Focus Górale na Start 2016: Wawak wygrywa w Wałbrzychu

Bartłomiej Wawak wygrał wyścig Górale na Start, jedną z dwóch polskich imprez cross-country z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Polak na bardzo trudnej technicznie trasie pokonał srebrnego medalistę mistrzostw Europy - Fabian Gigera (Kross Racing Team) oraz mistrza Finlandii Sasu Halme (Focus Halme Racing).

Organizowana w Wałbrzychu impreza otrzymała kategorię C2 w kalendarzu UCI. Wyścig jest po Jelenia Góra Trophy - Maja Włoszczowska MTB Race (kat. HC), drugą polską imprezą cross-country, która figuruje w kalendarzu Unii.

Już od samego początku w wyścigu elity mężczyzn mocne tempo narzuciła dwójka zawodników Kross Racing Team, za którymi podążali: Filip Helta, Marceli Bogusławski, Kornel Osicki i Sasu Halme. Na trzeciej rundzie od grupki pościgowej uciekł Helta reprezentujący miejscowy zespół KKW Superior Wałbrzych.

Kilka chwil później z powodu defektu wycofać się musiał Kornel Osicki (OK Racing Team), a na półmetku do dwójki Krossa dwie minuty tracili Helta, Halme i Maciej Jezierski. Wiadome było, że pomiędzy tą piątką rozstrzygnie się walka o miejsca na podium.

Dwa okrążenia do mety na jednej z wielu sekcji technicznych zaatakował Wawak i to on na mecie cieszył się ze zwycięstwa. Drugi do mety dotarł Giger, a trzeci Halme.

Wśród kobiet rywalizację wygrała Polka - Paula Gorycka (AIRBIKE Prolog Jabłonna), która już na pierwszym okrążeniu wyrobiła sobie 15 sekundową przewagę, którą utrzymała do mety. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych), a na trzecim Czeszka Vendula Kuntowa (Expres Merida Team Kolin).

W rywalizacji juniorów wygrał Marcin Budziński (LKK LUKS Sławno), pokonując Norberta Nowika (Crossbiker) i Bartosza Dziadkowieca (KS Luboń Skomielna Biała).

Wśród juniorek najlepsza okazała się Magdalena Zielińska (KKS Sokół Kęty), która wjechała na metę przed Esterą Siarką (Raba Wyżna Podsarnie) i Mają Drelak (UKS Sport Bralin).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: