Giro Rosa 2016: prolog

Kanadyjka Leah Kirchmann (Team Liv-Plantur) wygrała w Gaiarine krótki prolog otwierający zmagania w ramach 27. edycji Giro Rosa.

26-latka w wieczornych zmaganiach na trasie 2-kilometrówej czasówki okazała się o sekundę lepsza od Holenderki Thality de Jong (Rabo Liv) oraz jej drużynowej koleżanki - broniącej tytułu w klasyfikacji generalnej wyścigu Anny van der Breggen.

7. miejsce zajęła mistrzyni Polski Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), która do zwyciężczyni straciła 5 sekund. Polka do pierwszego etapu przystąpi w koszulce najlepszej zawodniczki do 23 roku życia.

19. czas zanotowała Eugenia Bujak (BTC City Ljubaljana), trasę prologu pokonując o 7 sekund wolniej niż zwycięska Kanadyjka. 59. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), notując stratę 12 sekund.

Wyniki prologu Giro Rosa 2016 (WWT), Gaiarine - Gaiarine (2 km, jazda indywidualna na czas):

1 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                              02:23
2 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                                     00:01
3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
4 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                                 00:03
5 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
6 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM                                 00:04
7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                                00:05
8 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
9 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM
10 Evelyn Stevens (USA) Boels DolmanS                                00:06
11 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
12 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
13 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM
14 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
15 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86                00:07
16 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
17 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
18 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
19 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
20 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                               00:08
21 Ingrid Drexel (Mex) Astana Pro Team
22 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
23 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
24 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
25 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM                                     00:09
26 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Pro Team
27 Ting Ying Huang (Tpe) Servetto Footon
28 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
29 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano
30 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
31 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                               00:10
32 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
33 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
34 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling
35 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
36 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
37 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM
38 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                            00:11
39 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
40 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
41 Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies
42 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
43 Arianna Fidanza (Ita) Astana Pro Team
44 Trixi Worrack (Ger) Canyon-SRAM
45 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
46 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                             00:12
47 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
48 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
49 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
50 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
51 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
52 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
53 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
54 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
55 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
56 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
57 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
58 Amber Neben (USA) Bepink
59 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
60 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                       00:13
61 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
62 Krista Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
63 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
64 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
65 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata
66 Oxana Kozonchuk (Rus) Lensworld-Zannata
67 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
68 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
69 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                          00:14
70 Tereza Medvedova (Svk) Bepink
71 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
72 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
73 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
74 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
75 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
76 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86            00:15
77 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek
78 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
79 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
80 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
81 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
82 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini
83 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon
84 Scotti Lechuga (USA) Hagens Berman / Supermint                  00:16
85 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
86 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon
87 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
88 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango
89 Lex Albrecht (Can) Bepink
90 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                     00:17
91 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
92 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
93 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon
94 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                               00:18
95 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
96 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
97 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek
98 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman / Supermint
99 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman / Supermint              00:19
100 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
101 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
102 Nina Gulino (Ita) S.C. Michela Fanini
103 Paola Munoz (Chi) Xirayas De San Luis
104 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango
105 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon
106 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                     00:20
107 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
108 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Pro Team
109 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Pro Team             00:21
110 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products
111 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano
112 Maria Carla Alvarez (Arg) Xirayas De San Luis
113 Sofia Beggin (Ita) Astana Pro Team                             00:22
114 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini
115 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
116 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis
117 Kimberley Le Court De Billot (Mri) Bizkaia - Durango
118 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini          00:23
119 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
120 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman / Supermint
121 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                             00:24
122 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
123 Jessica Uebelhart (Swi) Hagens Berman / Supermint
124 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
125 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                     00:25
126 Mara Abbott (USA) Wiggle High5
127 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                          00:27
128 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman / Supermint
129 Francesca Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   00:28
130 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
131 Antonella Leonardi (Arg) Xirayas De San Luis                   00:29
132 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                            00:30
133 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek
134 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
135 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                          00:31
136 Alicia Claudia Reynoso Pueyo (Arg) Xirayas De San Luis         00:40
137 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                           00:42

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: