Keagan Girdlestone poza oddziałem intensywnej terapii

19-latek zmierza w kierunku rehabilitacji.

Keagan Girdlestone opuścił oddział intensywnej terapii szpitala w Rimini i przetransportowany został do Departamentu Neurochirurgii i Rehabilitacji w szpitalu w Ferrarze.

19-letni kolarz, który 5 czerwca doznał poważnych obrażeń w wypadku podczas Coppa della Pace (1.2) i do szpitala trafił w stanie krytycznym, od trzech tygodni przebywał na oddziale intensywnej terapii, gdzie lekarze początkowo walczyli o jego życie.

Girdlestone doznał urazu szyi i gardła, na miejscu wypadku stracił też sporo krwi. Zawodnik z RPA przytomność odzyskał po 5 dniach, ale dopiero po 22 dniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii został zwolniony i wysłany na pierwsze zabiegi rehabilitacyjne.

Jeżdżący w kontynentalnej ekipie Dimension Data for Qhubeka kolarz póki co ma mocno ograniczoną sprawność lewego ramienia i nie może jeszcze trzymać nic w lewej dłoni. Lekarze nie podejmują się określenia jak długo potrwa rekonwalescencja i jakie będą jej efekty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: