Torowe Mistrzostwa Europy 2016: złota Kaczkowska, srebrna Pikulik

Justyna Kaczkowska została młodzieżową mistrzynią Europy w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Polka w finale wykręciła czas 3:31.307 i pokonała swoją drużynową koleżankę Darię Pikulik, która zegar zatrzymała z rezultatem 3:33.479. Podium dopełniła Białorusinka Ina Savenka.

Kaczkowska poprawiła rekord Polski i wygrała kwalifikacje z czasem 3:30.517, wraz z drugą Pikulik (3:33.056) dominując rywalizację na torze w włoskim Montichiari. Biało-czerwone o złoto walczyły w finale, gdzie lepsza okazała się reprezentantka klubu UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin.

Kaczkowska powtórzyła tym samym sukces sprzed roku, gdy złoto w tej konkurencji wywalczyła w gronie juniorek.

Torowe Mistrzostwa Europy w kategoriach juniorskich i młodzieżowych odbywają się w dniach 12-17 lipca.