Giro Rosa 2016: etap 6

Amerykanka Evelyn Stevens (Boels Dolmans) po wspinaczce do Sanktuarium Madonna della Guardia wygrała szósty odcinek Giro Rosa.

Druga wjechała na metę Megan Guarnier (Boels Dolmans), a podium uzupełniła Anna Van Der Breggen (Rabo Liv). 7. miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Prowadzenie w wyścigu objęła Guarnier.

Szósty etap naznaczony był czterema kategoryzowanymi podjazdami, z czego trzy usytuowano w pierwszej części trasy. Do pokonania były kolejno Passo del Ginestro (21,1 km; kat. 2; 12,1 km; 4,5%), Colle di Nava (43 km; kat. 2; 10 km; 6,8%), Passo Caprauna (57,1 km; kat. 1; 8 km; 7,5%), a po dłuższym odcinku płaskiego etap wieńczyła wspinaczka do Sanktuarium Madonna della Guardia (kat. 2; 8,4 km; 6%).

Na starcie zabrakło Eugenii Bujak (BTC City Ljubljana). Pierwsza przeszkoda nie wyrządziła peletonowi wielkiej krzywdy, natomiast na drugiej przełęczy do ataku przystąpiła Katarzyna Niewiadoma.

Polka na górskiej premii pojawiła się z przewagą 2 minut nad grupą liderki wyścigu. Mara Abbott (Wiggle High5) i Evelyn Stevens (Boels Dolmans) ruszyły w pościg za Niewiadomą na Caprauna. Dalej kręciła grupka w składzie Anna Van Der Breggen, Tatiana Guderzo (Hitec Products), Megan Guarnier, Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans) i Claudia Lichtenberg (Lotto Soudal).

Amerykanki dołączyły do uciekinierki. Trójka zjazdy i 30-km odcinek płaskiego terenu rozpoczęła z zapasem 2 minut.

Różnica zaczęła maleć, w konsekwencji czego 16 kilometrów przed metą do czołówki dojechały mistrzyni świata Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) oraz Kseniya Tuhai (Bepink), Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans), Alena Amialiusik (Canyon), Elena Cecchini (Canyon), Van Der Breggen, Guderzo, Guarnier i Lichtenberg.

Z grupy tej na końcowym podjeździe zaatakowały Niewiadoma, Abbott i van der Breggen. Polka nie wytrzymała narzuconego tempa, za to z dalszej pozycji skontrowała Stevens.

Zawodniczka Boels Dolmans 2 kilometry przed metą objęła prowadzenie, które utrzymała do końca.

Wyniki 6. etapu Giro Rosa 2016 (WWT), Andora - Madonna della Guardia (118,6 km):

  1 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                         3:47:42
  2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:06
  3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          00:19
  4 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:40
  5 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               00:53
  6 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         01:18
  7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          02:58
  8 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      03:55
  9 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   04:22
 10 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    06:00
 11 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         06:23
 12 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
 13 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        06:59
 14 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      07:20
 15 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       11:19
 16 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            11:31
 17 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     13:31
 18 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                14:00
 19 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint            14:14
 20 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      16:56
 21 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  16:58
 22 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               22:44
 23 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 24 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 25 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 26 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 27 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products
 28 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 29 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint
 30 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 31 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek
 32 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
 33 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 34 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
 35 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
 36 Lex Albrecht (Can) Bepink
 37 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team
 38 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini
 39 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team
 40 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 41 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance
 42 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 43 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 44 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 45 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 46 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
 47 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 48 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 49 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 50 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            22:54
 51 Amber Neben (USA) Bepink                                     22:57
 52 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              23:13
 53 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    24:00
 54 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        24:07
 55 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            28:57
 56 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi
 57 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 58 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon
 59 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 60 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
 61 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
 62 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     29:52
 63 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               30:18
 64 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          31:10
 65 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 66 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                          31:16
 67 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                         32:10
 68 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            33:09
 69 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
 70 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          33:26
 71 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      33:29
 72 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team               33:45
 73 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       33:53
 74 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                           34:20
 75 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango
 76 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 34:51
 77 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         35:02
 78 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         35:27
 79 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 80 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini
 81 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini
 82 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint
 83 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 84 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
 85 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 86 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 87 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 88 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis
 89 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
 90 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 91 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
 92 Tereza Medvedova (Svk) Bepink
 93 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 94 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 95 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon
 96 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 97 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint
 98 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon
 99 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
100 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
101 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
102 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
103 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata
104 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
105 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini
106 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano                  35:44
107 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        36:51
108 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                            37:13
109 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             37:24
110 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   37:47
111 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             43:03
112 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                         43:14
113 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                 43:59
114 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        46:49
115 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
116 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint
117 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
118 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      47:02
119 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            47:04
120 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                     47:08
121 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       47:26

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                        16:50:41
  2 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               00:46
  3 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           01:03
  4 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                01:06
  5 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         01:49
  6 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          02:18
  7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          06:40
  8 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   12:11
  9 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    12:33
 10 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        12:37
 11 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      15:12
 12 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     16:25
 13 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      17:04
 14 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint            17:11
 15 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                18:35
 16 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      22:00
 17 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     23:24
 18 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         23:28
 19 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            24:14
 20 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  24:23
 21 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       26:43
 22 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               32:28
 23 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     33:14
 24 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  33:17
 25 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        33:28
 26 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint                  34:30
 27 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana                      34:39
 28 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team       34:55
 29 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                         35:01
 30 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                36:32
 31 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           36:49
 32 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          38:40
 33 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         39:28
 34 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        39:33
 35 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                      40:01
 36 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          40:05
 37 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             40:09
 38 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    40:10
 39 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 40:13
 40 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        42:13
 41 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          42:15
 42 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        42:17
 43 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   42:55
 44 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team                      42:58
 45 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    43:22
 46 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    43:33
 47 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           44:07
 48 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          45:17
 49 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      46:20
 50 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    46:35
 51 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     46:58
 52 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            48:53
 53 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            49:27
 54 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              50:03
 55 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 50:17
 56 Amber Neben (USA) Bepink                                     50:26
 57 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                          50:54
 58 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          51:26
 59 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                   51:28
 60 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           51:30
 61 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                         52:02
 62 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            52:56
 63 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     55:15
 64 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek                 57:20
 65 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 58:00
 66 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      58:39
 67 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                          58:51
 68 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         59:35
 69 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis                     59:48
 70 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                 01:00:46
 71 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      01:00:55
 72 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi             01:01:50
 73 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                        01:02:14
 74 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                       01:02:45
 75 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                      01:02:53
 76 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                    01:03:07
 77 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                             01:03:16
 78 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            01:04:38
 79 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                    01:06:12
 80 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                        01:06:24
 81 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team            01:07:05
 82 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                    01:07:57
 83 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon                     01:08:16
 84 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                    01:08:19
 85 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                       01:09:10
 86 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        01:09:17
 87 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86   01:10:22
 88 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                    01:10:28
 89 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon                 01:10:35
 90 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                            01:10:58
 91 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                         01:12:18
 92 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance                       01:12:32
 93 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                             01:12:47
 94 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis      01:13:00
 95 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata                      01:13:16
 96 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            01:13:18
 97 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                        01:13:36
 98 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                01:14:16
 99 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano               01:14:17
100 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint           01:15:27
101 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo              01:16:59
102 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                      01:17:16
103 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86     01:17:33
104 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                     01:17:41
105 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint              01:18:47
106 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                       01:19:00
107 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                01:19:38
108 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                      01:20:10
109 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango          01:21:50
110 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                      01:22:09
111 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                          01:24:45
112 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                  01:30:59
113 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                    01:31:05
114 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                   01:31:49
115 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango          01:35:27
116 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint          01:36:53
117 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                     01:36:54
118 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                         01:39:34
119 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                   01:40:48
120 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                01:43:16
121 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini              01:43:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: