Tour de France 2016: składy Movistar i Astany

Dwie aspirujące do najwyższych miejsc drużyny ogłosiły składy na rozpoczynający się w sobotę Tour de France.

Liderem hiszpańskiego Movistartu będzie Nairo Quintana. 26-letni Kolumbijczyk już dwukrotnie dojeżdżał do Paryża na drugim miejscu, dlatego tym razem nie zadowoli go nic innego jak końcowy triumf.

W doprowadzeniu na szczyt wspomoże Quintanę znakomity zespół, który w górach powinien kontrolować w pełni sytuację. Ogromnym doświadczeniem posłuży trzeci zawodnik Giro d’Italia Alejandro Valverde, miejsca nie zabrakło dla drugiego kolarza Tour de Suisse Iona Izagirre.

W wybranej dziewiątce znaleźli się również Daniel Moreno, Nelson Oliveira, Winner Anacona, Imanol Erviti, Gorka Izagirre i Jesús Herrada.

Wielkie toury dla kazachskiej Astany to najważniejsze wyścigi w roku. Tym razem w super zestawieniu pozycją lidera został obciążony Fabio Aru. 25-letni Włoch zadebiutuje w Tour de Fance, do którego przystąpi z pozycji zwycięzcy ubiegłorocznego Vuelta a Espana.

Pochodzącemu z Sardynii kolarzowi z pomocą przyjdzie Vincenzo Nibali. „Rekin z Mesyny” po efektownym triumfie w Giro d’Italia dla siebie poszuka wygranej etapowej i spróbuje przygotować formę na wyścig olimpijski w Rio de Janeiro.

Skład azjatyckiej ekipy uzupełnią Jakob Fuglsang, Tanel Kangert, Alexey Lutsenko, Luis Leon Sanchez, Diego Rosa, Andriy Grivko i Paolo Tiralongo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: