Mobilna kuchnia CCC Sprandi Polkowice

Wizyta w kuchni pomarańczowej ciężarówki CCC Sprandi Polkowice.

Najnowszy członek floty CCC Sprandi Polkowice to ciężarówka Volvo. W jej tylnej części znajduje się miejsce pracy mechaników drużyny, a tuż za kabiną królestwo masażystów drużyny.

To w tym miejscu przygotowywane są ciasteczka ryżowe, kanapki, przekąski i wszystko to, co kolarze jedzą w trakcie etapów i tuż przed masażem. W przestronnym wnętrzu, które podobnie jak część serwisowa powiększa się po rozsunięciu ścian, znajdują się wszelkie potrzebne w kuchni sprzętu. Oprócz lodówki, piekarnika i ekspresu do kawy, w szafkach znajdują się również urządzenie do gotowania ryżu czy blender. Pod blatem znalazło się miejsce dla dodatkowej pralki i suszarki. Wszystko oczywiście dopasowane kolorystycznie do barw drużyny.

Jeśli chcecie spróbować jak smakują ciasteczka ryżowe a'la CCC zapraszamy do spróbowania przepisu drużyny:

Lista zakupów:

  • 800 gram ryżu do risotto
  • 1 litr waniliowego mleka sojowego
  • serek Philadelphia
  • wiórki kokosowe
  • świeże albo suszone owoce

Ryż należy ugotować w mleku sojowym z dodatkiem pół litra wody. Gdy ryż jest gotowy, wymieszać go z serkiem Philadelphia. Dla smaku i wedle preferencji można dodać odrobinę cukru lub miodu oraz sól. Na tacę wysypać wiórki kokosowe (ciastko nie będzie się kleić do tacki, a później do opakowania). Wyłożyć pierwszą warstwę ryżu i dokładnie ugnieść. Na nią wysypać owoce wedle preferencji - mogą być suszone albo świeże. Całość pokryć kolejną warstwą ryżu i dokładnie ugnieść, na koniec posypać wiórkami kokosowymi. Odstawić tackę do lodówki na kilka godzin. Po zestaleniu się ciasta pokroić całość na mniejsze porcje i zjeść w ciągu 3 dni.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: