Mistrzostwa Polski 2016: Szymon Krawczyk zadowolony z obrony tytułu

Zawodnik KTK Kalisz obolały, ale szczęśliwy, opowiadał o swoim drugim z rzędu tytule mistrza Polski juniorów.

W ubiegłym roku Szymon Krawczyk na mistrzostwach Polski w Sobótce odniósł zwycięstwo, pokonując w wyścigu juniorów Karola Cygana (K.S. Pogoń Mostostal Puławy) i Damiana Sławka (GKS Cartusia Karuzy). Następnie w lipcu tego roku wywalczył dwa medale na mistrzostwach Europy juniorów na torze w Atenach - odpowiednio brąz w wyścigu drużynowym na dochodzenie i srebro w wyścigu punktowym.

W tym roku świetnie spisywał w jeździe indywidualnej na czas - wygrywał Puchar Polski w tej specjalności w Warlubiu i Gostyniu. Ponadto zajął 2. miejsce w prestiżowym Wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, zaliczanym do kalendarza UCI. Niestety na mistrzostwach Polski nie wyszła mu czasówka - zmagania ukończył na 4. miejscu, tracąc 21 sekund do zwycięzcy Filipa Maciejuka i 2 sekundy do zdobywcy brązowego medalu - Wojciecha Bystrzyckiego.

Byłem zawiedziony, ale nie brałem tego do siebie. Liczyłem na medal, ale wiedziałem, że mam za sobą obóz wysokogórski w Zakopanem. Po tym wszystkie siły rzuciłem na start wspólny

- tłumaczył 18-latek.

Co nie udało mu się w czasówce nadrobił w wyścigu ze startu wspólnego. Krawczyk w pięknym stylu obronił tytuł w wyścigu ze startu wspólnego i ponownie mógł przyodziać biało-czerwoną koszulkę z orłem na piersi.

Jestem bardzo zadowolony z obrony tytułu. Było to niezwykle ciężkie zadanie, ponieważ nie czułem się dzisiaj wybitnie. Jak już mówiłem zaliczyłem ciężkie zgrupowanie, ponadto miałem problem z kolanem, ale myślę, że pojechałem inteligentnie i finalnie zdobyłem tytuł mistrza Polski

- powiedział zawodnik pochodzący z Kalisza.

mp2016-szymon-krawczyk

Trasa w Świdnicy była zdecydowanie trudniejsza niż w Sobótce. Juniorzy stanęli w szranki na 25-kilometrowej rundzie z 2-kilometrowym podjazdem pod Złoty Las.

Zarówno trasa w Sobótce jak i w Świdnicy była trudna, jednakże w ta z ubiegłego roku lepiej wpasowywała się w moją charakterystykę, dlatego tym bardziej cieszy mnie to zwycięstwo

- dodał świeżo upieczony mistrz Polski juniorów.

Teraz Krawczyk zamierza wziąć udział w torowym mistrzostwach Europy. Jego kolejnym celem będą torowe mistrzostwa świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: