałem za wcześnie, ale czułem się świetnie. Dojechałem do Tima Wellensa, który wygrał etap, ale kosztowało mnie to sporo sił. Potem mocno zmarzłem na zjeździe, pomimo tego, że dużo jadłem i piłem, zaczęło mi „odcinać prąd”. Bardzo chciałem zaakcentować nasz występ, pokazać barwy sponsorów i być najlepszym Polakiem w wyścigu. Do końca nie mogę być zadowolony z końcowego rezultatu, ale dzisiejszy dzień to był horror na rowerze i wykrzesałem z siebie wszystko, co możliwe

- powiedział na mecie Cieślik.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: