Tour de Pologne 2016: etap 4

Fernando Gaviria (Etixx Quick Step) wygrał czwarty etap Tour de Pologne i umocnił się na pozycji lidera.

Kolumbijski sprinter pokonał w Rzeszowie Słoweńca Lukę Mezgeca (Orica-BikeExchange) oraz Michała Kwiatkowskiego (Team Sky).

Pagórkowaty odcinek o długości 218 kilometrów prowadził przez malownicze fragmenty Małopolski i Podkarpacia. W drugiej części trasy leżały krótkie i strome górskie premie, kolejno w Jasiennikach (162,7 m; kat. 3; 3 km; 5,8%), Zaklikówce (171,1 km; kat. 2; 2,3 km; 7,6%) i Gminie Lubenia (176,6 km; kat. 2; 1,2 km; 8,4%). W Rzeszowie obowiązkowo czekały trzy rundy (6 km).

Krótko po starcie z Nowego Sącza akcję zawiązali Adam Stachowiak (Verva Activejet), Jarosław Marycz (CCC Sprandi), Szymon Rekita (Polska), Igor Bojew (Gazprom), Alessandro Tonelli (Bardiani), Alessandro de Marchi (BMC) i Jens Keukeleire (Orica). Siódemka wypracowała ponad 7 minut przewagi (70 km).

Po wspinaczce w Jasiennikach (162,7 km) z przodu pozostali Tonelli, de Marchi i Keukeleire, dysponując dwiema minutami przewagi nad prowadzonym przez zespół Etixx-Quick Step peletonem. Włoski wspinacz nie czekał i na ostatnie 30 kilometrów wjechał już sam, próbując po ostatniej górskiej premii samotnie dokończyć dzieła.

Akcja kolarza BMC dobiegła końca na 20 kilometrów przed metą, a peleton rywalizował na lotnym finiszu. Punktował Michał Kwiatkowski (Team Sky) przed Diego Ulissim (Lampre-Merida), a chwilę potem, na rundach w Rzeszowie, na atak zdecydował się Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step).

Czecha złapano, a kontrolować grupę starały się ekipy Dimension Data, Lampre-Merida i Bardiani-CSF. W obrębie ostatnich dwóch kilometrów krótko zaatakował Philippe Gilbert, ale na ostatnim kilometr na cele wjechali kolarze Etixx-Quick Step, świetnie wybierając moment do objęcia prowadzenia.

Belgijska ekipa zostawiła Fernando Gavirię na czele na 300 metrów przed metą. Kolumbijczyk nie zmarnował okazji i po raz drugi triumfował na polskiej trasie. Drugi linię mety przeciął Mezgec, a trzeci samotnie finiszujący z dalszej pozycji Kwiatkowski.

Wyniki 4. etapu Tour de Pologne 2016 (WT), Nowy Sącz – Rzeszów (218 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                  5:12:56
  2 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  4 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
  5 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
  6 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
  7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  8 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
  9 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 10 Kévin Reza (Fra) FDJ
 11 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 12 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 13 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 14 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 15 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 16 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 17 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 18 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 19 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 20 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 21 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 22 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 23 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 24 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 25 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 26 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 27 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 28 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 29 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 30 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 31 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 32 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 33 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 34 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 35 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 36 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 37 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 39 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 40 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 41 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 42 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 43 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 44 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 45 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 46 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 47 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 48 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 49 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 50 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 51 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 52 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 53 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 54 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 55 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 56 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 58 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 59 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 60 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 61 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 62 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 63 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 64 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 65 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 66 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 67 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 68 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 69 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 71 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 72 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 73 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 75 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 76 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 77 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 78 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 79 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 81 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 82 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 83 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 84 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 85 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 86 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 87 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 88 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 89 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 90 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 91 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 92 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 93 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 94 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 95 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
 96 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 97 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 98 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 99 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
100 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
101 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
102 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
103 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
104 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
105 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski
106 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
107 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
108 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
109 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
110 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
111 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                       00:21
112 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          00:30
113 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
114 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           00:40
115 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              00:43
116 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       00:56
117 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:14
118 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             02:38
119 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        03:02
120 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
121 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   04:53
122 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         05:13
123 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         06:10
124 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          12:52
125 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
126 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
127 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
128 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
129 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
130 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
131 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
132 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski
133 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
134 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
135 Elia Viviani (Ita) Team Sky
136 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
137 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
138 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
139 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
140 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
141 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
142 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
143 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
144 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
145 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
146 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
147 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
148 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          12:57
149 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
150 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
151 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           17:38
152 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
153 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
154 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
155 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
156 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
157 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
158 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
159 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
160 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
161 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
162 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
163 Marc Fournier (Fra) FDJ
164 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
165 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
166 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
167 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
168 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
169 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
170 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
171 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
172 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
173 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
174 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
175 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
176 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
177 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
178 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
179 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
180 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
181 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
182 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
183 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
184 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
185 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
186 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          19:38
DNF Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
DNF Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNS Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
DNF Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
DNF Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
DNF Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
DNF Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                 17:19:22
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:19
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           00:22
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               00:25
  5 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          00:26
  6 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
  7 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  8 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
  9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 10 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 11 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 12 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 13 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 14 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 15 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 16 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 17 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 18 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 19 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 20 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 21 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 22 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 23 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 24 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 25 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 26 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 27 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         00:32
 28 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            00:35
 29 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 30 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 31 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 32 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 33 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 34 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 35 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 36 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 37 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 38 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 39 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 40 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 41 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 42 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 43 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 44 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 45 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 46 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 47 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 48 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 49 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 50 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 51 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 53 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 54 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 55 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 59 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 60 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 61 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 62 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 63 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 64 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 65 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 66 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 67 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 68 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 69 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 70 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 71 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 72 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 73 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 74 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 75 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 76 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 77 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 78 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 79 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 80 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 81 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 82 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 83 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 84 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 85 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:55
 86 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             00:59
 87 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                           01:21
 88 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 89 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         01:36
 90 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 91 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
 92 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         01:56
 93 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    02:11
 94 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  02:17
 95 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             02:26
 96 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 97 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            02:56
 98 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         03:02
 99 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          03:12
100 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  03:35
101 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            03:37
102 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       04:29
103 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   04:45
104 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         05:38
105 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                         06:21
106 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             07:01
107 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          08:28
108 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         08:47
109 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   08:55
110 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   09:30
111 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        09:48
112 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              09:59
113 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
114 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             10:25
115 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          10:37
116 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       11:05
117 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                     12:07
118 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           12:44
119 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      13:12
120 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               13:18
121 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    13:27
122 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
123 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
124 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   13:39
125 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        13:47
126 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             13:52
127 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 14:35
128 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             14:55
129 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        15:04
130 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               15:54
131 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   17:16
132 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       17:54
133 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        18:13
134 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   19:20
135 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          19:56
136 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       20:54
137 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        21:18
138 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         21:22
139 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
140 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
141 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
142 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
143 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski                    22:08
144 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
145 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
146 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski          22:30
147 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      22:57
148 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             22:59
149 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  23:36
150 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            23:50
151 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             24:18
152 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski                     24:28
153 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             25:24
154 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            25:40
155 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet                         25:59
156 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           26:08
157 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
158 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
159 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         26:54
160 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling                     27:16
161 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           27:38
162 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             28:06
163 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin                       28:15
164 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
165 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
166 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              28:56
167 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               29:00
168 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       29:01
169 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         29:22
170 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     29:35
171 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                          29:52
172 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            30:21
173 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              30:34
174 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        30:35
175 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            31:09
176 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      31:17
177 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       31:21
178 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    31:43
179 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
180 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        31:54
181 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     32:03
182 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
183 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          32:05
184 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 32:38
185 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           34:07
186 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange