Tour de Pologne 2016: etap 2

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Etixx-Quick Step) zwyciężył przy katowickim Spodku na drugim etapie Tour de Pologne.

Zawodnik belgijskiej grupy o centymetry pokonał Włocha Elię Vivianiego (Team Sky) oraz Australijczyka Caleba Ewana (Orica-BikeExchange), a dzięki zdobytej bonifikacie wyszedł na czoło w klasyfikacji generalnej.

Drugi odcinek z metą do „świątyni sprintu” prowadził z Tarnowskich Gór do stolicy Górnego Śląska, gdzie tradycyjnie czekały rundy (5 x 14,7 km).

Groźna ucieczka zawiązała się dopiero za 20 kilometrem. Z przodu pojawili się dwaj faworyci wyścigu Bob Jungels (Etixx) i Simon Yates (Orica) oraz Youcef Reguigui (Dimension Data), Danilo Wyss (BMC), Tom Leezer (LottoNL) i Mirco Maestri (Bardiani). Na taki rozwój wypadków błyskawicznie zareagował Michał Kwiatkowski. Kolarz Team Sky dołączył do czołówki, wraz z Marco Coledanem (Trek), Matejem Mohoricem (Lampre-Merida) i Sebastianem Minardem (Ag2r).

Peleton natychmiast przyspieszył. W Piekarach Śląskich (41,5 km) zwyciężył na lotnej premii Yates, ale chwilę później akcja została zneutralizowana.

W kolejnej zaistnieli Jonas Koch (Verva Activejet), Łukasz Owsian (CCC Sprandi), Artur Detko (Reprezentacja Polski), Marcel Aregger (IAM Cycling) i Bakhtiyar Kozhatayev (Astana). Piątka została odpuszczona na 2 minuty, a pierwszą górską premię wygrał zawodnik polkowickiej ekipy.

30 kilometrów przed metą grupka miała już tylko 35 sekund, a tempo pogoni nadawali zawodnicy Etixx-Quick Step. Arreger zdołał jeszcze wygrać górską premię na 27 kilometrów przed metą i samotnie ruszył na metę, ale jego akcja skazana była na pożarcie. Gonili Koch, Detko i Owsian, jednak 24 kilometry ich zapędy zostały poskromione.

Akcja Arregera nie trwałą wiele dłużej i byłą ostatnią ofensywą w końcówce – kolarze Etixx-Quick Step obowiązkami nadawania tempa dzielili się z grupą LottoNL – Jumbo i Orica-BikeExchange. Pracujący na kolumbijskiego sprintera Fernando Gavirię kolarze dyktowali warunki na ostatnim kilometrze i wypuścili swojego sprintera na ostatnich 200 metrach.

Na kresce doszło do pojedynku rywali z toru – Gaviria minimalnie wyprzedził rozprowadzanego przez m.in. Michała Kwiatkowskiego Elię Vivianiego, a w walce o triumf koło wystawić próbował także Caleb Ewan, po raz kolejny musząc zadowolić się jednak trzecią lokatą.

Wyniki 2. etapu Tour de Pologne 2016 (WT), Tarnowskie Góry – Katowice (128 km):

  1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                  3:19:30
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
  4 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
  5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
  7 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
  8 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  9 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 10 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 11 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 12 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 13 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 14 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 15 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 16 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 17 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 18 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 19 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 20 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 21 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 22 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 24 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 25 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 26 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 27 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 28 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 29 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 30 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 31 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 32 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 33 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 34 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 35 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 36 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 37 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 38 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 39 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 40 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 41 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 42 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 43 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 45 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 46 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 48 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 49 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 50 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 51 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 52 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 53 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 54 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 55 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 56 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 57 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 58 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 59 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 60 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 61 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 62 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 63 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 64 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 65 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 66 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 67 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 68 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 69 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 70 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 72 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 73 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 74 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 75 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 76 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 77 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 78 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 79 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 80 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 83 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 84 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 85 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 86 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 87 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 88 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 89 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 91 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 92 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 93 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 94 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 95 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 96 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 97 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 98 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 99 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
100 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
101 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
102 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
103 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
104 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
105 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
106 Yoann Offredo (Fra) FDJ
107 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
108 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
109 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
110 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
111 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
112 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
113 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
114 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
115 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
116 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
117 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
118 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
119 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
120 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
121 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
122 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
123 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
124 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
125 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
126 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
127 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
128 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
129 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
130 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
131 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:16
132 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      00:18
133 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             00:24
134 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   00:25
135 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            00:30
136 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               00:36
137 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
138 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
139 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      00:45
140 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski                     00:46
141 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
142 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
143 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
144 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
145 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
146 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
147 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
148 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
149 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
150 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
151 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
152 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
153 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
154 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
155 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
156 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
157 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         00:54
158 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        00:56
159 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
160 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         00:57
161 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         01:01
162 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    01:08
163 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
164 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
165 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
166 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
167 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
168 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
169 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
170 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
172 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
173 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            01:26
174 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               01:33
175 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
176 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
177 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
178 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             01:37
179 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
180 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data
181 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
182 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
183 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
184 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
185 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            01:40
186 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      01:49
187 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:04
188 Johan Le Bon (Fra) FDJ
189 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              02:19
190 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                     03:38
191 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:48
192 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange
193 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
194 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
195 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             06:32
196 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          06:55
197 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange
198 Benat Intxausti (Spa) Team Sky                               07:58
DNF Marek Rutkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step                  6:20:24
  2 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   00:06
  3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          00:08
  4 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           00:14
  5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:16
  6 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
  7 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
  8 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
  9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 10 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 11 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 12 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team
 13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 14 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 15 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 16 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 17 Kamil Zieliński (Pol) Reprezentacja Polski
 18 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 19 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 20 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 21 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 22 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 23 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 24 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 25 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 26 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 27 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 28 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 29 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 30 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
 31 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 32 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 33 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 34 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 35 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 36 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 37 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 38 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange
 39 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         00:22
 40 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:23
 41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            00:25
 42 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 43 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 44 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 45 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 46 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 47 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 48 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
 49 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 50 Michał Paluta (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 51 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 52 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 53 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 54 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 55 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 56 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 57 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac
 58 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 59 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 60 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 61 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 62 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 63 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 64 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 65 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 66 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 67 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 68 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 69 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 70 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 72 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 73 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 74 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 75 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 76 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 77 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 78 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 79 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 80 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 82 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 83 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 84 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 85 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 86 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team
 87 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 88 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 89 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 92 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 93 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 94 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 95 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 96 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 97 Piotr Konwa (Pol) Reprezentacja Polski
 98 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 99 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
100 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
101 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
102 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
103 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
105 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
106 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
107 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
108 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
109 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
110 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
111 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
112 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
113 Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
114 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
115 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
116 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
117 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
118 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
119 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
120 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
121 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
122 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
123 Dariusz Batek (Pol) Reprezentacja Polski
124 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
125 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
126 Yoann Offredo (Fra) FDJ
127 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             00:49
128 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   00:50
129 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            00:55
130 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                             01:01
131 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
132 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
133 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              01:06
134 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      01:07
135 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
136 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              01:11
137 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
138 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
139 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
140 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
141 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
142 Gracjan Szeląg (Pol) Reprezentacja Polski
143 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
144 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
145 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
146 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
147 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
148 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
149 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         01:13
150 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        01:21
151 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         01:26
152 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         01:32
153 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        01:33
154 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
155 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Reprezentacja Polski
156 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
157 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
158 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
159 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
160 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:41
161 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        01:44
162 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet                           01:58
163 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
164 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      02:00
165 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    02:01
166 Matt Brammeier (Irl) Dimension Data                          02:02
167 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
168 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
169 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
170 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      02:14
171 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                02:19
172 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 02:28
173 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       02:29
174 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       02:30
175 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            02:31
176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:33
177 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  02:39
178 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           02:40
179 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              02:44
180 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         03:02
181 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            03:19
182 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:21
183 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            03:27
184 Szymon Rekita (Pol) Reprezentacja Polski                     03:31
185 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            03:33
186 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            03:48
187 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         03:55
188 Dariusz Detko (Pol) Reprezentacja Polski                     04:02
189 Mitchell Docker (Aus) Orica-BikeExchange                     04:13
190 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling
191 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             04:22
192 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   05:56
193 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           06:17
194 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             06:50
195 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   07:38
196 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          09:42
197 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                          13:37
198 Benat Intxausti (Spa) Team Sky                               14:22

banner