Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska 2016: etap 5

Dunka Cecilie Uttrup Ludwig (BMS - Birn) wygrała ostatni etap czeskiej etapówki i triumfowała w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce na górskim odcinku zajęła Anna Plichta (BTC City Ljubljana), kończąc wyścig na drugim miejscu.

20-letnia Ludwig wygrała pierwszy etap wyścigu i od pierwszego dnia zmagań przewodziła walce o miano najlepszej zawodniczki czeskiego wyścigu.

Na najeżonym podjazdami górskim odcinku aktywnie jechała Marta Lach (MAT Atom Sobótka), która wraz z Plichtą punktowały na górskich premiach. Polka wraz z prowadzącą Dunką odjechały na ostatnich kilometrach i na mecie zameldowały się 8 sekund przed prowadzącą grupkę pościgową Brytyjką Alice Barnes (Drops).

8. finiszowała Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów), a 11. Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka).

W klasyfikacji generalnej Ludwig pokonała Plichtę o 23 sekundy. Podium dopełniła Rosjanka Natalia Boyarskaya. Szybiak sklasyfikowano na 7. miejscu, a na 9. rywalizację zakończyła Brzeźna-Bentkowska.

Dobry występ zanotowała wicemistrzyni Polski orliczek w jeździe na czas - Nikol Płosaj. Zawodniczka klubu UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) zajęła 14. miejsce na ostatnim etapie i w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 17. pozycji.

Wyniki 5. etapu Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska 2016 (2.2), Varnsdorf - Krásná Lípa (98,5 km):

1. Cecilie Uttrup Ludwig (BMS Birn)                         2:50:12
2. Anna Plichta (BTC City Ljubljana)
3. Alice Barnes (Drops Cycling Team)                          00:08
4. Tayler Wiles (Orica-AIS)
5. Valerie Demey (TopSport Vlaanderen-Etixx)
6. Flavia Oliveira (Brazylia)
7. Natalia Boyarskaya (Reprezentacja Rosji)
8. Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)
9. Romy Kasper (Sparkassen Girls Team Leipzig)                00:17
10. Laura Massey (Drops Cycling Team)
...
11. Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka)             00:17
14. Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)            00:24
17. Monika Brzeźna (MAT Atom Sobótka)                         00:24
27. Aurela Nerlo (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)                00:38
37. Marta Lach (MAT Atom Sobótka)                             00:38
40. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Sobótka)                       00:38
57. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness)         09:33
82. Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)              11:49
105. Agnieszka Bacińska (MAT Atom Sobótka)                    15:26
125. Weronika Humelt (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)        24:18
140. Victoria Żegleń (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)        24:18
142. Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness)         24:18
DNF Patrycja Dąbrowska (TKK Pacifc Nestle Fitness)
DNS Martyna Klekot (TKK Pacific Nestle Fitness)
DNS Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness)
DNS Natalia Mielnik (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)

Klasyfikacja końcowa:

1. Cecilie Uttrup Ludwig (BMS Birn)                        10:57:11
2. Anna Plichta (BTC City Ljubljana)                          00:23
3. Natalia Boyarskaya (Reprezentacja Rosji)                   00:28
4. Tayler Wiles (Orica-AIS)
5. Alice Barnes (Drops Cycling Team)                          01:04
6. Jolien D'Hoore (Reprezentacja Belgii)                      01:09
7. Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)              01:20
8. Lisa Klein (Reprezentacja Niemiec)                         01:43
9. Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka)              01:46
10. Svetlana Vasilieva (Reprezentacja Rosji)                  01:47
...
17. Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)            02:18
21. Monika Brzeźna (MAT Atom Sobótka)                         02:51
29. Marta Lach (MAT Atom Sobótka)                             03:19
30. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Sobótka)                       03:20
31. Aurela Nerlo (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)                03:26
58. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness)         12:33
96. Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)              26:51
121. Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness)         56:54
125. Agnieszka Bacińska (MAT Atom Sobótka)                  1:00:07
134. Weronika Humelt (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)      1:10:44
121. Viktoria Żegleń (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)      1:21:49

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: