Giro Rosa 2016: etap 3

Australijka Chloe Hosking (Wiggle High5) wygrała po finiszu z peletonu trzeci etap Giro Rosa.

25-latka na finiszu z peletonu pokonała Włoszkę Martę Tagliaferro (Ale Cipollini) i Giorgię Bronzini (Wiggle High5).

Liderką pozostaje Amerykanka Evelyn Stevens (Boels Dolmans), z przewagą 3 sekund nad Katarzyną Niewiadomą (Rabo Liv).

114-kilometrowy odcinek Giro Rosa naznaczony był jedynie jedną górską premią, zlokalizowaną na 43 kilometrze. Punkty zdobyły Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) przed Evelyn Stevens i Katarzyną Niewiadomą.

Peleton przez większość trasy jechał razem, dopiero po 80 kilometrach na samotną akcję zdecydowała się Silvia Valsecchi (BePink). Atak Włoszki nie zburzył spokoju i determinacji peletonu podobnie jak akcje Amerykanki Scotti Lechugi (Hagens Berman-Supermint) oraz Azerki Oleny Pavlukhiny (BTC City Ljubljana).

Atakujące zawodniczki uzyskały kilkadziesiąt sekund przewagi w obrębie ostatnich 20 kilometrów, ale zostały szybko powstrzymane przez grupę i na metę w Lendinarze dojechał cały peleton, a o zwycięstwo walczyły sprinterki.

W finale najlepiej poradziły sobie zawodniczki brytyjskiej ekipy Wiggle High5, do zwycięstwa prowadząc Chloe Hosking, która na trasie włoskiego Grand Touru triumfowała po raz pierwszy w karierze.

Trzy polskie zawodniczki przyjechały bezpiecznie w peletonie - 25. finiszowała Niewiadoma, 37. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), a 39. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Wyniki 3. etapu Giro Rosa 2016 (WWT), Montagnana - Lendinara (114 km):

  1 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                           2:50:14
  2 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
  3 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
  4 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
  5 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
  6 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
  7 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
  8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
  9 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv
 10 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
 11 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 12 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 13 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
 14 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
 15 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women's Team
 16 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
 17 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 18 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 19 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 20 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team
 21 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 22 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 23 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
 24 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
 25 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
 26 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 27 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans
 28 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
 29 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team
 30 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 31 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
 32 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano
 33 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 34 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
 35 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
 36 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
 37 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
 38 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 39 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 40 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi
 41 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 42 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 43 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 44 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 45 Rossella Ratto (Ita) Cylance
 46 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance
 47 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 48 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
 49 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
 50 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 51 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 52 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano
 53 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 54 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 55 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 56 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
 57 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 58 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon
 59 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano
 60 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 61 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld-Zannata
 62 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 63 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon
 64 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
 65 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 66 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek
 67 Mara Abbott (USA) Wiggle High5
 68 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
 69 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 70 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 71 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
 72 Tereza Medvedova (Svk) Bepink
 73 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supermint
 74 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 75 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata
 76 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis
 77 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supermint
 78 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 79 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis
 80 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supermint
 81 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 82 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supermint
 83 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
 84 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 85 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon
 86 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 87 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team
 88 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
 89 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 90 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
 91 Doris Schweizer (Swi) Cylance
 92 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 93 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini
 94 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 95 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
 96 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 97 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
 98 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
 99 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
100 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango
101 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
102 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek
103 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
104 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
105 Valentina Scandolara (Ita) Cylance
106 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek
107 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
108 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
109 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
110 Amber Neben (USA) Bepink
111 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
112 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango
113 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      00:20
114 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon
115 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini
116 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon
117 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supermint                  00:24
118 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      00:25
119 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
120 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         00:30
121 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        00:42
122 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
123 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    01:04
124 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
125 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     01:13
126 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman-Supermint
127 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       01:22
128 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas De San Luis                07:16
129 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             10:41
130 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
131 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           11:26
132 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon
133 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                        08:19:25
  2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          00:03
  3 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:16
  4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:24
  5 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:36
  6 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               00:37
  7 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       00:43
  8 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         00:45
  9 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        01:13
 10 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:14
 11 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          01:15
 12 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    01:31
 13 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supermint             01:39
 14 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini                      01:59
 15 Rossella Ratto (Ita) Cylance                                 02:06
 16 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                         02:07
 17 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        02:08
 18 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  02:16
 19 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                02:24
 20 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       02:33
 21 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                      02:36
 22 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  02:40
 23 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             02:44
 24 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     02:45
 25 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      02:46
 26 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 02:48
 27 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      02:51
 28 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    02:55
 29 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supermint                   03:09
 30 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          03:19
 31 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     03:22
 32 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini                 03:28
 33 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team       03:34
 34 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     04:17
 35 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               04:35
 36 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          04:37
 37 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           04:46
 38 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        04:48
 39 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            04:49
 40 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         04:54
 41 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana                      05:03
 42 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          05:09
 43 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            05:12
 44 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        05:22
 45 Amber Neben (USA) Bepink                                     05:25
 46 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 05:27
 47 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team                      05:33
 48 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            05:49
 49 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 50 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    05:57
 51 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   06:45
 52 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini        06:58
 53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                          07:16
 54 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                           07:18
 55 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      07:30
 56 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    07:44
 57 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                         07:50
 58 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                   07:52
 59 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 60 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                               07:56
 61 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld-Zannata
 62 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   08:03
 63 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    08:05
 64 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      08:06
 65 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                       08:08
 66 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         08:11
 67 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 08:28
 68 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
 69 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    08:37
 70 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                         08:40
 71 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                        08:54
 72 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           09:08
 73 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 74 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon                        09:22
 75 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        09:38
 76 Arianna Fidanza (Ita) Astana Women's Team                    09:43
 77 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini                           09:53
 78 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               10:20
 79 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini                        10:26
 80 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                         10:32
 81 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     10:42
 82 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       10:43
 83 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86         10:47
 84 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            11:05
 85 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          11:13
 86 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          11:25
 87 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                           11:33
 88 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              11:56
 89 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini                             12:18
 90 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies                        12:36
 91 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       12:45
 92 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                        12:47
 93 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                                12:53
 94 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                       12:54
 95 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango             12:57
 96 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                            13:01
 97 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   13:02
 98 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               13:05
 99 Valentina Scandolara (Ita) Cylance                           13:29
100 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
101 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis         14:06
102 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team               14:07
103 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata                         14:22
104 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                        14:25
105 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                         14:28
106 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        14:31
107 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      14:34
108 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supermint               14:37
109 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance                          15:01
110 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                                15:03
111 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
112 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       15:23
113 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano                  16:29
114 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                         18:09
115 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 19:15
116 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                         19:34
117 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supermint                  19:40
118 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             19:46
119 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           19:49
120 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                   19:54
121 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                          20:06
122 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                     20:11
123 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman-Supermint                 21:08
124 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supermint              21:28
125 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                      22:43
126 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        23:18
127 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                            23:54
128 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon                    25:32
129 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                      26:29
130 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             30:07
131 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas De San Luis                30:48
132 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                 33:59
133 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                   34:13

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: