Zapraszamy na Nutella Mini Tour de Pologne 2016

Sześć wyścigów dla dzieci w Nutella Mini Tour de Pologne.

Już za tydzień rozpoczyna się Nutella Mini Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie dla dzieci i młodzieży w Europie, które w tym roku odbywa się po raz dziewiąty. W każdym z wyścigów w Warszawie, Katowicach, Nowym Sączu, Rzeszowie, Zakopanem i Krakowie mogą startować chłopcy i dziewczęta w wieku od 8 do 14 lat. Udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest całkowicie bezpłatny, a na każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy.

Podczas Nutella Mini Tour de Pologne każdy zawodnik może poczuć się jak prawdziwy kolarz. Wyścigi realizowane są na kilkukilometrowym odcinku Tour de Pologne, który pokonują najlepsi kolarze na świecie. Zwycięzcy Nutella Mini Tour de Pologne są dekorowani na tym samym podium, na którym stają triumfatorzy Tour de Pologne. Do tej pory w ośmiu edycjach Nutella Mini Tour de Pologne wzięło udział ponad 10 000 młodych miłośników dwóch kółek. W wyścigu startował również Michał Kwiatkowski, obecnie zawodnik profesjonalnej drużyny kolarskiej Team SKY.

Bardzo cieszę się, że właśnie w ramach naszego narodowego wyścigu  odbywa się tak szczególne wydarzenie sportowe dla dzieciaków. Nutella Mini Tour de Pologne to doskonała sposobność dla najmłodszych na dobrą zabawę, ale i sprawdzenie swoich sportowych umiejętności w wyjątkowej oprawie

– mówi Michał Kwiatkowski, mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego z 2014 roku.

Jak wziąć udział?

Zawodnicy mogą być zgłaszani przez rodziców i opiekunów prawnych do 8.07.2016 r. na stronie www.minitourdepologne.pl. Start w wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne w każdym z sześciu miast odbywa się z podziałem na płeć oraz trzy kategorie wiekowe. Dwie pierwsze (8-10 lat i 11-12 lat) są otwarte i każde dziecko może spróbować swoich sił na wyznaczonej trasie. Kategoria trzecia - Puchar Młodzików - ma formułę zamkniętą i startują w niej zawodnicy w wieku 13-14 lat posiadający licencję kolarską.

Gdzie można wystartować?

Młodych zawodników zapraszamy do 6 miast: Warszawy (12.07), Katowic (13.07), Nowego Sącza (14.07), Rzeszowa (15.07), Zakopanego (16.07) i Krakowa (18.07). O uwzględnieniu na liście startowej każdego wyścigu decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na konieczność zagwarantowania bezpieczeństwa). Mapy tras w każdym mieście dostępne na www.minitourdepologne.pl.

Pakiety startowe dla wszystkich

Każdy zawodnik startujący w Nutella Mini Tour de Pologne otrzymuje bezpłatny pakiet, składający się m.in. z bidonu, profesjonalnej koszulki kolarskiej i czapeczki oraz numeru startowego.

Kolarskie emocje przez cały dzień

Nutella Mini Tour De Pologne odbywa się w atmosferze zabawy rodzinnej, ponieważ największe grono kibiców stanowią rodziny i bliscy młodych zawodników, którzy kibicują im na każdym etapie trasy. W każdym z sześciu miast wyścigi Nutella Mini Tour de Pologne rozpoczynają się w godzinach przedpołudniowych, natomiast po południu swój wyścig kończą profesjonalni kolarze startujący w Tour de Pologne Zachęcamy więc do spędzania całego dnia pełnego pozytywnych emocji z kolarstwem.

Bezpieczeństwo Wszystkie wyścigi Nutella Mini Tour de Pologne rozpoczynają się przed południem, kiedy temperatura powietrza nie jest tak wysoka a trasa nie jest rozgrzana. Z uwagi na upały, młodym kolarzom oferujemy wodę do picia. Dla bezpieczeństwa, liczba startujących jest ograniczona a w czasie całego wyścigu zapewniono opiekę medyczną i karetkę. Te wszystkie działania nie zwalniają jednak rodziców od odpowiedzialności za dbałość o dobry stan swoich pociech.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: