Tour de France 2016: etap 2

Peter Sagan (Tinkoff) wygrał w Cherbourg-Octeville drugi etap Tour de France i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji łącznej wyścigu.

Mistrz świata na ostatnich metrach pokonał Juliana Alaphilippe (Etixx - Quick-Step) i Alejandro Valverde (Movistar).

Straty ponieśli Alberto Contador (Tinkoff) i Richie Porte (BMC).

Zaraz po starcie odłączyli się Paul Voss, Cesare Benedetti (obaj Bora-Argon 18), Vegard Breen (Fortuneo-Vital Concept) i Jasper Stuyven, błyskawicznie zdobywając ponad 5 minut przewagi.

Taka sytuacja, na początkowo deszczowym odcinku, długo nie ulegała zmianie. Prowadzony przez Dimension Data peleton pilnował różnicy. Na 60 kilometrze w kraksę zaplątał się Alberto Contador, upadając na to samo ramię co dzień wcześniej. Tempo siadło, a harcownicy powiększyli przewagę do 6:50 (76 km).

50 kilometrów przed metą pościg nadal notował sporą stratę, wynoszącą 5:50. Uciekinierzy dostrzegli dla siebie szansę, z drugiej strony do pracy włączyły się ekipy Direct Energie, IAM Cycling, BMC i Tinkoff.

Benedetti strzelił na jednym z krótkich podjazdów. Ostatnie 10 kilometrów rozpoczęła wspinaczka na Cote d' Octeville (1,3 km; 4,6%). Stuyven nie czekał dłużej, atakując tam pozostałych towarzyszy ucieczki.

Ambitny Belg walczył z całych sił, ale leżącą w samej końcówce Côte de La Glacerie (181,5 km; kat.3; 1,9 km; 6,5%, maks. 14%) minął z zapasem zaledwie kilku sekund. Wspaniałą robotę dla Sagana wykonał Roman Kreuziger. Pech nie ominął Richiego Porte, który po defekcie stracił kontakt z grupą, z tyłu został również poturbowany Contador.

W finale na wymagającej ostatniej prostej (0,7 km; 5,7%) zaatakował Alaphilippe. Młodego Francuza wyczekał bardziej doświadczony mistrz świata, do którego należało ostatnie słowo. Nieco spóźniony Valverde zadowolił się trzecim na etapie miejscem.

Wyniki 2. etapu Tour de France 2016 (GT), Saint Lô – Cherbourg-Octeville (183 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                             4:20:51
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
  5 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
  8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 11 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 12 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 13 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 14 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 15 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 17 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 18 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 19 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 20 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 21 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 22 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 23 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 26 Sergio Henao (Col) Team Sky
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:10
 28 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              00:11
 29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 30 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 31 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 32 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 33 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     00:15
 34 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 35 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:17
 36 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 37 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
 38 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 39 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 40 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 41 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 43 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 44 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 45 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         00:21
 46 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:24
 47 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:26
 48 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           00:32
 50 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             00:35
 51 Steve Morabito (Swi) FDJ
 52 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 53 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 54 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 55 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   00:41
 56 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 58 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 59 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 60 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        00:48
 61 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 62 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 64 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 65 RICHEZE Ariel Maximiliano
 66 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          00:57
 67 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        01:07
 68 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 69 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           01:13
 70 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 71 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:22
 73 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 74 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       01:28
 75 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            01:39
 76 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 77 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 78 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
 79 Anthony Roux (Fra) FDJ
 80 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           01:45
 82 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 83 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 85 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 86 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
 87 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 88 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            01:51
 89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             02:06
 90 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:10
 91 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 92 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          02:29
 93 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:52
 94 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
 95 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 96 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 97 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 98 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 99 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
100 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
101 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
102 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
103 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
105 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
106 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
107 William Bonnet (Fra) FDJ
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                03:07
110 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      03:09
111 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac                 03:19
112 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
113 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        03:24
114 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:30
115 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:47
116 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                       03:51
117 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
118 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
119 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          04:17
120 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
121 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           04:46
123 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
124 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
125 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
126 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
128 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
129 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
130 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
131 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
132 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
133 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  05:53
134 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          05:56
135 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
136 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           06:15
137 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       06:51
138 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
139 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
140 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
141 Cédric Pineau (Fra) FDJ
142 Jérémy Roy (Fra) FDJ
143 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
145 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
147 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
148 Marco Haller (Aut) Team Katusha
149 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
150 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
151 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
152 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
153 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
154 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
155 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
156 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
157 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
158 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
159 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
160 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
161 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
162 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
163 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
164 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
165 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
166 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
167 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
168 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
169 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
170 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             08:15
171 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
172 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
173 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
174 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
175 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
176 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
177 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
178 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
179 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
180 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
181 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
182 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
183 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
184 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
185 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
186 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
187 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
188 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
189 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
190 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
191 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
192 Ian Stannard (GBr) Team Sky
193 Luke Rowe (GBr) Team Sky
194 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
195 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         09:47
196 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           13:39
197 Michael Morkov (Den) Team Katusha
198 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              16:23

Punkty

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  50 pkt
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     30
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          20
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          18
  5 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       16
  6 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        14
  7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                12
  8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         10
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                               8
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                7
 11 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                           6
 12 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                           5
 13 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                              4
 14 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                          3
 15 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                             2

Lotna premia - Port-Bail, 107.5 km

  1 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                            20 pkt
  2 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                   17
  3 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                     15
  4 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                             13
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                11
  6 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          10
  7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            9
  8 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                   8
  9 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                              7
 10 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                              6
 11 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                               5
 12 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        4
 13 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                              3
 14 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                              2
 15 Winner Anacona (Col) Movistar Team                               1

Premie górskie

Cote de Torigny-les-Villes, 10km

  1 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                      1

Cote de Montabot, 23km

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              1

Cote de Monpinchon, 52km

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              1

Cote de la Glacerie, 181.5km

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              2 pkt
  2 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               1

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                4:20:51
  2 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  5 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:11
  6 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:17
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
  8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  9 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             00:35
 11 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          00:57
 12 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:07
 13 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:22
 14 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           01:39
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 16 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           02:52
 17 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:30
 19 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      03:51
 20 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           06:51
 21 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 22 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
 23 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 24 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 25 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       08:15
 26 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 27 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 28 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 29 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                             8:34:42
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:08
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:10
  4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:14
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  8 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
  9 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
 10 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 11 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 12 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 13 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 14 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 19 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 20 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 21 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 22 Sergio Henao (Col) Team Sky
 23 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 24 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 25 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 26 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              00:24
 28 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:25
 29 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 30 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 31 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 32 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 33 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:29
 34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:31
 36 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 37 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 38 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 40 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 42 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 43 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 44 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
 45 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         00:35
 46 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:38
 47 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             00:40
 48 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           00:46
 50 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            00:49
 51 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 52 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 53 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 54 Steve Morabito (Swi) FDJ
 55 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:55
 56 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 57 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 59 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 60 Ariel Maximiliano Richeze                                   01:02
 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 63 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 64 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 65 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 66 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          01:11
 67 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:21
 68 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 69 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           01:27
 70 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 71 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 72 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:36
 73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 74 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       01:42
 75 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          01:49
 76 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           01:53
 77 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 78 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
 79 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 80 Anthony Roux (Fra) FDJ
 81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           01:59
 82 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 83 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 84 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 85 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             02:20
 87 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:24
 88 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 89 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          02:43
 90 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:06
 91 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
 92 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 93 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 94 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 95 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
 96 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 97 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 98 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
 99 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
100 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
101 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
102 William Bonnet (Fra) FDJ
103 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  03:32
104 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac                 03:33
105 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
106 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        03:38
107 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:44
108 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:01
109 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                       04:05
110 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
111 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:31
112 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
113 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
114 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         04:39
115 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            04:41
116 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        05:00
117 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
118 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
119 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
120 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
121 Winner Anacona (Col) Movistar Team
122 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
123 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
124 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
125 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
126 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                05:17
127 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 05:27
128 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             05:38
129 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                05:41
130 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  06:07
131 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          06:10
132 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
133 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      06:30
134 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       06:59
135 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      07:05
136 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
137 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
138 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
139 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
140 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
141 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
142 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
143 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
145 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
147 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
148 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
149 Cédric Pineau (Fra) FDJ
150 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
151 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
152 Jérémy Roy (Fra) FDJ
153 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
154 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
155 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
156 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
157 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
158 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
159 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
160 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
161 Marco Haller (Aut) Team Katusha
162 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         08:27
163 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             08:29
164 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
165 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
166 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
167 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
168 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
169 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
170 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
171 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
172 Ian Stannard (GBr) Team Sky
173 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
174 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
175 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
176 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
177 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
178 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
179 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
180 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
181 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
182 Luke Rowe (GBr) Team Sky
183 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               08:32
184 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           08:38
185 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
186 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           08:47
187 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       08:58
188 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               09:53
189 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         10:01
190 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     10:02
191 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
192 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               11:17
193 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
194 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:38
195 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           13:02
196 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           13:53
197 Michael Morkov (Den) Team Katusha
198 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              16:37

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  87 pkt
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             63
  3 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          50
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                40
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     33
  6 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              25
  7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           21
  8 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                            20
  9 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                                  20
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          20
 11 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       20
 12 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          18
 13 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                             18
 14 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         17
 15 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                   17
 16 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                   17
 17 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              16
 18 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                     15
 19 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                              15
 20 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        14

Klasyfikacja górska

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              4 pkt
  2 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                    2
  3 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                      1
  4 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                8:34:50
  2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:06
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  5 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:17
  6 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      00:23
  7 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
  8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             00:41
 11 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          01:03
 12 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           01:13
 13 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:28
 14 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           01:45
 15 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:58
 17 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 18 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:36
 19 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      03:57
 20 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  06:57
 21 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 22 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 23 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   08:21
 24 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 26 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 27 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           08:30
 28 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     09:54
 29 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         11:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: