Tour de France 2016: Kristoff i Rodriguez na czele Katushy

Rosyjska Katusha ogłosiła skład na 103. "Grande Boucle" (2-24 lipca).

Liderem zespołu będzie Joaquim Rodriguez. "Purito" nie ma na razie dobrego sezonu, najlepszy wynik zanotował w Vuelta al Pais Vasco, który zakończył na 5. miejscu. To będzie dwudziesty czwarty wielki tour w karierze Katalończyka. W 2013 roku ukończył "Wielką Pętlę" trzeci, teraz powtórzenie tego wyniku byłoby dla 37-latka spełnieniem marzeń.

W wyścigu zadebiutuje Ilnur Zakarin. Rosjanin wycofał się na 19. etapie Giro d'Italia z powodu fatalnej kraksy, jednakże udało mu się wykurować i pojawi się w Mont-Saint-Michael z myślą o pokazaniu mocy w Alpach.

Celem Zakarina będą etapy, podobnie jak dla Alexandra Kristoffa, który wygrał dwa odcinki Tour de France w 2014 roku. Ubiegłoroczna edycja nie była jednak dla niego pomyślna. W obecnym sezonie nie przekonuje do siebie, choć odniósł trzy triumfy etapowe na Tour of Qatar, dwa na Tour of Oman, zdobył po etapie 3 Dni de Panne i Tour of Califronia oraz klasyk Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt. Norwega wspierać będą Jacopo Guarinieri, Michael Morkov i Marco Haller.

Team Katusha  na Tour de France 2016:
Alexander Kristoff, Joaquim Rodriguez, Ilnur Zakarin, Alberto Losada, Michael Morkov, Jurgen van den Broeck, Marco Haller, Angel Vicioso i Jacopo Guarnieri.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: