Torowe Mistrzostwa Europy 2016: dwa srebra polskich drużyn, brązowa Wiktoria Pikulik

Krystian Ruta, Dawid Jankowski, Mateusz Miłek i Daniel Rochna wywalczyli we włoskim Montichiari srebrny medal mistrzostw Europy w sprincie drużynowym juniorów.

Polski tercet (Ruta w finale zastąpił Jankowskiego) w finale uległ tylko kadrze Rosji, w składzie Mikhail Dmitrov, Dimitrij Nesterov oraz Pavel Rostov.

Po brąz sięgnęli Brytyjczycy – Alexander Joliffe, Lewis Stewart i Hamish Turnbull – w małym finale radząc sobie z reprezentacja Niemiec.

Srebro zdobyła też juniorska drużyna startująca w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Patryk Pazik i Bartosz Rudyk w finale przegrali z Brytyjczykami i na podium odebrali srebrne medale. Podium dopełnili Rosjanie.

Brązowy medal zdobyła za to w scratchu juniorek Wiktoria Pikulik. Polka na mecie uległa tylko Włoszce Letizi Paternoster i Portugalce Marii Martens.

Tuż za podium uplasowała się z kolej drużyna juniorek. Wyścig drużynowy na dochodzenie w tej kategorii wygrały Włoszki, w finałowym biegu pokonując Holenderki. Polki – Klaudia Seremak, Karolina Lipiejko, Nikola Różyńska i Wiktoria Pikulik – w walce o trzecie miejsce uległy brytyjskiej czwórce, jednak czas 4:39.920 wystarczył na ustanowienie nowego rekordu Polski juniorek.

Reprezentacja Polski wywalczyła pięć medali pierwszego dnia zmagań we Włoszech. Na torze w Montichari złoto i srebro w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zawodniczek do lat 23 wywalczyły Justyna Kaczkowska i Daria Pikulik.

Wyścigi na torze w Lombardii potrwają do 17 lipca.