Mistrzowie kraju w kolarstwie szosowym 2016

Ostatni tydzień czerwca to termin w kalendarzu tradycyjnie zarezerwowany dla czempionatów krajowych w kolarstwie szosowym.

Poniżej publikujemy na bieżąco aktualizowaną listę mistrzów kraju w 2016 roku.

                  NA CZAS                                START WSPÓLNY
-----------------------------------------------------------------------------------------
Australia         Rohan Dennis (BMC)                     Jack Bobridge (Trek-Segafredo)
Austria           Matthias Brändle (IAM Cycling)         Matthias Brändle (IAM Cycling)
Belgia            Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo)     Philippe Gilbert (BMC Racing)
Białoruś          Kanstantsin Siutsou (Dimension Data)   Kanstantsin Siutsou (Dimension Data)
Czechy            Leopold Konig (Team Sky)               Roman Kreuziger (Tinkoff)
Chorwacja         Matija Kvasina (Synergy Baku)          Radoslav Rogina (Adria Mobil)
Dania             Martin Toft Madsen (Almeborg-Bornholm) Alexander Kamp (Stölting)
Erytrea           Daniel Teklehaimanot (Dimension Data)  Daniel Teklehaimanot (Dimension Data)
Estonia           Gert Jõeäär (Cofidis)                  Mihkel Raim (Cycling Academy)
Finlandia         Samuel Pökälä
Francja           Thibaut Pinot (FDJ)                    Arthur Vichot (FDJ)
Hiszpania         Ion Izagirre (Movistar)                José Joaquín Rojas (Movistar)
Holandia          Tom Dumoulin (Giant-Alpecin)           Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo)
Irlandia          Nicolas Roche (Team Sky)               Nicolas Roche (Team Sky)
Japonia           Ryota Nishizono (Bridgestone Anchor)   Sho Hatsuyama (Bridgestone Anchor)
Kazachstan        Dmitriy Gruzdev (Astana)               Arman Kamyshev (Astana)
Kolumbia          Walter Vargas                          Edwin Avila (Team Illuminate)
Litwa             Ignatas Konovalovas (FDJ)              Ramunas Navardauskas (Cannondale)
Luksemburg        Bob Jungels (Etixx-Quick Step)         Bob Jungels (Etixx-Quick Step)
Łotwa             Gatis Smukulis (Astana)                Gatis Smukulis (Astana)
Niemcy            Tony Martin (Etixx-Quick Step)         André Greipel (Lotto Soudal)
Norwegia          Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)  Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)
Polska            Maciej Bodnar (Tinkoff)                Rafał Majka (Tinkoff)
Portugalia        Nelson Oliveira (Movistar)             José Mendes (Bora-Argon 18)
Rosja             Sergei Chernetckii (Katusha)           Pavel Kochetkov (Katusha)
RPA               Daryl Impey (Orica GreenEdge)          Jaco Venter (Dimension Data)
Słowenia          Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo)          Jan Tratnik (Amplatz - BMC)
Słowacja          Marek Canecky (Amplatz - BMC)          Juraj Sagan (Tinkoff)
Szwajcaria        Fabian Cancellara (Trek-Segafredo)     Jonathan Fumeaux (IAM Cycling)
Szwecja           Alexander Wetterhall (Tre Berg-Bianchi) Richard Larsen (Tre Berg-Bianchi)
USA               Taylor Phinney (BMC)                   Gregory Daniel (Axeon Hagens)
Ukraina           Andriy Vasylyuk (Kolss BDC)            Oleksandr Polivoda (Kolss BDC)
Wielka Brytania   Alex Dowsett (Movistar)                Adam Blythe (Tinkoff)
Włochy            Manuel Quinziato (BMC)                 Giacomo Nizzolo (Trek -Segafredo)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: