Giro Rosa 2016: etap 7

Evelyn Stevens (Boels Dolmans) zanotowała najlepszy rezultat na trasie 22-kilometrowej jazdy na czas – siódmego odcinku Giro Rosa.

Amerykanka pokonała o 3 sekundy Anne Van Der Breggen (Rabo Liv) oraz o 4 sekundy Elise Longo Borghini (Wiggle High5).

Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) wykręciła piąty wynik, słabszy od zwyciężczyni o 37 sekund. 30. była Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała czwarta dziś Megan Guarnier (Boels Dolmans).

Trasa czasówki prowadziła między dwiema nadmorskimi miejscowościami – Albisolą i Varazze, a zawodniczki pokonywały dwa podjazdy w pierwszej części etapu – najpierw 3-kilometrową wspinaczkę o nachyleniu 5,6%, a następnie nieco krótszy 2-kilometrowy podjazd (średnio 7,5%, z ostrzejszymi partiami w końcówce).

Wyniki 7. etapu Giro Rosa 2016 (WWT), Albisola Superiore - Varazze (21,9 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           36:22
  2 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          00:03
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:04
  4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:29
  5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          00:37
  6 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         01:03
  7 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                01:32
  8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        01:33
  9 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               01:39
 10 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         01:45
 11 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    01:49
 12 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               01:49
 13 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        01:50
 14 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                01:56
 15 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           01:57
 16 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  02:02
 17 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 02:05
 18 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      02:40
 19 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                                02:43
 20 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      02:44
 21 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        02:50
 22 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana                      02:51
 23 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         02:52
 24 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            02:53
 25 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            02:54
 26 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  02:54
 27 Amber Neben (USA) Bepink                                     02:55
 28 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    02:59
 29 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             02:59
 30 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     03:02
 31 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   03:03
 32 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                       03:04
 33 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86         03:12
 34 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              03:17
 35 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint            03:20
 36 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     03:20
 37 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    03:23
 38 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           03:28
 39 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                   03:34
 40 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      03:39
 41 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                      03:42
 42 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint                  03:42
 43 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      03:43
 44 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 03:46
 45 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team                      03:50
 46 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team       03:52
 47 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                               03:53
 48 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon                    03:57
 49 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       03:58
 50 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       04:02
 51 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          04:02
 52 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    04:03
 53 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            04:05
 54 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     04:05
 55 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        04:05
 56 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          04:07
 57 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            04:13
 58 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    04:15
 59 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                04:22
 60 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis                     04:35
 61 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        04:40
 62 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                          04:41
 63 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               04:41
 64 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                       04:41
 65 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                          04:44
 66 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     04:44
 67 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek                 04:45
 68 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                           04:49
 69 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          04:50
 70 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                         04:53
 71 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance                          04:55
 72 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                           04:57
 73 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           04:59
 74 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      05:05
 75 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         05:08
 76 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata                         05:10
 77 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                       05:11
 78 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                            05:22
 79 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               05:23
 80 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        05:33
 81 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   05:34
 82 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           05:35
 83 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon                        05:36
 84 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           05:37
 85 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                         05:42
 86 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          05:46
 87 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                          05:51
 88 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team               05:51
 89 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          05:54
 90 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                                05:55
 91 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         05:59
 92 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 06:02
 93 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         06:03
 94 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi                06:07
 95 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano                  06:12
 96 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             06:16
 97 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint              06:17
 98 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        06:23
 99 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                   06:29
100 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis         06:29
101 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                      06:37
102 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                         06:40
103 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango             06:41
104 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          06:43
105 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   06:45
106 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             06:52
107 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                     06:55
108 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                   06:57
109 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      06:57
110 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            07:03
111 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 07:10
112 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                       07:10
113 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        07:12
114 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          07:23
115 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint                 07:29
116 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    07:35
117 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint             07:41
118 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                         07:44
119 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       07:58
OTL Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                 09:43

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                        17:27:31
  2 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:34
  3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:53
  4 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               02:07
  5 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                02:33
  6 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         03:05
  7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          06:48
  8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        13:42
  9 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    13:53
 10 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   14:45
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      16:39
 12 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      18:26
 13 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                19:38
 14 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint            20:02
 15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         24:03
 16 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      24:11
 17 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  25:57
 18 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini
 19 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            26:39
 20 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       30:12
 21 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               33:38
 22 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  35:42
 23 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        35:49
 24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     36:06
 25 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana                      37:01
 26 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint                  37:43
 27 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           38:17
 28 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team       38:18
 29 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                         39:25
 30 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                40:26
 31 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          42:18
 32 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             42:39
 33 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    43:04
 34 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        43:09
 35 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                      43:14
 36 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 43:30
 37 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        43:38
 38 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          43:39
 39 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         44:07
 40 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team                      46:19
 41 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    46:56
 42 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        47:18
 43 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    47:19
 44 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   48:00
 45 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          48:29
 46 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      48:35
 47 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           48:37
 48 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    49:05
 49 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          49:38
 50 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     51:13
 51 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            52:29
 52 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              52:51
 53 Amber Neben (USA) Bepink                                     52:53
 54 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            53:11
 55 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                   54:33
 56 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                          55:06
 57 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            55:20
 58 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 55:50
 59 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           56:36
 60 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                         57:15
 61 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          58:20
 62 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     58:51
 63 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 59:36
 64 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek              01:01:37
 65 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86   01:01:50
 66 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      01:03:38
 67 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis                  01:03:55
 68 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                       01:04:13
 69 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                      01:05:05
 70 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                      01:05:16
 71 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                             01:05:30
 72 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                        01:06:42
 73 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi             01:07:28
 74 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                    01:07:49
 75 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                 01:07:52
 76 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                       01:08:03
 77 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            01:09:32
 78 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                    01:10:32
 79 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                        01:10:44
 80 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                    01:11:52
 81 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        01:12:16
 82 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team            01:12:27
 83 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                    01:12:53
 84 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon                     01:13:23
 85 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon                 01:14:03
 86 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                            01:14:22
 87 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                       01:14:35
 88 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                    01:14:40
 89 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86   01:14:58
 90 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance                       01:16:58
 91 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                         01:17:12
 92 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            01:17:30
 93 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata                      01:17:58
 94 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                             01:18:13
 95 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                        01:18:44
 96 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis      01:19:01
 97 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano               01:20:00
 98 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                01:20:32
 99 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint           01:21:15
100 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86     01:21:44
101 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                      01:22:50
102 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                       01:23:15
103 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo              01:23:40
104 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                     01:24:25
105 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                01:25:38
106 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint              01:25:47
107 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                      01:27:25
108 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango          01:28:03
109 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                      01:28:20
110 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                          01:30:32
111 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                  01:37:25
112 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                   01:37:57
113 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                    01:38:34
114 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango          01:41:50
115 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                     01:42:48
116 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint          01:44:05
117 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                         01:46:08
118 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                   01:47:16
119 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                01:49:44

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: