Tour de France 2016: etap 4

Marcel Kittel (Etixx-Quick Step) po finiszu z peletonu rozstrzygnął dla siebie czwarty odcinek Tour de France.

Niemiecki sprinter na krótkim podjeździe minimalnie pokonał Bryana Coquarda (Direct Energie). Trzecie miejsce przypadło liderowi Peterowi Saganowi (Tinkoff).

Najdłuższy etap tegorocznego wyścigu (237,5 km) napędzała ucieczka w składzie Oliver Naesen (IAM Cycling), Alexis Gougerard (Ag2r-La Mondiale), Markel Irizar (Trek-Segafredo) i Andreas Schillinger (Bora-Argon18). Czwórce nie pozwolono na wiele, maksymalna przewaga wyniosła 6:15 (117 km). W przeciwieństwie do dnia poprzedniego tempo było wysokie, mieściło się w założonym przedziale czasu.

W peletonie pracowały ekipy Dimension Data, Lotto-Soudal i Etixx-Quick Step. Na lotnej premii (170 km) do odrobienia pozostały 2 minuty a wyrok na harcownikach został wykonany 7 kilometrów przed metą.

Finiszowe 500 metrów prowadziło w górę przy nachyleniu 4,8%. Wszyscy sprinterzy ustawili się do walki. Na prowadzenie wyszedł Kittel, który minął Alexandra Kristoffa (Katusha), a następnie obronił się przed naciskającym Coquardem.

Wyniki 4. etapu Tour de France 2016 (WT), Saumur - Limonges (237,5 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                     5:28:30
  2 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
  4 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  6 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  7 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 11 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 12 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 13 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 14 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 17 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 18 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 20 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 21 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 22 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 23 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 24 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 25 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
 26 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 28 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 29 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 30 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 31 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 32 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 33 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 34 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 37 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 38 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 39 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 40 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 41 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 42 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 43 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 44 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 45 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 46 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
 47 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 48 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 49 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 50 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 51 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 52 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 53 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
 54 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 55 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 57 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 58 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 59 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 60 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 61 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 62 William Bonnet (Fra) FDJ
 63 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 64 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
 65 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 66 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 67 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 68 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 69 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 70 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 70 Sergio Henao (Col) Team Sky
 72 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 73 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 74 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 75 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 76 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 77 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 77 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 79 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 80 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 81 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 82 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 83 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 84 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 85 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 88 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 89 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 91 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 92 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 93 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 94 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 95 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 96 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 97 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 98 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 99 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
100 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
101 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
102 Anthony Roux (Fra) FDJ
103 Steve Morabito (Swi) FDJ
104 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
104 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
106 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
107 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    00:19
108 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
109 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:21
109 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
111 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
112 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:25
114 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          00:28
115 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         00:32
116 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            00:37
117 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
118 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          00:42
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:46
120 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           00:52
121 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
122 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
123 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
124 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             00:57
125 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              01:11
126 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            01:14
127 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
128 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
129 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         01:33
130 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
131 Luke Rowe (GBr) Team Sky
132 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
133 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
134 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
135 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
136 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
137 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
138 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
139 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
140 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
141 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
142 Ian Stannard (GBr) Team Sky
143 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
144 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
145 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
146 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
147 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
148 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
149 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
150 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
151 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
152 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
153 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
154 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
155 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
156 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
157 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
158 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
159 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            01:46
160 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                    01:56
161 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           02:02
162 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       02:08
163 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           02:10
164 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
165 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                03:14
166 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
167 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:46
168 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           04:52
169 Wouter Poels (Ned) Team Sky
170 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
171 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
172 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           04:55
173 Marco Haller (Aut) Team Katusha
174 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            04:57
175 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange             05:00
176 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
177 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               05:02
178 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      05:05
179 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
180 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      06:01
181 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               06:28
182 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
183 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
184 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
185 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
186 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
187 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
188 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
189 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
190 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
191 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
192 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
193 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
194 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           08:03
195 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       08:59
196 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
197 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
198 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            14:38

Punkty

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          50 pkt
  2 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              30
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  20
  4 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      18
  5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           16
  6 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                            14
  7 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                     12
  8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             10
  9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           8
 10 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                           7
 11 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                               6
 12 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                           5
 13 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                          4
 14 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        3
 15 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                      2

Lotna premia - Le Dorat, 170 km

  1 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                         20 pkt
  2 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                                 17
  3 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                              15
  4 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                          13
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  11
  6 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          10
  7 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                              9
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                 8
  9 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                               7
 10 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                          6
 11 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                     5
 12 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               4
 13 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                             3
 14 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        2
 15 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                               1

Premia górska Côte de la Maison Neuve (kat. 4) 182 km

  1 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                               1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                         5:28:30
  2 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  4 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  5 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  6 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  8 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 10 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 11 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 12 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 13 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 14 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 15 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 16 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 17 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 18 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 19 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 20 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          00:21
 21 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      01:33
 23 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           02:10
 24 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 25 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     03:14
 26 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              04:55
 27 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        06:28
 28 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       08:59
 29 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            20:03:02
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:12
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:14
  4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:18
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  6 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
  9 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 10 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 11 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 12 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 13 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 15 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 17 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 22 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 23 Sergio Henao (Col) Team Sky
 24 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 25 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 26 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:28
 28 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:29
 29 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 30 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 31 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 32 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 33 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:33
 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:35
 36 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 37 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 38 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 39 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 40 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 42 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 43 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         00:39
 44 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:42
 45 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           00:44
 46 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:53
 47 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 48 Steve Morabito (Swi) FDJ
 49 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 50 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:59
 51 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 52 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 53 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         01:06
 54 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 55 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 56 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:15
 57 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        01:25
 58 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      01:31
 59 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 60 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          01:36
 61 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 62 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 01:37
 63 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:40
 64 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 65 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          01:43
 66 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            01:52
 67 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           01:57
 68 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 69 Anthony Roux (Fra) FDJ
 70 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           01:58
 71 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           02:03
 72 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 73 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 74 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 75 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           02:07
 76 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:28
 77 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       02:31
 78 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:32
 79 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        02:39
 80 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:42
 81 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   02:48
 82 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              03:08
 83 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            03:10
 84 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
 85 William Bonnet (Fra) FDJ
 86 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
 87 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                    03:25
 88 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:31
 89 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          03:38
 90 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       04:03
 91 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                       04:09
 92 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             04:11
 94 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          04:20
 95 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac                 04:21
 96 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:34
 97 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac                  04:36
 98 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                    04:37
 99 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               04:59
100 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
101 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        05:04
102 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           05:12
103 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        05:15
104 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           05:20
105 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       05:25
106 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 05:31
107 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            05:36
108 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          05:46
109 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         05:50
110 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    05:54
111 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             06:07
112 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
113 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
114 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          06:14
115 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            06:18
116 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           06:23
117 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               06:32
118 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         06:46
119 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       06:53
120 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            06:54
121 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  07:09
122 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
123 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
124 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
125 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
126 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
127 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      07:34
128 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                07:38
129 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         07:40
130 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      07:45
131 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            07:46
132 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               07:51
133 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        08:01
134 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
135 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            08:23
136 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             08:27
137 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   08:33
138 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
139 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
140 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
141 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      08:42
142 Jérémy Roy (Fra) FDJ
143 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
144 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          09:10
145 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                09:11
146 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               09:18
147 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            09:25
148 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           09:26
149 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
150 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          09:29
151 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             09:32
152 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  09:33
153 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          09:38
154 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           09:59
155 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
156 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    10:06
157 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         10:16
158 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  10:17
159 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                10:23
160 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     10:37
161 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               10:45
162 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     10:49
163 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            10:55
164 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  10:58
165 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            11:10
166 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       11:22
167 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         11:24
168 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:42
169 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            12:12
170 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              12:49
171 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                         12:56
172 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       13:08
173 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             13:37
174 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              14:11
175 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          14:13
176 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      14:37
177 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             14:38
178 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           14:43
179 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      14:59
180 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       15:01
181 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
182 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     15:09
183 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           15:30
184 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
185 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           15:32
186 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         15:36
187 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange             16:21
188 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               16:23
189 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         16:34
190 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           17:08
191 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
192 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       17:32
193 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
194 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               17:51
195 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      19:12
196 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           23:48
197 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              27:43
198 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            37:19

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 147 pkt
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            142
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         137
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                87
  5 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              83
  6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           56
  7 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              45
  8 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       38
  9 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     37
 10 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                            34
 11 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                     28
 12 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      25
 13 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             24
 14 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  20
 15 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                         20
 16 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                            20
 17 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                                  20
 18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          20
 19 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          18
 20 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                             18

Klasyfikacja górska

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              4 pkt
  2 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                    2
  3 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   1
  4 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                               1
  5 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                      1
  6 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               20:03:14
  2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:06
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  5 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:17
  6 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:23
  7 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
  9 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             00:41
 11 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:03
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          01:24
 13 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:28
 14 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           01:45
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:19
 17 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           05:08
 18 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  06:57
 19 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 20 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      07:33
 21 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   08:21
 22 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           09:14
 23 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          09:17
 24 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:30
 25 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              13:59
 26 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        14:49
 27 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     14:57
 28 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       17:20
 29 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: