Tour de Pologne 2016: wypowiedzi po 2. etapie

Fernando Gaviria. Kolumbijczyk z dynamitem w nogach wygrał drugi etap Tour de Pologne i zdobył żółtą koszulkę lidera.

W Katowicach kolarz Etixx-Quick Step minimalnie wyprzedził Elię Vivianiego (Team Sky) oraz Caleba Ewana (Orica-BikeExchange).

Finisz był bardzo ciężki, z przodu znalazło się wielu znakomitych kolarzy – Viviani, Ewan. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że udało mi się ich pokonać. Ogromna w tym zasługa mojej drużyny, która bardzo mi pomogła na finiszu. Sądzę, że jutro może uda się obronić żółtą koszulkę, w górach może być ciężko

- uważa niespełna 22-letni Kolumbijczyk.

Najlepiej z polskich zawodników spisał się reprezentant Polski Kamil Zieliński, który finiszował na 10. pozycji.

Dzisiaj było trochę walki na finiszu, chyba zabrakło nieco szczęścia. Jak na mnie dziesiąte miejsce to naprawdę dobry wynik. Koledzy podciągnęli mnie pod końcowe kilometry, bardzo im za to dziękuję. Na ostatnim kilometrze trwała już walka sprinterów. My z nimi na co dzień nie walczymy, więc ciężko jest nawiązać walkę, ale jak widać dajemy radę

- powiedział kolarz startujący w tym sezonie dla grupy Domin Sport.

Koszulkę najaktywniejszego kolarza zdobył Niemiec Jonas Koch z Verva Activejet.

To był niesamowity etap. Pomimo tego, że uciekałem również na pierwszym etapie, to czułem się dzisiaj dobrze. Akcje trwały ponad 40 kilometrów, zanim udało nam się odjechać. Nie miałem problemów z pokonaniem rywali na lotnych finiszach i cieszę się z tej koszulki. Będę chciał ją utrzymać do końca wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: