Tour de France 2016: etap 13

Holender Tom Dumoulin triumfował na trzynastym etapie Tour de France, jeździe indywidualnej pomiędzy Bourg Saint-Andréol i La Caverne du Pont d’Arc.

Zawodnik Giant-Alpecin, który notował najlepsze czasu na wszystkich pomiarach, wyprzedził Chrisa Froome’a. Zawodnik Team Sky, który wyraźnie umocnił się w klasyfikacji generalnej, stracił 1:03. Trzeci wynik uzyskał Portugalczyk Nelson Oliveira (Movistar).

Maciej Bodnar (Tinkoff) rozpoczął bardzo asekuracyjnie, pierwszy odcinek trasy (7 km) pojechał na 48. rezultat, w dalszej części wskoczył na swój wysoki poziom, kończąc zawody na 12. miejscu.

Czasówka prowadziła w zróżnicowanym terenie na dystansie 37,5 km. Początkowe 7,5 km stanowił podjazd o średnim nachyleniu 4,5%. środkowa część wiodła w płaskim terenie, a ściganie kończył podjazd La Caverne du Pont d’Arc (3,3 km; 4,9%). Kolarzom na całej trasie dokuczały silne porywy wiatru.

Wyniki 13. etapu Tour de France 2016 (GT), Bourg Saint-Andréol – La Caverne du Pont d’Arc (37,5 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        50:15
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            01:03
  3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          01:31
  4 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              01:35
  5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           01:41
  6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           01:54
  7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                02:00
  8 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            02:02
  9 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         02:05
 10 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        02:24
 11 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                02:31
 12 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             02:32
 13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    02:34
 14 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:38
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       02:48
 16 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     02:50
 17 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      03:01
 18 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             03:07
 20 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           03:08
 21 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 22 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           03:13
 23 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       03:15
 24 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       03:23
 25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        03:29
 26 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                         03:35
 27 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        03:41
 28 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           03:48
 29 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        03:52
 30 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         04:06
 32 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           04:08
 33 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       04:10
 34 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             04:17
 35 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         04:22
 36 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              04:25
 38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          04:29
 39 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          04:38
 40 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              04:42
 41 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       04:43
 42 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                         04:46
 43 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      04:49
 44 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  04:52
 45 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     04:57
 46 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      04:58
 47 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             05:06
 48 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             05:10
 49 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  05:11
 50 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             05:23
 51 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 52 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           05:26
 53 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                    05:27
 54 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             05:30
 55 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           05:31
 56 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         05:32
 57 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac                 05:37
 58 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         05:40
 59 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     05:41
 60 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         05:43
 61 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          05:49
 62 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                05:50
 63 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 64 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          05:51
 65 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              05:52
 66 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         05:55
 67 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 68 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       05:56
 69 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           06:01
 70 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        06:04
 71 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  06:06
 72 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       06:08
 73 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 74 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:13
 75 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         06:14
 76 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         06:15
 77 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 78 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               06:17
 79 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    06:20
 80 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             06:21
 81 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      06:22
 82 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      06:23
 83 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       06:32
 85 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 86 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        06:33
 87 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             06:34
 88 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 89 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 90 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      06:40
 91 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          06:41
 92 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          06:43
 93 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    06:47
 94 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   06:48
 95 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  06:49
 96 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 97 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     06:51
 98 William Bonnet (Fra) FDJ                                     06:57
 99 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            07:00
100 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          07:05
101 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      07:07
102 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         07:09
103 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       07:11
104 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
105 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
106 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  07:15
107 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
108 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        07:19
109 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    07:20
110 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
111 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           07:21
112 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         07:22
113 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
114 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       07:25
115 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             07:27
116 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
117 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         07:28
118 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         07:30
119 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                       07:33
120 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
121 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
122 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           07:39
123 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                    07:41
124 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             07:47
126 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         07:48
127 Winner Anacona (Col) Movistar Team
128 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          07:50
129 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
130 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   07:51
131 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           07:52
132 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
133 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          07:54
134 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                    07:56
135 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  07:58
136 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
137 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           08:01
138 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     08:07
139 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         08:08
140 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             08:11
141 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              08:14
142 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       08:16
143 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       08:18
144 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                08:21
145 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      08:23
146 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     08:26
147 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
148 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           08:31
149 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
149 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
151 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     08:32
152 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      08:34
153 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        08:36
154 Luke Rowe (GBr) Team Sky
155 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          08:37
156 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
157 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          08:38
158 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
159 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           08:39
160 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              08:40
161 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 08:42
162 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          08:43
163 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               08:50
164 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                       08:52
165 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
166 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            08:55
167 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        08:59
168 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
169 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              09:04
170 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           09:05
171 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             09:14
172 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      09:17
173 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
174 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         09:20
175 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           09:28
176 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      09:38
177 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         09:40
178 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          09:44
179 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  09:50
180 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          10:07
181 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            10:08
182 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               10:18
183 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               10:25
184 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              10:37
185 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 10:42
186 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               11:01
187 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          11:18

Punkty

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           20 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               17
  3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                             15
  4 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                                 13
  5 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                              11
  6 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                              10
  7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                    9
  8 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                                8
  9 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                             7
 10 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                            6
 11 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                    5
 12 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                                 4
 13 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                        3
 14 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                   2
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           1

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      53:16
  2 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:40
  4 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         01:21
  5 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:56
  7 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      01:57
  8 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             02:09
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:31
 10 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         02:39
 11 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     02:40
 12 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           03:00
 13 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          03:40
 14 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  04:14
 15 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        04:18
 16 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             04:26
 17 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         04:29
 18 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         04:47
 19 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:50
 20 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           04:51
 21 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          04:53
 22 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           05:00
 23 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      05:22
 24 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          05:36
 25 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          05:37
 26 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           05:38
 27 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  06:49
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              07:36

Drużynowo

  1 Movistar Team                                              2:37:06
  2 BMC Racing Team                                              01:18
  3 Team Sky                                                     01:34
  4 Iam Cycling                                                  02:30
  5 Orica-BikeExchange                                           03:16
  6 Team Giant-Alpecin                                           03:26
  7 Team Dimension Data                                          04:57
  8 Trek - Segafredo                                             05:03
  9 Astana Pro Team                                              05:14
 10 Tinkoff
 11 Fdj                                                          05:50
 12 Etixx-Quick Step                                             06:08
 13 Direct Energie                                               07:14
 14 Team Katusha                                                 08:06
 15 Ag2R La Mondiale                                             08:16
 16 Fortuneo - Vital Concept                                     08:38
 17 Bora-Argon 18                                                08:51
 18 Team Lotto Nl - Jumbo                                        08:59
 19 Lampre - Merida                                              09:26
 20 Lotto Soudal                                                 10:42
 21 Cannondale Drapac Team                                       10:53
 22 Cofidis, Solutions Credits                                   12:14

Klasyfikacja generalna po 13. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         58:02:51
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           01:47
  3 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                          02:45
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           02:59
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       03:17
  6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     03:19
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         04:04
  8 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           04:27
  9 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       05:03
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              05:16
 11 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           05:24
 12 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         05:48
 13 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                         05:54
 14 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  06:25
 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                06:48
 16 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      08:23
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              11:41
 18 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       12:28
 19 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         15:40
 20 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         19:02
 21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   20:00
 22 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           27:52
 23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          27:55
 24 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     30:08
 25 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     30:49
 26 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         32:39
 27 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               34:49
 28 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              36:05
 29 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             43:15
 30 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          44:04
 31 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              44:17
 32 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             44:56
 33 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             48:22
 34 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           48:44
 35 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        50:47
 36 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    50:50
 37 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         51:18
 38 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            51:30
 39 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        55:18
 40 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        56:18
 41 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  56:39
 42 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               58:31
 43 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           58:44
 44 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     58:52
 45 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                   01:00:56
 46 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                      01:00:58
 47 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   01:01:11
 48 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                      01:02:05
 49 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                   01:04:00
 50 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   01:05:16
 51 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                       01:06:22
 52 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                        01:06:58
 53 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                           01:07:15
 54 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               01:07:57
 55 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          01:11:11
 56 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:12:35
 57 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                     01:13:59
 58 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                   01:14:20
 59 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                          01:14:39
 60 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                        01:14:59
 61 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                      01:19:33
 62 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                      01:20:55
 63 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept       01:22:20
 64 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                      01:22:34
 65 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       01:24:41
 66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      01:26:53
 67 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                     01:27:39
 68 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:28:06
 69 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       01:30:23
 70 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         01:31:21
 71 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                          01:31:38
 72 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                      01:31:40
 73 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        01:33:19
 74 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:35:03
 75 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:35:27
 76 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                         01:35:36
 77 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                       01:35:47
 78 Winner Anacona (Col) Movistar Team                        01:36:11
 79 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:39:03
 80 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:39:28
 81 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                      01:39:40
 82 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:39:49
 83 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          01:41:01
 84 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                           01:41:07
 85 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:42:27
 86 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 01:43:18
 87 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept               01:43:22
 88 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                 01:43:38
 89 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                           01:45:25
 90 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:46:20
 91 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:46:44
 92 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept          01:46:45
 93 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:46:47
 94 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                   01:46:49
 95 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:47:55
 96 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   01:48:07
 97 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:49:44
 98 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       01:50:08
 99 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             01:51:03
100 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:51:18
101 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept             01:51:43
102 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 01:52:52
103 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                      01:53:22
104 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 01:54:20
105 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:54:43
106 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept        01:55:13
107 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:55:21
108 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                             01:55:45
109 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:56:17
110 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:57:47
111 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       01:58:50
112 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     02:00:10
113 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     02:00:22
114 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  02:00:29
115 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      02:01:10
116 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       02:01:13
117 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      02:01:29
118 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          02:01:59
119 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                        02:03:27
120 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                    02:03:50
121 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        02:04:52
122 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          02:04:54
123 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                 02:06:27
124 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     02:06:31
125 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac              02:07:01
126 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                    02:07:13
127 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        02:07:57
128 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                    02:08:50
129 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                    02:08:53
130 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:09:05
131 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         02:09:16
132 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       02:09:27
133 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      02:10:14
134 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          02:11:13
135 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        02:11:31
136 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            02:12:15
137 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                 02:13:37
138 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      02:13:40
139 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:14:00
140 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     02:14:40
141 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            02:15:07
142 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:15:15
143 William Bonnet (Fra) FDJ                                  02:15:29
144 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       02:16:46
145 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:17:00
146 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange          02:17:24
147 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept            02:17:55
148 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         02:17:59
149 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              02:18:32
150 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         02:19:43
151 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                          02:19:53
152 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    02:19:58
153 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   02:20:09
154 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
155 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
156 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  02:20:27
157 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                    02:20:33
158 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     02:21:21
159 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   02:21:48
160 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         02:22:11
161 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      02:22:38
162 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                            02:22:57
163 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    02:23:39
164 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:23:43
165 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                          02:24:06
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                02:24:10
167 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       02:25:34
168 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept               02:25:40
169 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                   02:25:51
170 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       02:26:03
171 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                         02:26:23
172 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                   02:26:34
173 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                    02:27:06
174 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                  02:27:19
175 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits              02:27:50
176 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               02:28:51
177 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:29:18
178 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               02:29:24
179 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                         02:30:56
180 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    02:31:58
181 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                      02:32:01
182 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:32:22
183 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                        02:37:53
184 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       02:38:37
185 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            02:43:42
186 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:51:15
187 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                           03:00:11

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 309 pkt
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            219
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         202
  4 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             125
  5 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                      124
  6 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               114
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                        112
  8 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             106
  9 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               94
 10 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           92
 11 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 90
 12 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           68
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  60
 14 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          56
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             56
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           54
 17 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                  53
 18 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     53
 19 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                            52
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       51

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                       58:05:36
  2 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         03:03
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      05:38
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         16:17
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     27:23
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             42:11
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               01:05:12
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                        01:12:14
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:36:18
 10 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:36:43
 11 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:43:35
 12 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:43:59
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:44:02
 14 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:45:10
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:52:36
 16 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:55:02
 17 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     01:57:37
 18 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  01:57:44
 19 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      01:58:25
 20 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:58:28
 21 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:06:20
 22 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      02:10:55
 23 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:12:30
 24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       02:14:01
 25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                02:21:25
 26 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:26:33
 27 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               02:26:39
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:29:37

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          174:07:01
  2 Movistar Team                                                02:30
  3 Team Sky                                                     08:10
  4 Astana Pro Team                                              26:33
  5 AG2R La Mondiale                                             45:58
  6 Trek - Segafredo                                             54:15
  7 Tinkoff                                                   01:07:08
  8 Team Katusha                                              01:19:43
  9 IAM Cycling                                               01:24:22
 10 Orica-Bikeexchange                                        01:24:53
 11 FDJ                                                       01:31:24
 12 Team Giant-Alpecin                                        01:39:41
 13 Etixx-Quick Step                                          02:01:36
 14 Lampre - Merida                                           02:08:52
 15 Bora-Argon 18                                             02:10:34
 16 Cofidis, Solutions Credits                                02:21:25
 17 Team Lotto Nl - Jumbo                                     02:23:25
 18 Fortuneo - Vital Concept                                  02:48:31
 19 Direct Energie                                            02:58:04
 20 Cannondale Drapac Team                                    03:03:46
 21 Team Dimension Data                                       03:12:29
 22 Lotto Soudal                                              03:41:31

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: