Mistrzostwa Świata MTB 2016: Monika Żur rezygnuje ze startu

Monika Żur (BH-SR Suntour-KMC) nie wystartuje w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim cross-country w czeskim Nove Mesto na Morave.

Jeżdżąca we francuskiej ekipie zawodniczka, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy w wyścigu cross-country kobiet do lat 23, została powołana została przez Polski Związek Kolarski (PZKol) do kadry narodowej na mistrzostwa świata, jednak ze startu zrezygnowała, jako powód podając brak odpowiedniej dyspozycji po przerwie spowodowanej kontuzją.

Wszystko zaczęło się na etapówce Gracia-Orlova. Na pierwszym etapie leżałam w kraksie i od tej pory borykałam się z bólem kolana, który z tygodnia na tydzień stawał się coraz bardziej dokuczliwy. W połowie maja miałam już kłopoty z jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Prawie trzytygodniowa przerwa od treningów nie pomogła, więc moim kolanem zajęli się specjaliści

- tłumaczyła.

Żur w tym sezonie reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy elity kobiet w Szwecji, gdzie zajęła 31. pozycję, a przed kontuzją wygrała portugalski wyścig rangi C1 - Internacional XCO de Marrazes.

Do mistrzostw świata został tylko tydzień, po prostu się nie przygotuję. Nie ma sensu jechać na taką imprezę nie prezentując należytej formy. Niech walczą inni i za nich trzymam kciuki! A ja teraz trenuję z myślą o mistrzostwach Polski w Gielniowie

- dodała Polka.

W elicie kobiet Polskę reprezentować będą Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) i Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: