Mistrzostwa świata MTB 2016: skład reprezentacji Polski

Polski Związek Kolarski (PZKol) przedstawił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata MTB, które odbędą się w dniach 29 czerwca - 3 lipca w czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave.

Wśród 14 nazwisk reprezentantów Polski największe nadzieje na medal pokładane są w mistrzyni świata z roku 2010 (Mont-Sainte-Anne) - Mai Włoszczowskiej (Kross Racing Team).

Mistrzostwa rozpoczynają się 29 czerwca eliminatorem (XCE), w którym Polskę będzie reprezentowały mistrzyni Polski w tej specjalności - Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno) - Rita Malinkiewicz (GOODMAN Zator) oraz Marceli Bogusławski (KCP Bieniasz Bike).

Drugiego dnia kolarze będą ścigać się w sztafecie (XCR), w której wystąpią na pewno: Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych), Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych) i Jakub Zamroźniak (KCP Bieniasz Bike). Nazwisko czwartego zawodnik zostanie podane później.

1 lipca zaplanowane są pierwsze wyścigi w cross-country (XCO), o godzinie 15:00 na starcie pojawią się juniorzy, w których zobaczymy trzech naszych reprezentantów: Norberta Nowika (Crossbiker) oraz braci Budzińskich - Tomasza i Marcina.

Dwie godziny później ruszy grupa 58 juniorek, w gronie których wystartują dwie Polki - Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) i Estera Siarka (UKS Podsarnie).

Dzień później na trasie zobaczymy 113 zawodników w kategorii U-23 mężczyzn. Polskę reprezentować będą: Marceli Bogusławski, Filip Helta, Jakub Zamroźniak oraz na koszt własny: Wiktor Hudyka i Michał Topór (obaj KCP Bieniasz Bike).

Tego samego dnia na trasę ruszy elita kobiet, w biało-czerwonych koszulkach zobaczymy trzy zawodniczki - Maję Włoszczowską (Kross) i Katarzynę Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Ostatni dzień to rywalizacja kobiet U-23 oraz elity mężczyzn. Wśród kobiet na starcie zobaczymy Aleksandrę Podgórską i Ritę Malinkiewicz, natomiast mężczyzn wystartuje nasz ''rodzynek'' - Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team).

Elita kobiet

Włoszczowska Maja (Kross Racing Team)
Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)

Elita mężczyzn

Wawak Bartłomiej (Kross Racing Team)

U-23 kobiety

Malinkiewicz Rita (GOODMAN Zator)
Podgórska Aleksandra (KKW SUPERIOR Wałbrzych)

U-23 mężczyźni

Bogusławski Marceli (KCP Bieniasz Bike)
Helta Filip (KKW Superior Wałbrzych)
Zamroźniak Jakub (KCP Bieniasz Bike)

Juniorki

Zielińska Magdalena (UKS Sokół Kęty)
Siarka Estera (UKS Podsarnie)

Juniorzy

Nowik Norbert (Crossbiker Team)
Budziński Marcin (LKK LUKS Sławno)
Budziński Tomasz (LKK LUKS Sławno)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: