Tour de France 2016: etap 11

Peter Sagan (Tinkoff) po akcji na końcowych kilometrach zafiniszował po zwycięstwo na jedenastym etapie „Wielkiej Pętli”.

Mistrz świata na kresce pokonał Chrisa Froome’a (Team Sky) oraz przyjaciela z zespołu Macieja Bodnara.

Froome umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Ucieczkę zaraz po starcie z zachwycającego Carcassone zestawili mistrz Francji Arthur Vichot (FDJ) i Australijczyk Leigh Howard (IAM Cycling). Peleton od początku jechał bardzo uważnie, a to z powodu silnego wiatru, który miał się nasilać wraz ze zbliżaniem do mety. Prowadząca dwójka powoli budowała przewagę, na wspinaczce pod Côte de Villespassans (57 km; kat. 4; 2,3 km; 4,5%) pękły 4 minuty.

Przed półmetkiem dmuchnęło mocno z boku. Czołówka peletonu przyspieszyła, doprowadzając do rozerwania grupy. Przy okazji dwójka harcowników została wchłonięta.

Tempo była bardzo wysokie, rozkręcane przez kolarzy Team Sky i Tinkoff (Maciej Bodnar). 55 kilometrów przed metą w wyniku niegroźnej kraksy kontakt z peletonem stracił Rafał Majka (Tinkoff). Na lotnej premii (113,5 km) grupa mistrza Polski zameldowała się ze stratą 53 sekund.

Pościg kolarzy FDJ zakończył się powodzeniem, 35 kilometrów przed kreską druga grupa dojechała do pierwszej. Kolarze zwolnili, nabierając oddechu, przed ostatnią częścią trasy.

14 kilometrów przed metą „Bodi” z Saganem znów mocnej depnęli. Przytomnie do akcji podłączył się Froome, dojechał również Geraint Thomas (Team Sky). Czwórka odskoczyła i nim zorganizował się pościg zyskała 20 sekund.

Na ostatni kilometr uciekinierzy wpadli z zapasem 12 sekund. Zmęczony Thomas odpadł, natomiast na finiszu Sagan pojechał po swoje, wyprzedzając lidera wyścigu oraz swojego przyjaciela z drużyny.

Wyniki 11. etapu Tour de France 2016 (GT), Carcassone – Montpellier (162,5 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                             3:26:23
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  3 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:06
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  9 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 10 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 12 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 13 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 14 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 15 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 16 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 18 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 19 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 20 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 22 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 23 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 24 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 25 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
 26 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 27 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 28 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 29 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Sergio Henao (Col) Team Sky
 31 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 32 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 33 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 34 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 35 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 36 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 37 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 38 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 39 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 40 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            00:14
 41 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 00:16
 42 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 43 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:20
 44 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 45 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 46 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 47 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 48 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 49 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 50 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:24
 51 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            00:27
 52 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:30
 53 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 54 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 55 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 56 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 57 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 58 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 59 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            00:35
 60 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:43
 61 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 62 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 63 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      00:50
 64 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          01:00
 65 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         01:09
 66 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 67 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 68 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 69 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 70 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 71 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 72 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 73 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 75 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 76 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 77 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 78 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 79 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 80 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 81 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 82 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 83 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 84 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 85 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 87 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 88 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 89 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 91 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 92 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 93 Anthony Roux (Fra) FDJ
 94 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       01:16
 95 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:18
 96 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         01:23
 97 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          01:47
 98 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              02:07
 99 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
100 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    02:15
101 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          02:24
102 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  02:30
103 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:58
104 Steve Morabito (Swi) FDJ
105 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         03:01
106 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
107 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
108 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
109 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       03:37
110 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           03:42
111 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
112 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
113 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              03:50
114 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
115 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
117 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
118 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
119 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
120 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
121 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
122 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
123 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
124 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
125 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
126 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
127 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
128 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
129 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
130 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
131 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
132 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
133 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
134 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
135 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
136 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
137 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
138 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
139 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
140 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
141 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
142 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
143 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
144 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
145 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
146 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
147 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
148 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
149 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               05:39
150 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
151 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
152 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
153 Winner Anacona (Col) Movistar Team
154 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
155 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
156 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
157 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
158 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
159 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
160 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
161 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
162 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
163 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
164 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
165 Luke Rowe (GBr) Team Sky
166 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
167 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
168 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
169 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
170 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
171 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
172 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
173 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
174 Wouter Poels (Ned) Team Sky
175 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
176 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
177 Ian Stannard (GBr) Team Sky
178 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
179 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
180 William Bonnet (Fra) FDJ
181 Arthur Vichot (Fra) FDJ
182 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
183 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
184 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
185 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
186 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           05:48
187 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      05:59
188 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
189 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
190 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
191 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
192 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      17:01

Punkty

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  50 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               30
  3 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                                20
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           18
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             16
  6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                             14
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       12
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                10
  9 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                             8
 10 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                                  7
 11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data                 6
 12 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                          5
 13 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       4
 14 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                      3
 15 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                              2

Lotna premia - Pézenas, 113.5 km

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          20 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  17
  3 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             15
  4 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                         13
  5 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                    11
  6 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                              10
  7 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                             9
  8 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               8
  9 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               7
 10 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                      6
 11 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                              5
 12 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                          4
 13 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           3
 14 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         2
 15 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                              1

Premie górskie

Côte de Minerve, 38 km

  1 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                          1 pkt

Côte de Villespassans, 57 km

  1 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                          1 pkt

Najbardziej waleczny 

  1 Arthur Vichot (Fra) FDJ

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits        3:26:29
  2 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  4 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  5 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  6 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  7 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  8 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  9 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 10 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     00:14
 11 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        00:37
 13 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      00:44
 14 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          00:54
 15 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         01:03
 16 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 17 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 18 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 19 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 20 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:12
 21 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              02:01
 22 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  02:24
 23 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             03:36
 24 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         03:44
 25 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 26 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           05:33
 27 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           05:42
 28 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       05:53
 29 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      16:55

Drużynowo

  1 Tinkoff Team                                              10:19:15
  2 Team Sky                                                     00:06
  3 IAM Cycling                                                  00:12
  4 BMC Racing Team
  5 Astana Pro Team
  6 Etixx - Quick-Step                                           00:22
  7 Movistar Team                                                00:26
  8 Bora-Argon 18
  9 Team Giant-Alpecin                                           00:30
 10 Trek-Segafredo                                               00:33
 11 Direct Energie                                               00:34
 12 Team LottoNl-Jumbo                                           00:50
 13 Orica-BikeExchange                                           00:56
 14 Lotto Soudal                                                 01:05
 15 Dimension Data                                               01:15
 16 AG2R La Mondiale                                             01:29
 17 Cofidis, Solutions Credits                                   01:39
 18 Fortuneo - Vital Concept                                     02:18
 19 Team Katusha                                                 02:56
 20 FDJ                                                          05:10
 21 Lampre - Merida                                              05:22
 22 Cannondale-Drapac                                            07:00

Klasyfikacja generalna po 11. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         52:34:37
  2 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                          00:28
  3 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:31
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           00:35
  5 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:56
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Sergio Henao (Col) Team Sky
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:13
  9 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 10 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           01:28
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              01:35
 12 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:52
 13 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         02:10
 14 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           02:22
 15 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:03
 16 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                03:32
 17 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       05:16
 18 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:54
 19 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              06:37
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         06:50
 21 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     09:29
 22 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         10:03
 23 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   11:26
 24 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           15:08
 25 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              15:56
 26 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             18:12
 27 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          18:37
 28 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      19:35
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     20:59
 30 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         22:57
 31 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    24:46
 32 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        28:01
 33 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             31:24
 34 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               31:41
 35 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      32:22
 36 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     32:44
 37 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         33:11
 38 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              33:49
 39 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          35:59
 40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               37:39
 41 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      39:31
 42 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        41:00
 43 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              41:43
 44 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     42:12
 45 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      42:39
 46 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  43:13
 47 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            43:18
 48 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             43:59
 49 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         45:24
 50 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           46:01
 51 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        46:06
 52 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         46:14
 53 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           47:04
 54 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      48:23
 55 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  48:31
 56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          49:41
 57 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      49:49
 58 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             49:59
 59 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        56:54
 60 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         58:09
 61 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           58:48
 62 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        01:00:54
 63 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:01:08
 64 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          01:01:12
 65 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 66 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       01:02:43
 67 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                      01:03:34
 68 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:05:44
 69 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                       01:06:51
 70 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         01:08:05
 71 Winner Anacona (Col) Movistar Team                        01:09:06
 72 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      01:09:12
 73 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       01:10:04
 74 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        01:10:14
 75 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:11:37
 76 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                     01:11:47
 77 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                         01:11:53
 78 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept       01:12:47
 79 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:13:54
 80 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            01:14:18
 81 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          01:15:23
 82 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                 01:16:40
 83 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                      01:17:56
 84 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:18:04
 85 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                          01:18:07
 86 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept               01:18:43
 87 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                      01:19:31
 88 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:19:43
 89 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                           01:19:57
 90 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                   01:21:09
 91 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:22:50
 92 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:23:11
 93 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                           01:24:33
 94 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                    01:24:46
 95 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 96 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:25:37
 97 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:26:10
 98 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:26:14
 99 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:27:27
100 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                      01:28:10
101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:28:11
102 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       01:29:01
103 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             01:29:15
104 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 01:29:30
105 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                             01:30:52
106 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      01:31:06
107 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:32:17
108 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                        01:32:40
109 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept        01:34:24
110 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     01:34:49
111 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                 01:36:15
112 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept          01:36:23
113 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept             01:37:23
114 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:37:28
115 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          01:37:40
116 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     01:37:45
117 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      01:38:41
118 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                         01:39:01
119 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:39:14
120 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                    01:39:23
121 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  01:39:30
122 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                        01:39:44
123 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       01:39:50
124 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 01:39:53
125 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       01:40:06
126 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                    01:40:52
127 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         01:41:04
128 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                    01:42:03
129 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                    01:43:06
130 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        01:43:14
131 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     01:43:25
132 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      01:43:54
133 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac              01:43:55
134 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept            01:44:38
135 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     01:44:50
136 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:45:09
137 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          01:45:22
138 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                 01:45:54
139 William Bonnet (Fra) FDJ                                  01:46:16
140 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              01:46:45
141 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:47:13
142 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 01:48:48
143 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                    01:48:57
144 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
145 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange          01:49:15
146 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    01:49:17
147 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                   01:49:19
148 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:49:37
149 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  01:49:39
150 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:49:57
151 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        01:50:01
152 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                        01:50:09
153 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         01:50:16
154 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:50:18
155 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     01:50:34
156 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      01:50:42
157 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         01:52:08
158 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                          01:52:36
159 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:53:01
160 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                       01:53:02
161 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:53:05
162 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          01:53:21
163 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:53:29
164 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       01:53:31
165 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                01:54:03
166 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                   01:54:40
167 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                            01:54:51
168 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       01:55:04
169 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                          01:55:05
170 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         01:55:31
171 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                   01:56:15
172 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    01:56:21
173 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                         01:57:07
174 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               01:57:18
175 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                    01:57:25
176 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   01:57:31
177 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:57:50
178 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept               01:58:13
179 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               01:58:37
180 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                  01:58:54
181 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                      01:59:36
182 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits              01:59:39
183 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:59:45
184 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                         02:01:18
185 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    02:01:24
186 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:02:28
187 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:05:39
188 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                        02:05:43
189 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       02:06:37
190 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            02:11:01
191 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:19:31
192 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                           02:29:15

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 309 pkt
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            219
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         202
  4 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                      124
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                        112
  6 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             112
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                99
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           92
  9 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               77
 10 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              65
 11 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              64
 12 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           62
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  60
 14 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 58
 15 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          56
 16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             56
 17 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     53
 18 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                            52
 19 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                     51
 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       48

Klasyfikacja górska

  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                         80 pkt
  2 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  77
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  4 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                 50
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              36
  6 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 36
  7 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                27
  8 Winner Anacona (Col) Movistar Team                              26
  9 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         23
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               22
 11 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                            18
 12 Sergio Henao (Col) Team Sky                                     16
 13 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                              14
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         13
 15 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                13
 16 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                     12
 17 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 12
 18 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           11
 19 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                           11
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          10

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                       52:35:05
  2 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         01:42
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:35
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:26
  5 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         09:35
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             17:44
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  42:45
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           58:20
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:11:09
 10 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   01:19:15
 11 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        01:22:22
 12 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        01:22:43
 13 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     01:25:09
 14 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   01:25:46
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       01:26:59
 16 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      01:30:38
 17 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        01:31:49
 18 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     01:37:17
 19 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       01:38:46
 20 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  01:39:02
 21 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      01:43:26
 22 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:44:41
 23 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:48:29
 24 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                        01:49:41
 25 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:49:50
 26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                01:53:35
 27 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               01:56:50
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           02:02:00
 29 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    02:05:11

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                          157:33:00
  2 Movistar Team                                                06:34
  3 Team Sky                                                     08:44
  4 Astana Pro Team                                              12:15
  5 Tinkoff Team                                                 27:23
  6 AG2R La Mondiale                                             28:40
  7 Trek-Segafredo                                               44:13
  8 Team Katusha                                                 58:45
  9 Orica-BikeExchange                                        01:00:31
 10 FDJ                                                       01:06:31
 11 Team Giant-Alpecin                                        01:07:01
 12 IAM Cycling                                               01:18:26
 13 Lampre - Merida                                           01:38:11
 14 Etixx - Quick-Step                                        01:41:00
 15 Bora-Argon 18                                             01:45:17
 16 Team LottoNl-Jumbo                                        02:04:05
 17 Cofidis, Solutions Credits                                02:10:39
 18 Cannondale-Drapac                                         02:21:48
 19 Direct Energie                                            02:26:29
 20 Fortuneo - Vital Concept                                  02:30:06
 21 Dimension Data                                            03:02:59
 22 Lotto Soudal                                              03:28:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: