Wielka Nagroda Bełchatowa 2016 dla Gradka

Kamil Gradek zapina kask przed startem

Kamil Gradek wygrał wyścig kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa i Puchar Prezydenta Bełchatowa. Dla zawodnika Verva Activejet Team był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się Tour de Pologne.

Gradek odjechał na trasie wyścigu z Dominikiem Oborskim (Domin Sport) i dzięki udanej współpracy udało im się dojechać wspólnie aż do mety. Na finiszu lepszy okazał się Gradek, dzięki czemu sięgnął po zwycięstwo w wyścigu.

Za plecami prowadzącej dwójki jechała kolejne z kolarzem Vervy i Domin Sport. Trzeci stopień podium uzupełnił Artur Detko przed Adamem Stachowiakiem. Zarówno Gradek jak i Stachowiak już we wtorek staną na starcie Tour de Pologne.

Wystartowałem w Bełchatowie z myślą o tym, aby „przepalić” nogę przed Tour de Pologne. Jak widać po wynikach to się udało. Ostatnie dni to przygotowania do naszego narodowego wyścigu i wydaje mi się, że forma jest odpowiednia

- powiedział Gradek.

Wśród zawodników do lat 23 triumfował Norbert Banaszek, a najaktywniejszym kolarzem został Paweł Bernas - obaj Verva Activejet Team.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: