Tour de Pologne 2016: skład grupy Verva Activejet

12 lipca wystartuje 73. edycja Tour de Pologne. W składzie Verva Activejet Team znalazło się pięciu Polaków oraz trzech obcokrajowców.

Mamy zbalansowany zespół gotowy do walki w każdym terenie

- zapowiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Kapitanem i najbardziej doświadczonym kolarzem w składzie Verva Activejet Team jest Łukasz Bodnar.

Startowałem w Tour de Pologne już w 2004 roku, gdy jeszcze wyścig nie był w World Tourze. Przeszedł olbrzymią metamorfozę od tamtego czasu i jest jednym z największych wyścigów na świecie. To zawsze ogromne wyróżnienie stanąć tu na starcie

- powiedział najaktywniejszy zawodnik z 2007 roku.

Koszulkę najaktywniejszego przed rokiem wywalczył natomiast Kamil Gradek, który również znalazł się w składzie Vervy.

W ostatnich trzech latach jechałem w barwach reprezentacji Polski. To było dla mnie coś wyjątkowego, ale start we własnym zespole to jednak zawsze coś innego. Chciałbym ponownie pokazać się polskiej publiczności z jak najlepszej strony.

W barwach Polski w Tour de Pologne startowali także Paweł Cieślik, Adam Stachowiak i Paweł Franczak. Na całą trójkę mocno liczy Piotr Kosmala.

Cieślik udowodnił na Tour de Suisse, że jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi kolarzami. Do wyścigu przystąpi jako nasz lider. Franczak jest w stanie walczyć nawet o zwycięstwo na płaskich etapach. W końcówkach pomagać mu będą Stachowiak, Bodnar, Gradek oraz Jonas Koch

- dodał Kosmala.

Obok Niemca Kocha, w składzie znaleźli się także Jordi Simon, który potwierdził dobrą formę w mistrzostwach Hiszpanii, gdzie zajął trzecie miejsce oraz Czech Karel Hnik, który wraca do rywalizacji po groźnym upadku na Tour de Suisse.

Verva Activejet Team na Tour de Pologne: Łukasz Bodnar, Kamil Gradek, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Paweł Franczak, Jonas Koch, Jordi Simon i Karel Hnik.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: