Inne

Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Dawid Czubak złoty w wyścigu punktowym

Dawid Czubak wywalczył we włoskim Montichiari tytuł mistrza Europy juniorów w wyścigu punktowym.

Polak zdobył 49 punktów i zdecydowanie wyprzedził Włocha Matteo Donegę, który zgromadził na swoim konie tylko 36 punktów. Podium dopełnił Belg Gerben Thijssen, który uzbierał 32 punkty.

Trzeciego dnia mistrzostw w omnium juniorów rywalizację znakomicie rozpoczął szosowy mistrz Polski – Szymon Krawczyk. Polak wygrał scratch i wyścig eliminacyjny, a w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajął 2. miejsce i do finałowej partii zmagań przystąpi na pozycji lidera. Za plecami zawodnika KTK Kalisz znajdują się Brytyjczyk Ethan Hayter oraz Holender Bas Ottevanger.

W wyścigu na kilometr młodzieżowców czwartą lokatę wywalczył Michał Lewandowski. Polak uplasował się tuż za podium, na którym stanęli Niemiec Maximilian Dornbach, Czech Jiri Janosek i Brytyjczyk Joseph Truman.

8. miejsce w sprincie kobiet do lat 23 zajęła Katarzyna Kirschenstein. 8 w wyścigu punktowym orlików był Alan Banaszek, 11. miejsce w tejże konkurencji wśród orliczek zajęła Monika Graczewska, natomiast wyścig punktowy juniorek na 10. miejscu ukończyła Nikola Różyńska.

Mistrzostwa Europy we włoskim Montichiari potrwają do niedzieli, a reprezentacja Polski póki co może pochwalić się 10 medalami.

Paweł Gadzała

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Jak Grace Brown ograła faworytki?

Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.

25 kwietnia 2024, 08:09

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23