Giro Rosa 2016: etap 4

Tiffany Cromwell

Tiffany Cromwell (Canyon-SRAM) wygrała czwarty odcinek włoskiego Grand Touru. Liderką pozostała Amerykanka Evelyn Stevens (Boels Dolmans).

Australijka na finiszu z peletonu pokonała Włoszkę Marię Giulię Confalonieri (Lensworld - Zannata) oraz Francuzkę Aude Biannic (Poitou-Charentes.Futuroscope.86).

Liderką wyścigu pozostała Amerykanka Evelyn Stevens (Boels Dolmans), która w klasyfikacji generalnej wyprzedza o 3 sekundy Katarzynę Niewiadomą (Rabo Liv)

Peleton mierzył się z odcinkiem poprowadzonym wokół lombardzkiego jeziora Iseo. Trasa została zmieniona ze względu na blokujące drogę osuwiska, ale do pokonania na pierwszych kilometrach wciąż pozostawała górska premia w Pianico oraz sekwencja krótkich podjazdów w górskich tunelach na 11 kilometrów przed metą.

Peleton jechał razem, jedynie w połowie etapu na chwilę odjechać udało się 14 zawodniczkom. Grupa razem pokonała cięższą sekcję w finale i bardzo szybko zmierzała na metę za sprawą zespołów Boels Dolmans i Wiggle High5, które pracowały na szykujące się na finisz z grupy sprinterki.

Na mecie najszybsza okazała się jednak Australijka Tiffany Cromwell, dając zwycięstwo niemieckiemu zespołowi Canyon-SRAM.

Wyniki 4. etapu Giro d'Italia Internazionale Femminile 2016 (WWT), Costa Volpino - Lovere (96,6 km):

  1 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                  2:02:24
  2 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
  3 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
  4 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini
  5 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
  6 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women's Team
  7 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
  8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
  9 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
 10 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
 11 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 12 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 13 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 14 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
 15 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team
 16 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 17 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 18 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi
 19 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 20 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 21 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv
 22 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
 23 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
 24 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 25 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 26 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team
 27 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon
 28 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 29 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata
 30 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
 31 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman-Supoermint
 32 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 33 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 34 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 35 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini
 36 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing
 37 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
 38 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
 39 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 40 Lex Albrecht (Can) Bepink
 41 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance
 42 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
 43 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 44 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 45 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 46 Rossella Ratto (Ita) Cylance
 47 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans
 48 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon
 49 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 50 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 51 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 52 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 53 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango
 54 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 55 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
 56 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
 57 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
 58 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek
 59 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis
 60 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 61 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano
 62 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 63 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 64 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
 65 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon
 66 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 67 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon
 68 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 69 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 70 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
 71 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 72 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
 73 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 74 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
 75 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                       00:10
 76 Doris Schweizer (Swi) Cylance
 77 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 78 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini
 79 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
 80 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
 81 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      00:13
 82 Mara Abbott (USA) Wiggle High5
 83 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 84 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis
 85 Tereza Medvedova (Svk) Bepink
 86 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint
 87 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
 88 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 89 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
 90 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 91 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 92 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
 93 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek
 94 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 95 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
 96 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
 97 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 98 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 99 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint
100 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
101 Valentina Scandolara (Ita) Cylance
102 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint
103 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango
104 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek
105 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint
106 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team
107 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
108 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon
109 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      00:24
110 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint             00:33
111 Amber Neben (USA) Bepink
112 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
113 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
114 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini
115 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products
116 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon
117 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
118 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
119 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
120 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
121 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
122 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                   01:33
123 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                 01:53
124 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      02:07
125 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        02:13
126 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
127 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing
128 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
129 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
130 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        04:21

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                        10:21:49
  2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          00:03
  3 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:13
  4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:24
  5 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:36
  6 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       00:43
  7 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         00:45
  8 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               00:50
  9 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        01:13
 10 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:14
 11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          01:15
 12 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint            01:52
 13 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     01:59
 14 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    02:04
 15 Rossella Ratto (Ita) Cylance                                 02:06
 16 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                         02:07
 17 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        02:08
 18 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  02:16
 19 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                02:34
 20 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                      02:36
 21 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  02:40
 22 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             02:44
 23 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    02:45
 24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 25 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       02:46
 26 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 02:48
 27 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      02:56
 28 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          03:19
 29 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint                  03:22
 30 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 31 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      03:24
 32 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                03:38
 33 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team       03:47
 34 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               04:35
 35 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           04:46
 36 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        04:48
 37 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     04:49
 38 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
 39 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          04:50
 40 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         04:54
 41 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            05:06
 42 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          05:09
 43 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana                      05:16
 44 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 05:27
 45 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team                      05:33
 46 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        05:35
 47 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            05:49
 48 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    05:57
 49 Amber Neben (USA) Bepink                                     05:58
 50 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi                06:02
 51 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   06:45
 52 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini        06:58
 53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                          07:16
 54 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                           07:18
 55 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      07:43
 56 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                   07:50
 57 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 58 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          07:52
 59 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    07:54
 60 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                               07:56
 61 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    08:05
 62 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   08:16
 63 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 08:28
 64 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
 65 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      08:30
 66 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    08:37
 67 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         08:40
 68 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                       08:41
 69 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         08:44
 70 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           09:04
 71 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           09:21
 72 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon                        09:22
 73 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        09:38
 74 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women's Team                    09:43
 75 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                       10:26
 76 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini
 77 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     10:42
 78 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       10:43
 79 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86         10:47
 80 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               10:53
 81 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          11:13
 82 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            11:18
 83 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          11:25
 84 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                           12:06
 85 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              12:09
 86 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         12:45
 87 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                                12:53
 88 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                       12:54
 89 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                       12:57
 90 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 91 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       12:58
 92 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                            13:01
 93 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   13:02
 94 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               13:05
 95 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        13:15
 96 Valentina Scandolara (Ita) Cylance                           13:42
 97 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
 98 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis         14:06
 99 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team               14:07
100 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata                         14:22
101 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                         14:28
102 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        14:31
103 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      14:34
104 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                        14:35
105 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        14:49
106 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint              14:50
107 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance                          15:01
108 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           15:03
109 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                                15:16
110 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       15:36
111 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano                  16:29
112 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         18:22
113 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 19:28
114 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             19:46
115 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                         19:47
116 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint                 19:53
117 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                          20:06
118 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           20:22
119 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                     20:24
120 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman-Supoermint                21:08
121 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint             22:01
122 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                   22:07
123 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                      22:56
124 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        23:18
125 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            24:27
126 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon                    25:45
127 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      28:36
128 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             30:20
129 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                   35:46
130 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                 35:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: