Tour de Pologne 2016: nowinka technologiczna grupy Velon

W tegorocznym Tour de Pologne będziemy mogli w czasie rzeczywistym śledzić parametry kolarzy uczestniczących w wyścigu. Dane zostaną również wykorzystane podczas transmisji telewizyjnej.

Nowinka technologiczna po raz pierwszy została udostępniona na trasie Tour de Suisse, dzięki grupie Velon zrzeszającej 11 ProTeam’ów. Na każdym etapie Tour de Pologne 12 transponderów trafi do 12 kolarzy – po jednym z każdej grupy należącej do Velon oraz Movistaru. Dane udostępnione w Internecie (na stronie internetowej oraz aplikacji Velon Pro Cycling dostępnej na systemy iOS i Android) obejmą prędkość, moc, tętno, przyspieszenie i kadencję.

Dodatkowo dzięki porozumieniu z Telewizją Publiczną transmisja z wyścigu znajdzie się na stronie velon.cc i aplikacji na smartfony.

Grupa Velon powstała pod koniec 2014, założona przez BMC Racing Team, Etixx - Quick-Step, Lampre-Merida, Lotto-Soudal, Orica GreenEDGE, Cannondale, Team Giant-Alpecin, Team LottoNL - Jumbo, Team Sky, Tinkoffmi Trek-Segafredo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: